DAC - Ružomberok 1:1 (1:1)

Publikované: 5. marec 2017 - 8:33
Fantastické, vyše päťtisícové publikum videlo zápas s viacerými gólovými príležitosťami na našej strane najmä v prvom polčase, ktorý sme aj napriek tomu len remizovali. Ani po prestávke sme totiž nenašli úspešný liek druhýkrát prekonať Hajdúcha. Rozišli sme sa teda pri remíze 1:1, čím sme natiahli sériu bez prehry na ôsmy dielik, avšak zaznamenali sme prvú stratu bodov v DAC Aréne.

Po víťaznom stretnutí s Prešovom sme do zápasu s „Ružou“ nastúpili s dvomi zmenami v zostave. Mimo základnú jedenástku sa ocitli Michalík s Vidom a na ich miesta nastúpili Štepanovský s Hukom. Aj do zápasu s kvalitným súperom z Liptova sme vstúpili veľmi dobre. Už v piatej minúte Davis pálil tesne vedľa, kým o štyri minúty neskôr Hajdúch pri výkope trafil aktívneho Pavla Šafranka, od ktorého sa lopta odrazili priamo do brány - 1:0. Pre nášho útočníka to bol druhý gól v našom drese, tentokrát sa presadil hlavne vďaka svojej bojovnosti. V 17. minúte sme mohli skórovať hneď dvakrát, najprv po strele z ľavej strany si takmer vsietil vlastný gól Mareš - trafil len žrď, a potom Sarr po Davisovom centri hlavičkoval tesne vedľa. Pokračovali sme v aktivite a Hajdúchovu bránu sme obliehali z každého možného smeru. Rozruch opäť vznikol v 28. minúte, kedy Pačindov polocenter minul pravú žrď len o vlások. V 36. minúte zahral Živković rohový kop priamo na Ljubičićovu hlavu, ten loptu umiestnil k žrdi a len šikovné natiahnutie sa Hajdúcha zabránilo druhému gólu. O päť minút neskôr Živković zahral priamy kop asi z dvadsaťpäť metrov, tvrdá strela skončila tesne nad. V 42. minúte pre nás prišiel poriadne smolný moment, Faško zo štandardky poslal center na Petra Masla, ktorý si loptu spracoval v šestnástke a bezpečne ju poslal, v jedinej ružomberskej gólovej príležitosti prvého polčasu, za Slávikov chrbát - 1:1. Slávik inkasoval gól po 323 minútach. Po tomto nešťastnom momente sme sa snažili ešte strhnúť vedenie na svoju stranu do konca smolného polčasu, no to sa nepodarilo, a tak sme do kabín odchádzali za remízového stavu.

Aktívne sme začali aj druhé dejstvo. Už v 48. minúte zakončoval Simon Pambou, lenže jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil. Potom sa však hra pomaly, ale isto presunula medzi pokutové územia, keď ani jedno mužstvo si nevedelo pripraviť ani jednu vážnejšiu gólovú šancu. V 64. minúte sme sa opäť dostali do vážnejšej gólovej príležitosti, Štepanovský sa prebíjal v pokutovom území až zakončil tesne vedľa. O minútu neskôr sa v šestnástke prezentoval aj Pačinda, jeho hlavička bola bohužiaľ v poslednej chvíli zablokovaná Kružliakom. V 74. minúte tvrdo vypálil novic na ihrisku Sapara, no tesne minul pravú žrď. V 84. minúte sa po priamom kope hostí a odrazenej lopte k nej dostal Mareš, potiahol si ju až do pokutového územia, kde ho pri nebezpečnom zakončení z ostrého uhla zneškodnil až Slávik. Na konci stretnutia sme sa už nedokázali dostať do záverečného tlaku a práve naopak, v nadstavenom čase mal veľkú príležitosť Mareš, ktorý bol aj na druhýkrát vychytaný Slávikom. Zrodila sa tak deľba bodov aj napriek našim viacerým gólovým príležitostiam.

Ôsma remíza v ročníku pre nás znamená zotrvanie na šiestej priečke v nedokončenom 22. kole. Ďakujeme skvelým fanúšikom, že prišli v takom hojnom počte a zároveň za ich vytrvalé povzbudzovanie. Opäť ste boli našim dvanástym hráčom! Najbližšie sa stretneme už uprostred týždňa, kedy v rámci štvrťfinále Slovenského pohára privítame na našej pôde druholigový Poprad v utorok 7. marca o 18:00. Ligový zápas je zase na programe o týždeň v sobotu s lídrom tabuľky zo Žiliny.

Csaba László, DAC: „Nad počasím a prírodnými úkazmi sa nechcem veľmi zamýšľať. Niekedy sa hrá na slnku, na daždi a niekedy vo vetre ako dnes. Som sklamaný, pretože pred zápasom sme vedeli, že Ružomberok má nebezpečné štandardky a práve po nej sme inkasovali. V prvom polčase sme dominovali až do 42. minúty. Mali sme príležitosti streliť aj druhý gól, no pre zmenu Ružomberok v závere polčasu vyrovnal. Môžem povedať, že sme sa snažili aj v druhej polovici stretnutia, hlavne prvých dvadsať minút po prestávke. Bol to zápas, kde potrebujeme mať väčšiu koncentráciu. Chýbala nám však dnes aj kreativita a individuality. V poslednej sekunde Davis ľahko stratil loptu a nahral súperovi na rozhodujúci gól, ktorý však našťastie nepadol. Šance sme videli na oboch stranách, my sme ich však mali viac, a tak je remíza pre nás sklamaním. Na druhej strane, neprehrali sme, a teraz sa už musíme koncentrovať na utorňajší pohárový zápas, ktorý treba zvládnuť.“

Norbert Hrnčár, Ružomberok: „Hrali sme v nepríjemnom veternom počasí, ktoré znepríjemnilo kombináciu obom mužstvám. Z našej strany to bol dobre zvládnutý zápas, ktorý sme v druhom polčase ešte vystupňovali. Prišli sme s tým, aby sa k nám Dunajská Streda nepriblížila v tabuľke, no v závere sme dokonca mohli získať všetky tri body. Myslím si, že remíza je zaslúžená a spravodlivá.“