DAC-Senica 0:0

Publikované: 26. august 2016 - 8:20
Siedmy pokus o trojbodový zápis neúspešný. S mužstvom, s ktorým sme si v minulej sezóne pripísali najlepšiu bilanciu - tri víťazstvá v sezóne - sme tentoraz zaváhali. Po celozápasovej prevahe a niekoľkých nevyužitých gólových príležitostiach sme si pripísali len druhý bod v ročníku.

Pred úvodom stretnutia si ocenenie za najkrajší gól mesiaca júl prevzal Kristoper Vida za parádu v 1.kole na pôde MŠK Žilina. V zostave nastali oproti predošlému duelu opäť zmeny. Zo základu vypadli Ljubičić, Polievka a Šabala, kým na ich miesta prišli Kwin, Michalík a prvýkrát v ročníku sa v nej predstavil aj Sarr. Už v 4. minúte Kwinov center z pravého krídla Pačinda nespracoval dobre a tak v čistej šanci nedokázal zakončiť. O päť minút bol vysunutý Szarka do samostatného nájazdu, prebíjal sa cez Březinu, no rozhodca videl útočný faul v gólovej pozícii.  V 18. minúte Sarr poslal loptu na nabehnutie Pačindovi, Erik si poradil s brániacim Honcharom, ale pokus prelobovať Šullu v tutovke úspešný nebol. V 26. minúte sa Kwin netradičným pohybom dostal cez brániaceho hráča a po jeho nahrávke si s pokusom Nagya Šulla poradil. V 35. minúte Ruiz Lopez z priameho kopu našiel Pillára vyskakujúceho si po loptu, ten ju našťastie len mierne tečoval hlavou. V 40. minúte sa Brašeň z ľavého krídla predral do pokutového územia, našiel Štepanovského, ktorý bol v nádejnej pozícii zablokovaný. O minútu neskôr sa v podobnej pozícii ocitol Szarka, opäť našiel Štepanovského, ktorý v najväčšej šanci zápasu asi z dvoch metrov trestuhodne minul odkrytú bránu. V závere polčasu naše nevyužité šance mohol potrestať Ruiz Lopez, z hranice pokutového územia minul Tofiloskeho svätyňu asi o meter a tak sme do kabín odchádzali za bezgólovej remízy 0:0.

Aj v druhom polčase sme boli aktívnejším celkom, loptu sme mali takmer neustále v moci, boli sme nebezpečnejší  v zakončeniach, avšak rovnako neefektívni ako v prvom dejstve. V 51. minúte Brašeň z ľavého krídla nahral Sarrovi, ten ju posunul Szarkovi a Ákos po otočke zo stopercentnej príležitosti bránu nenašiel. Z následného rohu Pačinda nastrelil po Šullovom teči ľavú žrď, lopta sa bohužiaľ odrazila smerom von od brány. V 68. minúte skóroval novic na ihrisku Vida, no jeho gól neplatil pre Szarkovo postavenie mimo hry. O minútu na to Brašeň nahral Hukovi na bližšiu žrď, po súboji s obrancom spadol a dožadoval sa penalty, rozhodcova píšťalka však zostala nemá. V ďalších minútach sme získali sériu štandardiek, ale ani z jednej sme výrazne neohrozili súperovu bránu. V 83. minúte Brašeň nacentroval loptu na Szarkovu hlavu, Ákos nebol dostatočne razantný a tak lopta skončila v tutovke mimo ihriska. Aj v závere zápasu sme sa tlačili dopredu, snažili sme sa ohrozovať senickú bránu z každej možnej pozície, no bez úspechu a tak sme aj po konci stretnutia odišli do kabín za bezgólového stavu.

V siedmom kole sme si po piatich prehrách pripísali druhú remízu. Naďalej tak zostávame na poslednej pozícii. Po odohranom predkole sa začína dlho očakávaná reprezentačná prestávka, počas ktorej bude hlavným cieľom vysporiadať sa s nevydareným vstupom do sezóny. Najbližšie sa vidíme až v sobotu 10.9. na pôde ViOnu Zlaté Moravce - Vráble.

Hodnotenie trénerov

Krisztián Németh, DAC: „Našim cieľom bolo odpútať sa od posledného miesta. Dominovali sme, boli sme ofenzívni, mali sme osemnásť striel, no nepadlo nám to tam. Sme sklamaní, lebo sme stratili dôležité body.“

Miroslav Mentel, Senica: „Myslím si, že dnešný zápas nemal až takú veľkú úroveň. Za bod sme však jednoznačne vďační. V tomto stretnutí sme sa mohli opierať o štyroch hráčov. O brankára, stopérsku dvojicu a Blažeka.“

Zdroj: fcdac.sk