DAC - Senica 1:0 (0:0)

Publikované: 21. september 2017 - 9:49
Vydreté víťazstvo! Nezlomná vôla FC DAC doviedla k trojbodovému zápisu, ktorý zabezpečil Davisov gól v 86. minúte.

Už po troch dňoch nastúpil náš tím na ďalší ligový súboj. Oproti trojbodovému stretnutiu v Zlatých Moravciach nastala len jedna zmena v základnej jedenástke. Vypadol z nej Vida, na hrote útoku dostal príležitosť Malec. Už v druhej minúte skončila Ashiruho strela asi meter nad. Podobne dopadol aj Pačinda so svojím pokusom v desiatej minúte, lopta minula ľavú žrď asi o meter. V sedemnástej minúte poslal Živković dobrý pas z prvej na Pačindu, skôr pri ňom bol žiaľ senický obranca Jarabica. V prvej polke polčasu sme síce mali viac z hry, lenže senickú defenzívu sme prekonávali naozaj obtiažne a keď sa nám to aj podarilo, tak zase nevychádzala finálna fáza. Pred pol hodinou hry zdvihla zo sedadiel Malecova prihrávka na osamoteného Davisa, náš ľavý obranca zo siedmych metrov trestuhodne prestrelil. V 37. minúte po rohu „Záhorákov“ Simon z rýchlej kontry vysunul Ashiruho, ktorý však v ďalšej tutovke neuspel zoči-voči Plachovi. V závere polčasu sa Ljubičić po Pačindovej prihrávke preštrikoval cez obrancu, ale loptu pred gólmanom hostí tesne nedostihol, a tak sme sa po prvom polčase museli zmieriť s remízou na svetelnej tabuli.

Druhý polčas sme odštartovali so striedaním. Porúčal sa Ashiru a na jeho miesto prišiel Vida. Práve novic na ihrisku sa dostal k prvej vážnejšej akcii druhého dejstva, po vhadzovaní hlavičkoval tesne nad. V druhej polovici stretnutia sme nedokázali nadviazať na tempo z prvého, a tak sme sa opäť ťažšie presadzovali na ihrisku, kým hostia si mohli na dlhšiu dobu vydýchnuť. Vypracovali sme si aj množstvo štandardiek, lenže ani pri jednej sme neboli úspešnejší. Až v 76. minúte Pačinda po umiestnenej strele k pravej žrdi dostal fanúšikov do varu, gólman hostí sa však pochlapil bravúrnym zákrokom. O minútu sa fanúšikovia na štadióne a aj hráči na ihrisku dožadovali už tretej penalty, hlavný rozhodca Chmura mal však na situácie v pokutovom území rozdielne postoje.  V 81. minúte sa k rozohraniu priameho kopu asi z necelých dvadsiatich metrov postavil Kalmár, lopta od neho skončila len tesne vedľa. O dve minúty zase po Davisovej štandardke zakončoval Divković úplne sám, trafil tesne vedľa. V 86. minúte sme súpera predsa len zlomili, Davis sa pri ďalšej z množstva štandardiek trafil výborne, loptu poslal z priameho kopu ponad múr k ľavej žrdi, kde už Plach nemal nárok - 1:0. Senica nás nepotrestala ani v nadstavenom čase, keď sa Vida neporozumel so spoluhráčmi na ofsajdovej pasci, náš súper však s päticou hráčov nepochodil, a tak sme po konci stretnutia mohli sláviť síce tvrdo vybojované, ale zaslúžené tri body.

Piate víťazstvo v ročníku a druhé za sebou rozjasalo fantastickú kulisu, takmer 4600 divákov, ktorí si našli cestu na štadión aj uprostred týždňa. Aj naďalej však zostávame štvrtí. V MOL Aréne zároveň pokračujeme v neporaziteľnosti, už fantastických pätnásť stretnutí. Po zápase so Senicou vám prajeme krásne jarmočné dní, avšak už v nedeľu nás čaká ďalšie kolo Fortuna ligy, v ktorom zavítame až do ďalekých Michaloviec. Hrá sa v nedeľu 24.9. o 19:00.

Hodnotenie trénerov

Marco Rossi, DAC: „V prvom rade sme odohrali veľmi náročný zápas a taký sme aj čakali. Senica od prehry 7:1 proti Žiline kompletne zmenila mentalitu, hráčov a štýl hry. Keď si pozrieme jej posledné zápasy, tak prehrávala tesne, či už z penalty, alebo aj teraz po štandardke. Ťažko sa proti nej vyhráva. Súperovi sme sa snažili dať čo najmenej priestoru pri protiútokoch. Občas sme aj hrali trochu na riziko. Vytvorili sme si však päť čistých šancí a zároveň nám rozhodca mal odpískať penaltu. Vždy som hovoril čo si myslím, a tak by som chcel apelovať na fanúšikov. Máme veľa mladých hráčov. Chcem tak skalných poprosiť, aby im pomáhali a nie na nich pískali, lebo im tak berú sebavedomie. Bol by som rád, keby nás podporovali a ak je niečo zlé, tak pískali až po zápase, prípadne svoju nespokojnosť adresovali rovno mne. Podpora je pre nich veľmi dôležitá, v opačnom prípade strácajú potrebné sebavedomie.“

Ladislav Hudec, Senica: „Vieme kde je naša kvalita a kde je kvalita Dunajskej Stredy. Uspieť môžeme len pri hre za hranicami našich možností. V prvom polčase sme naznačili, že takéto niečo môžeme dosiahnuť. Ak však chceme viac ako výsledok 0:0, tak musíme niečo spraviť pre strelenie gólu. V druhom polčase sme boli málo odvážni, málo sme boli pri lopte, kým súper nás dostal pod veľký tlak. Potom u nás vznikla aj panika a miestami odchádzali hráči aj kondične, dostávali kŕče. Predsa len, sú to veľmi mladí hráči. Keby sme uhrali bod, tak by sme mali šťastie, avšak je škoda, že nás zrazila štandardka. Súper bol dnes lepší a preto mu treba pogratulovať. My musíme hrať ešte viac za hranicou možností, a takým futbalom môžeme uspieť.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK SENICA 1:0 (0:0)