DAC-Prešov 0:0

Publikované: 10. september 2017 - 10:53
Úlohu favorita sme nepotvrdili. Na domácej pôde sme aj napriek vehementnej snahe nedokázali prekonať prešovský betón, čím strácame dva body. Takmer sedemtisíc divákov zostalo po záverečnom hvizde sklamaných, no tešiť nás môže naďalej fakt, že v MOL Aréne sme stále nenašli premožiteľa!

Po reprezentačnej prestávke a prvej prehre v ročníku spravil Marco Rossi tri zmeny v zostave. Všetky boli z dôvodu vyťaženosti Davisa, Simona a aj Čmelíka pri reprezentačných povinnostiach. Na ich miestach sa v základnej jedenástke objavili Koštrna, Ľupták a debutant Malec. Už v tretej minúte musel byť brankár hostí v pohotovosti, Pačinda z rohového kopu šikovne našiel Šatkovu hlavu, umiestnený pokus k pravej žrdi Talian hasil v poslednej chvíli. V úvode duelu sme zahrali hneď štyri štandardky, neustále sme tlačili súpera, no veľa sme z nášho tlaku vyťažiť nedokázali. Aj Kalmárov pokus z desiatej minúty spoza šestnástky bol nepresný. Až v dvadsiatej minúte sa po dobrom pase z ničoho nič podarilo uvoľniť Černákovi, lenže bol stíhaný a odzbrojený Živkovićom. O päť minút Adekunle motal hlavu našim obrancom v pokutovom území, o loptu však tiež prišiel v hodine dvanástej. Po pol hodine hry padol Pačinda v šestnástke po súboji s prešovským obrancom, rozhodca posúdil zákrok ako čistý a my len veríme, že mal v diskutabilnej situácii pozorné oko. V 39. minúte sme sa po dlhšej dobe dostali k nebezpečnej akcii, Živković našiel z pravej strany Maleca, ktorý si loptu spracoval a v rýchlom slede aj vystrelil z otočky, gólový pokus skončil nad. Horúco bolo aj o minútu neskôr, keď sa Vidovi podarilo šikovne obhodiť Taliana, salvy radosti v MOL Aréne zastavil až postranný rozhodca odmávaním ofsajdu (videozáznam ukázal jeho omyl). Do kabín sme sa tak porúčali za pre nás nepriaznivého stavu 0:0.

Druhý polčas začal bez zmien na oboch stranách. Už v 47. minúte dostal Pačidna dobrú prihrávku, no z nádejnej pozície len vyprášil Talianove rukavice. Aj druhý polčas pokračoval v trende z predošlého: so zabezpečenou obranou hostí a našou snahou ju prekonať. V 59. minúte Davis nastúpil druhýkrát v DAC-e na poste ľavého záložníka a opäť to nebolo zlé rozhodnetie. Už o minútu na neho letel center, ktorý hlavičkoval len tesne vedľa. Aj v ďalších minútach sme boli aktívnejší, snažili sme sa prekonať prešovské hradby z ľavej strany, z pravej strany, zo stredu, ale koncovka nám jednoducho nevychádzala. Po 75. minúte sme opäť mali sériu štandardiek, ale znovu sme neboli úspešnejší popri ťahaní času od „koňarov“. Ani záverečná desaťminútovka nevychádzala podľa našich predstáv, smerom dopredu sme boli proti prešovskému betónu bezzubí. Takmer sedemtisícové publikom sa nedočkalo ani pri priamom kope v nadstavenom čase, kde loptu nevedel doklepnúť do prázdnej brány ani jeden náš futbalista. Oslávenec Rossi si tak svoje 53. narodeniny nemohol okoreniť úspešným výsledkom, ale len deľbou bodov so súperom z východného Slovenska.

Tretia remíza v ročníku a druhé zaváhanie na domácej pôde. Aj po tomto nezdare však zostávame štvrtí. Opäť ďakujeme našim senzačným podporovateľom, že na súboj s Prešovom prišli vo famóznom počte 6788 fanúšikov. Najbližšie nás čaká pohárový duel v stredu 13.9. o 16:00 v Devínskej Novej Vsi v rámci 3. kola Slovnaft Cupu. Vo Fortuna lige sa vidíme v nedeľu 17.9., kedy nastúpime na pôde Zlatých Moraviec.

Marco Rossi, DAC: „Odohrali sme náročný zápas. Nemali sme však svoj deň. Hrali sme proti súperovi, ktorý bránil a hral na kontry. Tam je dôležité vyhrávať súboje jeden na jedného a zakončovať po driblingu. Zároveň je potrebná vyššia kvalita v posledných dvadsiatich piatich metroch ihriska. To sa nám nepodarilo, a preto končíme len s bodovým ziskom.“

Miroslav Jantek, Prešov: „Trénerovi gratulujem k skvelému zápasu a aj k úžasnej atmosfére. Takto by mal vyzerať futbal na vysokej úrovni. V rámci futbalu sme mali určitý zámer a ten nám vyšiel. Preštudovali sme si súpera a po ňom sme nemali zámer otvárať priestor, ale naopak zhustiť ho hlavne pri stranách, kde je silný. Dunajská Streda sa dostala aj do gólových príležitostí, ale tie sme dokázali ustrážiť. V ofenzíve som bol viac nespokojný. Neviem ani, či sme sa dostali do gólovej príležitosti alebo sme mali len náznaky šancí. Aj pri tých našich bola buď nepresná prihrávka alebo nedôraz pri zakončení. Vzhľadom k tomu, že na pôde veľkého favorita sme uhrali bod, je to pre nás plus motivácia.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - 1. FC TATRAN PREŠOV 0:0