Back to top

DAC-Ružomberok: Informácie pre fanúšikov

Publikované: 20. september 2019 - 14:55
Jarmočný víkend prináša nielen zaujímavý futbalový duel v MOL Aréne, ale aj obmedzenia v doprave a parkovaní. Prečítajte si všetky dôležité informácie, ktoré potrebujete vedieť pred sobotným ligovým stretnutím v MOL Aréne!
DAC-Ružomberok: Informácie pre fanúšikov

MAĽOVANIE NA TVÁR, SPRAVODAJ, DAC STORE A FREE WIFI

Brány štadióna otvárajú už dve hodiny pred výkopom (o 15.00). Priamo pri turniketoch v rohu BC bude odvtedy pre fanúšikov opäť pripravené už tradičné maľovanie na tvár zdarma.

Farebný bulletin (Spravodaj), vydaný k stretnutiu, nájdete v DAC store, respektíve si ho môžete stiahnuť kliknutím na obrázok.

Využite možnosť nákupu a navštívte náš oficiálny DAC store, ktorý čaká návštevníkov každý pracovný deň aj v sobotu! V deň zápasu otvorí o 14.00 h a zatvorí o 19.30 h. V DAC store bude aj tentoraz vytvorený tzv. „Fast line“ pre urýchlenie nákupu vybraných položiek. Nakúpiť vo Fanshope môžete aj po prechode cez turnikety, konkrétne v stane pri rohu BC, kde takisto platí 5-percentná zľava pre držiteľov permanentných vstupeniek.

Na celom štadióne je k dispozícii voľné internetové pripojenie. Hľadajte sieť MOL Aréna free, do ktorého sa pripojíte veľmi jednoduchým spôsobom cez sociálne siete alebo email!

PREDAJ VSTUPENIEK

Predpredaj vstupeniek na najbližšie dve domáce stretnutia (DAC-Ružomberok 21.9.2019 o 17.00 h a DAC-Žilina 29.9.2019 o 18.00 h) prebieha od pondelka. Zabezpečiť si ich môžete v online predaji, respektíve v pokladniach a v DAC store počas nižšie uvedených otváracích hodín:

Vstupenky na DAC-Ružomberok a DAC-Žilina:
Piatok 20.9.2019
14.00-19.04: pokladňa MOL Arény č. 1
Sobota 21.9.2019 (deň zápasu DAC-Ružomberok!)
Od 14.00: pokladňa MOL Arény č. 1

Vstupenky na DAC-Žilina:
Streda 25.9.2019 - piatok 27.9.2019
14.00-19.04: pokladňa MOL Arény č. 1
Sobota 28.9.2019
09.00-12.00: pokladňa MOL Arény č. 2
Nedeľa 29.9.2019 (deň zápasu DAC-Žilina!)
Od 15.00: pokladňa MOL Arény č. 2

V pokladniach je možná platba v hotovosti aj bankovou kartou (pri úhrade nad 30 eur).

Ponuku St. Nicolaus SILVER LOUNGE menu na sobotu 21. septembra 2019 nájdete tu.

Vstupenky do sektora VIP Silver si okrem pokladní môžete zakúpiť aj v DAC store!

Otváracia doba DAC store počas jarmočného víkendu:
Štvrtok-piatok: otvorené v priestoroch 39. Žitnoostrovského jarmoku, pri novej športovej hale
Sobota: 14.00-19.30
Nedeľa: zatvorené

Pre cenník vstupeniek kliknite sem.

PRÍJAZD, PARKOVANIE A VSTUP NA ŠTADIÓN

Z dôvodu konania 39. Žitnoostrovského jarmoku v priamom susedstve MOL Arény treba počítať s výraznými dopravnými obmedzeniami v širokom okolí štadióna.

Parkovanie na tradičných miestach pri Aréne tentoraz možné nebude. Odporúčame využiť parkovisko pri nákupnom centre Max a Family Center, prípadne v blízkosti železničnej stanice. Mestská samospráva pre osobné vozidlá aj autobusy otvorila aj gokartovú dráhu na Malodvorníckej ceste.

Pre fanúšikov domáceho mužstva budú otvorené tribúny A, B, C a D. Vyhradené miesta pre vozičkárov sú pod sektorom AB, BC a v Silver VIP.

Hosťujúci klub nepožiadal o vstupenky pre svojich fanúšikov.

Pozor! V deň zápasu DAC-Ružomberok budú z dôvodu konania Žitnoostrovského jarmoku uzatvorené turnikety aj pokladňa č. 2 na rohu BC. Vstup na štadión bude možný cez všetky ostatné turnikety a pre urýchlenie vstupu otvoríme aj veľké brány v strede tribúny C, kde budú fanúšikov púšťať usporiadatelia s mobilným čítačkami QR kódov. Vstupy pod tribúnou C nebudú prístupné od jarmoku, len od Športovej ulice.

Vstupy pod C tribúnou a tiež turnikety v rohu medzi A a B tribúnou umožňujú vstup do sektorov AP, AB, B1, B2, B3, B4, BC, C1, C2, C3, C4, C5, CD
Turnikety v rohu medzi A a D tribúnou umožňujú vstup do sektorov AL, AD, D2, D3, D4 (sektor AL bude otvorený len v prípade naplnenia kapacity ostatných domácich sektorov štadióna)
Cez recepciu A tribúny sa dostanete len do sektorov Sky box a VIP.

Fanúšik pri vstupe priloží zakúpenú vstupenku/klubovú kartu k čítačke QR kódov, čím sa aktivuje turniketová brána pre vstup jednej osoby. Turnikety umožňujú vstup len pre daný druh vstupenky a na danú tribúnu.

Prosíme fanúšikov, aby na zápas prišli v dostatočnom časovom predstihu kvôli spomenutým dopravným obmedzeniam aj bezpečnostným prehliadkam pri vstupe. Brány štadióna sa otvárajú hodinu a pol pred výkopom (o 15.30), do VIP o pol hodiny skôr (15.00).

Z dôvodu osobnej kontroly pri vstupe na štadión je pre ženy vyčlenený samostatný koridor pri turniketoch.

CASHLESS SYSTÉM V BUFETOCH

bufetoch MOL Arény je výhradnou možnosťou platby tzv. Cashless (bezhotovostný) systém, fungujúci na princípe dobíjateľných kariet, ktoré sú náhradou hotovosti pri nákupe.

Predaj Cashless kariet a dobíjanie ich kreditu prebieha súbežne s predajom vstupeniek v pokladniach štadióna počas vyššie uvedených otváracích hodín, respektíve v DAC store.

Pre návštevníkov VIP sektorov bude pokladňa na nákup a dobitie Cashless kariet k dispozícii od 15.00 do 19.30 h na recepcii hlavnej tribúny. Navyše, priamo v St. Nicolaus SILVER LOUNGE reštaurácii sme pre nich pripravili aj automat na dobitie kreditu.

Nezabudnite, že klubová karta DAC CLUBCARD slúži aj ako Cashless karta!

Pozor! Návštevníkom sektorov AL, AD, D2, D3 a D4 odporúčame, aby si Cashless karty zakúpili pred prechodom cez turnikety. Priamo pod uvedenými sektormi však v deň zápasu bude prebiehať mobilný predaj, hľadajte naše kolegyne! V tých istých priestoroch sme pre nich pripravili automat na dobitie kreditu.

BEZPEČNOSTNÉ PREDPISY

Pred, počas a po zápase budú zo strany organizátora, ako aj zo strany polície prijaté prísne bezpečnostné opatrenia v zmysle zákona 1/2014 o organizovaní verejných športových podujatí.

Na vstupoch na štadión budú využité všetky oprávnenia člena usporiadateľskej služby v zmysle zákona a vyžadované prísne dodržiavanie povinností člena usporiadateľskej služby. Osoby, ktoré budú zjavne pod vplyvom alkoholu, alebo iných návykových látok, nebudú na štadión vpustené; to isté platí o osobách, u ktorých budú takéto látky nájdené v držbe. Kontrolované budú aj všetky transparenty a vlajky, ktoré nesmú byť na pevných žrdiach, a ktoré by mohli byť použité ako zbraň. V prípade, že uvedené predmety budú obsahovať hanlivé, urážlivé slová, resp. budú znázorňovať zobrazenia, znaky alebo svojou povahou budú urážlivé a mohli by spôsobiť narušenie verejného poriadku, budú odňaté a osoby, ktoré sa pokúsia o ich vnesenie na štadión, nebudú na štadión vpustené a budú odovzdané príslušníkom Policajného zboru.

Na štadión je zakázané vnášať štátne symboly cudzích štátov alebo ich predchodcov; ich majitelia nebudú vpustení na štadión a budú odovzdaní príslušníkom PZ.

Vstupenky sú jednovstupové, to znamená, že nebude možné po vstupe zo štadióna odísť a následne sa vrátiť. Každý divák bude musieť mať počas trvania zápasu pri sebe platnú vstupenku a počas celého zápasu sa ňou na výzvu usporiadateľskej služby preukázať.

Upozorňujeme fanúšikov, že vhadzovanie predmetov na hraciu plochu je prísne zakázané. Prípadné porušenie tohto zákazu sa považuje za závažný priestupok a jeho dôsledkom je vyvedenie páchateľa zo štadióna. Štadión, ako i jednotlivé sektory budú monitorované kamerovým systémom. Každý incident zaznamenaný kamerami bude usporiadateľskou službou a Policajným zborom okamžite vyhodnotený a riešený, v prípade výtržností bude nasledovať okamžitý zásah bezpečnostných zložiek.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies