DAC - Sereď 3:4 (0:0)

Publikované: 11. máj 2019 - 19:40
V zápase bohatom na góly DAC nestačil na nováčika. Sereď išla do vedenia už po 24 sekundách a celkovo skončila lopta v sieti sedemkrát. Víťazná séria teda skončila na čísle päť, ale fantastické publikum i tak poďakovalo za ligové striebro.

Tréner Hyballa spravil až štyri zmeny v zostave v porovnaní s minulým týždňom a úspechom v Žiline. Úplný debut si odkrútil brankár Kucz, po dlhšom čase sa do základnej jedenástky vrátili Blackman, Bednár a Herc. Šok prišiel už v 24. sekunde, keď Špehar dostal loptu na ľavej strane a z päťky prekonal Kucza - 0:1. Odpovedať mohol hneď na druhej strane Čmelík, ale jeho strela či prihrávka nenašla adresáta. V 13. minúte viedli hostia už dvojgólovým rozdielom, z pravej strany Lačný poslal prihrávku na bránku v pokutovom území a slabú loptu nikým nekrytý Špehar len doklepol do bránky - 0:2. V 18. minúte sme sa dočkali aj my: Čmelíkovu prízemnú strelu Nwolokor vyrazil, ale z druhej vlny poslal K. Vida loptu do siete - 1:2. Pre maďarského krídelníka to bol 11. gól v sezóne, čím sa osamostatnil v poradí našich najlepších strelcov. Po znížení DAC ešte viac ožil, Blackman svoje sólo nedotiahol a pri Ronanovej strele zasiahol Nwolokor. V 37. minúte Blackmanovu prudkú prihrávku poslal Divkovič tesne nad. V 43. minúte Sereď dala tretí gól, Ivánovu prihrávku z ľavej strany poslal Lačný zblízka do bránky - 1:3. O minútu neskôr Divkovič dostal od K. Vidu výbornú loptu medzi obrancov, nedokázal však prelobovať brankára a loptu poslal nad.

Do druhého polčasu nahradili Bednára s Hercom čerství M. Vida a Kalmár. V 52. minúte to Kalmár skúšal spoza pokutového územia, jeho strela sa obtrela o hornú žrď. V 55. minúte Michalík fauloval K. Vidu v pokutovom území, nariadenú jedenástku poslal Davis do pravého horného rohu – 2:3. Panamský reprezentant je s piatymi zásahmi naším najlepším strelcom v jarnej časti. Náš tlak rástol čoraz viac, hoci hostia využili každú príležitosť, aby brnkali na nervy fanúšikom. V 59. minúte vyskúšal Ronan z priameho kopu, lopta preletela tesne nad. V 67. minúte Davisovu strelu v pokutovom území Djiby Ba zblokoval, následne Čmelík mieril nad. O minútu neskôr išli hostia do prečíslenia, Pankarićan mohol postupovať na bránku z pravej strany, jeho strelu však Kucz bravúrne vyrazil na roh. V 74. minúte nastala kanonáda pred bránkou Serede, strelu M. Vidu zastavil na čiare Sus. Pozornosť Kucza vyskúšal Ulrich, ale domáci brankár bol na mieste. V nadstavenom čase hostia poistili zisk troch bodov, po centri Moronga poslal loptu do bránky Ulrich - 2:4. Stále to nebolo všetko, pretože onedlho na druhej strane po Divkovićovom priťuknutí striedajúci Bilenkyi strelil svoj prvý gól vo Fortuna lige - 3:4. Päťzápasovú šnúru víťazstiev sme teda ukončili domácou prehrou proti nováčikovi. Fanúšikovia napriek tomu mužstvo vytlieskali a za striebro im po záverečnom hvizde odovzdali veľký symbolický pohár.

Až sedem gólov priniesol dnešný zápas, prvý už po 24 sekundách. Žiaľ, nový klubový rekord v počte víťazstiev v rade (6) sme nedosiahli, druhé miesto nám však už nik nevezme. Pred nami sú posledné dva zápasy sezóny, v ktorých môžeme napraviť dnešné pokĺznutie. O týždeň v sobotu od 17.00 h sa predstavíme v Ružomberku a v piatok 24. mája k nám zavítajú Michalovce. Na ten večer si nerobte iný program, mužstvo si totiž pred ním prevezme strieborné medaily a spoločne oslávime historické druhé miesto!

Peter Hyballa, DAC: „Gratulujem Seredi k víťazstvu, dá sa povedať, že je zaslúžené. V prvom polčase sme sa nedostali poriadne do zápasu, napriek tomu sme mali dve, tri šance. Hostia išli do polčasu s náskokom. Cez prestávku sme spravili dve striedania, chceli sme oživiť hru smerom dopredu. Mali sme šesť až sedem dobrých príležitostí. Rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch sme si utvorili šance, ale nedokázali sme ich premeniť. Naopak, hostia boli v protiútokoch veľmi dobrí a efektívni. Po historickom úspechu sme na to doplatili, ako väčšina mužstiev. Urobil som štyri zmeny v porovnaní s minulým týždňom, ale nemal som z dnešného zápasu dobrý pocit.“

Karel Stromšík, Sereď: „Sme veľmi radi, že sme zdolali Dunajskú Stredu na jej štadióne, aj vzhľadom na predošlé zápasy. Zodpovedne sme sa pripravovali, naše vzájomné skóre bolo hrôzostrašné. Chlapci odviedli veľký kus práce, čo sa týka taktiky, bojovnosti, nasadenia. V druhom polčase bol zo strany Dunajskej Stredy veľký tlak, ale chlapci ho zvládli, dali sme gól na poistku. Záver bol trošku hektický, boli tam aj fauly. Čo musím ešte vyzdvihnúť, je úžasná atmosféra.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠKF SEREĎ 3:4 (1:3)

Fortuna liga, 8. kolo nadstavbovej časti o titul, 11.5.2019, 17.00 h

Góly: 18. K. Vida 1:2, 56. Davis (11 m) 2:3, 90.+ Bilenkyi 3:4 - 1. Špehar 0:1, 13. Špehar 0:2, 43. Lačný 1:3, 90.+ Ulrich 2:4

Rozhodovali: Čiernik - Hrmo, Poláček, 9564 divákov

ŽK: 71. Šatka, 75. Čmelík - 35. Baez, 55. Michalík

DAC: Kucz - Blackman (81. Bilenkyi), Šatka, Huk, Davis - Bednár (46. M. Vida) - Herc (46. Kalmár), Ronan - Čmelík, Divković, K. Vida. Tréner Peter Hyballa.

Sereď: Nwolokor - Sus, Michalík, Djiby Ba, Hučko - Baez (81. Adekuoroye), Bilas - Morong, Špehar, Iván (77. Ulrich) - Lačný (65. Pankarićan). Tréner Karel Stromšík.

Držanie lopty: 58% - 42%

Strely: na bránu 6:7, mimo 6:3