DAC-Senica 3:1

Publikované: 11. marec 2016 - 23:36
Štvrté domáce stretnutie v rade sme doviedli do víťazného konca, sériu bez prehry sme natiahli na sedem. V súboji, v ktorom sa gólovo presadili Sarr, Horváth, Stephens a na druhej strane Leško, sme opäť dohrávali v početnej výhode. Senicu sme porazili aj do tretice.

Pred úvodným výkopom sa na ihrisku objavil Tréner s veľkým T - Karol Pecze, ktorý nedávno oslávil jubileum - 70 rokov. Kyticou a dresom ho ocenili majiteľ klubu Oszkár Világi a športový riaditeľ Krisztián Németh a mohutným potleskom v stoji fanúšikovia. Zápas, kde súper hrozil hlavne v situáciach na hranici postavenia mimo hry, sme začali aktívnejšie. Prvý však pohrozili hostia v 11. minúte, Hromada nás nachytal na ofsajdovej pasci, no vystrelil nepresne. V 20. minúte Sarr posunul loptu na Pačindu, jeho zakončenie z uhla tesne minulo ľavú žrď. O tri minúty na druhej strane napriahol Klec, prízemná strela skončila necelý meter vedľa. V 26. minúte Horváthov rohový kop predĺžil Michalík, v trme-vrme sa najlepšie zorientoval Sarr, ktorý strelil svoj tretí jarný gól - 1:0. V 36. minúte sa Leško šikovne postavil na hranicu ofsajdu, po Kontárovej prihrávke nemal problém poslať loptu za Tujvelov chrbát - 1:1. O minútu sme opäť viedli - Stephens vybojoval loptu a Horváth ju po zemi chladnokrvne umiestnil k ľavej žrdi - 2:1.  V závere polčasu sa predieral Morong do šestnástky cez viacerých brániacich hráčov, jeho strela našu bránu už nenašla, a tak sme do kabín odchádzali za priaznivého stavu 2:1.

Druhý polčas sme začali s gólovou príležitosťou, Pačindov center neupratal do bezpečia hosťujúci obranca, no Štepanovský vo vyloženej pozícií netrafil ideálne. V 52. minúte sme sa prvýkrát v roku 2016 dostali do dvojgólového vedenia: Sarrov strelecký pokus sa odrazil k Stephensovi a Alfredo nikým nekrytý pohodlne rozvlnil senickú sieť - 3:1. Pre panamského legionára to bol vôbec prvý gól v našom drese. V 68. minúte Pačinda napriahol z 20 metrov, lopta minula Šullovu bránu. O šesť minút sa Pačinda rozbehol po ľavom krídle, v nádejne vyzerajúcej akcii však posla nepresnú prihrávku na Polievku. V 78. minúte sa vyrútil na našu bránu Mehremović, dostal sa aj k strele, trafil však iba bočnú sieť Tujvelovej brány. O dve minúty sme sa získali prevahu o jedného hráča, po druhej žltej karte bol totiž vylúčený Krč. V 85. minúte sa k lopte dostal Hromada, v gólovej pozícií tvrdo vypálil, no v poslednej chvíli ho v sklze zablokoval Michalík a následná dorážka Moronga skončila tesne vedľa. O dve minúty Polievka našiel spätnou prihrávkou Sarra, ktorý po šikovnom zaseknutí lopty súperovu svätyňu minul. Senici sme už nedovolili ohroziť našu bránu a po záverečnom hvizde vypukla víťazná radosť.

Po desiatom víťazstve v ročníku sme sa minimálne na dvadsaťštyri hodín prebojovali na skvelú štvrtú priečku fortunaligovej tabuľky. Po prvýkrát v roku nás čaká zápas na pôde súpera a zároveň prvýkrát v roku nás čaká Slovnaft cup, kde v rámci štvrťfinále nastúpime na žilinskej pôde v utorok 15. marca o 18:00.

Hodnotenie trénerov

Tomislav Marić, DAC: „Máme za sebou ťažký zápas. Vedeli sme, že Senica je veľmi dobre organizovaná v päťčlennej obrannej línii. V prvom polčase sme mali menšie problémy nájsť si voľný priestor, ktorý sme chceli využívať. V druhom polčase sa nám to darilo oveľa lepšie. Gratulujem mojim hráčom, že vybojovali tri potrebné body, ktoré sme chceli a ktoré sme si aj zaslúžili.“

Dušan Vrťo, Senica: „Zápas nám ukázal, v čom momentálne zaostávame a to v agresivite. Dunajská Streda bola oveľa agresívnejšia. V prvom polčase sme veľakrát zbytočne stratili loptu vďaka čomu sa súper púšťal do protiútokov. Dnes sme paradoxne v zápase boli lepší smerom dopredu ako proti Myjave a mohli sme streliť aj viac gólov. Dunajská Streda však hrala veľmi dobre a zaslúžene vyhrala.“