DAC - Ružomberok 1:1 (1:0)

Publikované: 18. jún 2020 - 11:10
Obrovská smola v úvodnom semifinálovom zápase. Proti Ružomberku sme dominovali počas celého stretnutia. Ujali sme sa vedenia, vytvorili sme si ďalšie gólové príležitosti vrátanie troch striel do konštrukcie brány, no potom prišlo naše zaváhanie. Prihrávka dozadu, z ktorej Ružomberok vyťažil maximum. Bol z toho nešťastný vyrovnávajúci gól a krutá výhoda do odvety pre hráčov spod Čebraťa.

Oproti ligovému zápasu sme nastúpili s jedinou zmenou v základnej jedenástke, aj to nútenou. Zraneného Beskorovainyiho totiž nahradil Fábry a z toho dôvodu sme pozmenili aj rozostavenie. Miesto troch obrancov sme nastúpili so štyrmi. Zápas mal od začiatku slušné tempo. Do zakončení sa dostali Takáč, Almási aj Kostadinov na strane hostí a strelu si vyskúšal aj Kalmár. Potom však prišiel dôležitý okamih, Schäfer si nahranú loptu krásnou individuálnou akciou potiahol vnútri šestnástky, aby prízemnou strelou ľavačkou nedal Macíkovi v bránke najmenšiu šancu - 1:0. Po góle sme náš tlak vystupňovali, Ramirez v 13. minúte získal loptu a rovno sa pustil na bránku Ružomberka, z dobrej pozície nastrelil pravú žrď! Aj o šesť minút sme mali tutovku, tentoraz sa Ramirez snažil prekvapiť otočkou, tú ešte J. Maslo zachytil, no odrazený pokus dorážal hlavou Divković, cez brankára lopta prešla, ale na bránkovej čiare ho zastúpil ďalší obranca „Ruže“. Zaujímavo to z našej strany vyzeralo aj v 24. minúte, kedy Fábry zahral veľmi dobrý roh, Šimićovi chýbalo naozaj málo k pravdepodobnej gólovej hlavičke. Proti Ružomberku sme predvádzali neskutočnú šou, a tak už o štyri minúty neskôr sa po „odzbrojení“ Fábryho dostala lopta presne na Schäferove kopačky, nastrelil ľavú žrď! Hra sa už potom trochu ukľudnila, slabšie pokusy si pripísali Kostadinov a Takáč. Zvyšok polčasu sme si už ustrážili, a tak sme šli do kabín za spravodlivého vedenia. Pozitívom bolo, že sme od nášho mužstva videli značný progres. Oproti ligovému súboju s Michalovcami sme ukázali podstatne lepší výkon (zlý nebol ani vtedy).

Druhá polovica zápolenia s Ružomberkom začala so striedaním Divkovića za Bednára. Už v 48. minúte sa Fábry dostal k streleckej pozícii spoza šestnástky, tesne minul ľavú žrď. Aj o tri minúty bol nebezpečný Fábry, tentokrát nastrelil bočnú sieť. Ďalšej nebezpečnej akcie sme sa dočkali po hodine hry, aj to sa jednalo o náhodný pokus, kedy sa Blackman snažil o center, no Mojžiš si loptu takmer stečoval do vlastnej brány, Macík ju vyťahoval až spod brvna. Pri úspešnej dorážke M. Vidu zase niekoľko hráčov nestihlo ujsť z ofsajdovej pasce. V 65. minúte Kalmár zakončoval po pase do malého vápna z prvej, no gólman hostí zázračne pokryl aj tento pokus. Aj v sedemdesiatej minúte prežívali hostia krušné chvíle, Kalmárovu strelu totiž nepríjemne tečoval J. Maslo, no Macík svoje mužstvo opäť nesmierne podržal. V 80. minúte nastal v MOL Aréne historický okamih, do platnosti totiž vstúpilo pravidlo pre túto výnimočnú „koronasituáciu“, keď Ružomberok striedal štvrtý a piatykrát v jedinom dueli. Po 65. minúte nastala poriadne hluchá fáza tohto semifinále a pravdepodobne sme sa pri nej až príliš uspali. Najprv Regáli v 82. minúte prestrelil, aby Boateng o tri minúty nešťastným pasom dozadu nahral súperovi, po ľavej strane potiahol loptu Regáli, po „bicykli“ posunul výborne nabiehajúcemu Brenkusovi a ten ju umiestnil k ľavej žrdi, Jedlička sa naťahoval zbytočne - 1:1. V 87. minúte sme sa v rýchlosti opäť chceli dostať do vedenia, Sharani však tretíkrát za DAC nastrelil žrď a neujala sa ani dorážka Kalmára, keďže lopta v tutovke preletela nad brvnom. Po množstve našich prepálených príležitostí sme sa tak museli zmieriť s remízovým rezultátom.

Mali sme na minimálne trojgólové víťazstvo, no nepremenené šance sa nám vypomstili. Na nešťastnú remízu však rýchlo musíme zabudnúť, keďže už v nedeľu 21. júna o 20:00 cestujeme na krajské derby do Trnavy. Semifinálová odveta je na Liptove presne o týždeň v stredu.

Bernd Storck, DAC: „Odohrali sme dobrý zápas proti tímu so silnou defenzívou. Mali sme však veľa šancí, a to najmä v 2. polčase, ktoré sme nepremenili. Prišla zároveň naša chyba a súper vyrovnal. Je veľká škoda, že ako dopadol tento duel. Hráčom nemám čo vytknúť, boli šance, dobrý výkon, skúšali všetko pre to, aby sme uspeli. Chýbala jedine posledná strela, posledná prihrávka. Čo sa týka organizácie v druhom polčase, keď som preskupil rady, tak aj s tým môžem byť spokojný. Je to pohár, kde je možné všetko. Čaká nás ešte 90 minút, kedy si môžeme vybojovať postup.“
Ján Haspra, Ružomberok: „Odohrali sme veľmi náročný zápas so silným súperom, ktorý pôsobil úplne inak ako pred prestávkou. Hral útočný, behavý futbal, bola radosť proti nemu hrať. Mali sme výborný úvod, slabší stred, no výborný záver. Či je remíza zaslúžená alebo nie, to nehodnotím. Zápas sa skončil výsledkom 1:1 a o týždeň nás čaká odveta, na ktorú sa veľmi tešíme. Musím vysloviť spokojnosť s výkonom mojich chlapcov.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Ružomberok kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK RUŽOMBEROK 1:1 (1:0)