DAC - Prešov 5:0 (1:0)

Publikované: 25. február 2017 - 17:25
Dunajskostredská futbalová exhibícia! V prvom domácom stretnutí v roku 2017 naše mužstvo potvrdilo úlohu favorita a výsledkom 5:0 vyrovnalo najvyššie klubové víťazstvo v ligovej histórii. O góly sa postarali dvakrát Pačinda a po jednom zásahu si pripísali Sarr, Vida a Šafranko. Vyše 4500 divákov tak mohlo po zápase rozbehnúť mohutné oslavy zisku troch bodov.

Pred zápasom sme vyhlásili najkrajší gól jesene, ktorý bol určený podľa hlasovania fanúšikov. Jeho víťazom sa stal Živković parádou proti Trenčínu, zároveň prvým gólom v DAC Aréne. Na domácu premiéru v roku 2017 sme nastúpili so štyrmi zmenami v zostave. Mimo základnej jedenástky sa ocitli vykartovaní Huk so Štepanovským, chýbali aj Aluku s Kontárom. Na ich miesta nastúpili Sarr, Simon Pambou, Vida a Michalík. Od úvodného hvizdu až do konca sme boli poriadne aktívni. V ôsmej minúte sa Sarrovi podarila získať lopta aktivitou a vďaka tomu sa pustil do nájazdu na brankára Taliana, v poslednej chvíli bol zablokovaný. O minútu už bolo všetkému inak, Simon Pambou poslal krásny pas na nabiehajúceho Pačindu, ktorý vypálil z prvej a krížnou strelou nedal gólmanovi hostí najmenšiu šancu -1:0. V dvanástej minúte sa po odrazenej lopte dostal k palebnej pozícii Simon Pambou, „bombičku“ poslal nad. O dve minúty opäť horelo pred Talianom po našom prečíslení, keď celú akciu ťahal Pačinda, ktorý nakoniec zoči-voči gólmanovi svoju tutovku nevyužil. Aj v ďalších chvíľach sme prevažovali aktivitou v útoku, lenže nebezpečnejšej príležitosti sme sa dočkali až v závere polčasu. Najprv z vyše dvadsiatich metrov poslal poriadne štipľavú strelu Simon Pambou do brvna a následne sa ešte Živković pokúsil vymiesť pavučiny Talianovej brány, ktorý však bol proti. Skončilo sa nám tak dejstvo s našou výraznou prevahou, niekoľkými nebezpečnými akciami a so spokojnosťou divákov na tribúne pri vedení 1:0.

Na začiatku druhej polovice stretnutia sa trochu osmelili aj hostia. Mali však len sériu troch štandardiek za sebou, bez úspešného zakončenia. Následne sa začalo naše galapredstavenie. V 55. minúte Michalík ešte len nastrelil súpera, avšak už o minútu Davisov center letel na Sarrovu hlavu, ktorý bez problémov rozvlnil Talianovu sieť druhýkrát v stretnutí - 2:0. V 59. minúte sme opäť premárnili dobrú gólovú príležitosť po výmene lopty medzi Ljubičićom a Pačindom, a nepochodili sme ani pri tesnom minutí lopty od Vidu v tutovke, či strele vedľa, ktorej autorom bol Simon Pambou. V 65. minúte sme si však už znova mohli zakričať gól: Pačinda poslal center do šestnástky, ktorý predĺžil Šafranko a v sklze zakončil do prázdnej brány Vida - 3:0. O dve minúty letel center od Vidu, ktorý aj s trochou šťastia Šafranko pretlačil cez spoluhráča, ale aj brankára hostí - 4:0. Spanilá jazda našej jedenástky nekončila ani v ďalších minútach: Ljubičić v 72. minúte poslal dlhý pas na Pačindu a ten sa nemýlil ani druhýkrát v stretnutí. Pridal gól na 5:0, čo je vyrovnanie nášho najvyššieho víťazstva v histórii klubu. V 82. minúte mali jedinú vážnejšiu gólovú príležitosť aj hostia, Rolinc sa zbavil obrancov, loptu umiestnil k pravej žrdi, lenže pohotový zákrok Slávika gólu zabránil. O štyri minúty sa rovnaká situácia zopakovala aj na druhej strane, po Živkovićovom centri hlavičkoval k žrdi Černák a až kvalitný zákrok Taliana zabránil gólu. V závere stretnutia sa nám šiesty gól aj podaril streliť Ljubčićom, lenže rozhodca ho neuznal. Aj napriek tomu sme sa po záverečnom hvizde radovali z krásneho päťgólového víťazstva.

Piaty trojbodový zásah v ročníku pre nás znamená priebežný posun vpred na šiestu priečku. Zároveň sme dnes potvrdili stopercentnú bilanciu v novej DAC Aréne a predĺžili sériu bez prehry, ktorá trvá od 6.11. 2016. Po skončení prvého duelu z našej šesťzápasovej šnúry na domácom ihrisku sa najbližšie stretneme o týždeň v sobotu 4.3.2017 o 14:00 s Ružomberkom.

Csaba László, DAC: „V prvom rade chcem súperovi a jeho trénerovi poďakovať za férový zápas. Po prvom polčase bol priebežný stav tesný, dokonca cez prestávku som bol hlasnejší v kabíne oproti tomu ako som zvykol byť. Mali sme v ňom totiž dve výborné šance na definitívne rozhodnutie stretnutia, no chýbala nám koncentrácia. Vedeli sme, že Prešov je nebezpečný, keďže sme videli zápas zo Slovanom, ktorý si zaslúžil vyhrať. Mojim hráčom som povedal, že si musia dať pozor v druhom polčase, lebo nebezpečenstvo inkasovaného gólu bolo vysoké. Išli sme však za víťazstvom a moji hráči dali gól v druhom polčase v správnom čase.“

Miroslav Jantek, Prešov: „Domáci celok výsledkom a celým prevedením potvrdil svoju veľkú kvalitu. Škoda krátkej časovej pasáže, v ktorej sme ľahko dostali tri góly za sebou. Nemalo by sa také niečo stávať. Na druhej strane to dnes bol pre niektorých hráčov limit schopností. Boli momenty, kedy sme mali v druhom polčase možnosť zdramatizovať zápas, ale po druhom a treťom góle z dobrých krídelných akcií sme už nedokázali zabrániť debaklu. Niekedy sa mužstvá stiahnu pred vlastnú šestnástku, čo však nie je naša cesta a dnes nás súper za to jednoducho potrestal.“