DAC-Slovan 0:1 (0:0)

Publikované: 18. február 2019 - 10:34
Slovan po góle z penalty vyhral. DAC aj po prehre zostáva na druhom mieste.

Do roku 2019 sme oproti poslednému ligovému zápasu nastúpili s tromi zmenami v základnej jedenástke. Na lavičku náhradníkov sa dostal Kone, Davis chýbal pre kartový trest a Divković si doliečuje zranenie. Namiesto nich dnes dostali príležitosť Koštrna, uzdravený Blackman a premiéru v žlto-modrom drese si odkrútil Taiwo. Až v pätnástej minúte prišla prvá gólová šanca, Šporar vyhral hlavičkový súboj s Hukom, a tak sa musel predviesť Jedlička famóznym zákrokom pri bránení spojnice. V 21. minúte si K. Vida po našom rohu vyskúšal „nožničky“, obranca hostí však loptu vykopol z bránkovej čiary. O dve minúty ušiel našej obrane Moha, našťastie ho v hodine dvanástej dobehol Blackman, ktorý unikajúcemu hráčovi nedovolil zakončiť. V 26. minúte zaváhal M. Vida, vďaka čomu sa Slovan rozbehol do rýchlej kontry, zakončiť sme mu však nedovolili. Väčšina polčasu prebiehala medzi šestnástkami s pozornou obranou na oboch stranách. Preto sme sa ďalšej zaujímavej príležitosti dočkali až v štyridsiatej minúte, kedy si K. Vida nabehol k šestnástke a z ostrého uhla vystrelil k ľavej žrdi, Greif si loptu postrážil. O tri minúty Taiwo vysunul kolmicou Tretiakova, ktorý aj tiesnený zakončil tesne vedľa pravej žrde. V 45. minúte zase hlavičkoval Božikov po rohovom kope, hlavou pre zmenu minul našu bránu o vlások, a tak sa hráči po polčasovom hvizde pobrali do kabín za spravodlivej bezgólovej remízy.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá bez zmeny. Už v úvodnej minúte naša obrana zaspala, čím sa Slovan dostal do prečíslenia a Moha zároveň do samostatného nájazdu, opäť nás však podržal Jedlička bravúrnym zákrokom. My sme na druhej strane unikali po krídlach, no centre nám nevychádzali podľa predstáv. K strele sme sa dostali až v 57. minúte, kedy K. Vida nezakončil najdôraznejšie, Greif nemal s krotením lopty žiadne problémy. Po hodine hry sme inkasovali, no našťastie rozhodca videl a odmával ofsajd. V 67. minúte sa hráčom Slovana nepodarilo poslať loptu do bezpečia a vďaka tomu sme sa dostali k strele, Blackmanov pokus k prvej žrdi gólman hostí pokryl. O štyri minúty Moha ušiel našej obrane a dostal sa až k strele, bránu len tesne nenašiel. V 74. minúte Holman zo štandardnej situácie priamo ohrozil našu bránu, Jedlička musel loptu vytlačiť takmer zo šibenice. V 77. minúte sa Moha dostal do šestnástky, kde Blackman zahral rukou, Jedlička zase musel predviesť  ďalší bravúrny zákrok, no potom rozhodca odpískal penaltu. Loptu si na biely bod postavil Šporar, ktorý ju zahral suverénne do ľavej strany, kým náš gólman kryl druhú stranu - 0:1. Po inkasovanom góle súper dokázal hru rozkúskovať, a tak sme ho už nedokázali zatlačiť. Navyše v 82. Ljubičić opečiatkoval naše brvno. A keďže si v nadstavenom čase rozhodca nevšimol Mohovu ruku v šestnástke, tak sa po zápase mohli radovať z víťazstva hostia.

Prvý zápas v roku 2019 priniesol našu tretiu prehru v ročníku, avšak napriek tomu zostávame aj naďalej na druhom mieste. Krst nádhernej novej MOL Arény je za nami a rovnako je po zápase s našim najväčším rivalom - so Slovanom. Ďakujeme fantastickým fanúšikom, že novootvorenú MOL Arénu okamžite vypredali! Pri drsnom štarte jarnej časti sezóny nás čaká najbližšie pre zmenu krajské derby so Spartakom Trnava na jeho pôde, ktoré sa uskutoční v sobotu 23. februára o 14:00.

Hodnotenie trénerov

Peter Hyballa, DAC: „Gratulujem Slovanu a trénerskému kolegovi k víťazstvu. Našim cieľom bolo v prvom rade dominovať a viac byť na lopte. Chceli sme prvú líniu vysunúť čo najvyššie, aby Slovan hral na dlhé lopty. To sa nám nie vždy darilo, navyše párkrát sme boli v ofsajde. Slovan hral dobre na fauly. V prvom polčase sme nedokázali hrať svoju hru. Od šesťdesiatej minúty, respektíve posledných dvadsať minút, to už nebol futbal, ale len letiace dlhé lopty. Potom prišla penalta, ktorá nám tiež nepomohla. Odohrali sme dobrý zápas, mali sme dve tri šance, no na víťazstvo proti Slovanu treba podať perfektný výkon. Myslím si, že výsledok 0:0 by bol spravodlivejší.“

Martin Ševela, Slovan: „Dnešný zápas by som prirovnal k šachovej partii. Boli sme si vedomí bodového náskoku po jeseni. Vedeli sme, že súper bude musieť byť trochu odvážnejší smerom dopredu. Mali sme už v prvom polčase šance na gól, no nepremenili sme ich. Dnes sme neinkasovali proti silnému súperovi, čo je určite dobré. Rozdiel mohol byť aj vyšší, no my sme radi za víťazstvo. Udržali sme si sériu z jesene, a to víťazstvom na pôde súpera. Tri body si vážime, no treba sa pozerať dopredu každým víkendom. Bodový odstup je zaujímavý, no kvalitu musíme ukázať v každom jednom zápase. Som rád, že sme cieľ splnili, a domov si tak berieme cenné víťazstvo.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:1 (0:0)