DAC - Slovan 0:1 (0:1)

Publikované: 13. máj 2018 - 13:54
Nepodarilo sa! Aj napriek obrovskej snahe, dobrom výkone, množstve gólových príležitostí, srdci na ihrisku a v neposlednom rade aj obrovskej podpore vypredanej MOL Arény FC DAC sa ani dnes nedočkal potvrdenia postupu do Európskej ligy po 25-tich rokoch.

Do derby proti najväčšiemu súperovi sme po prehre 2:0 s trnavským Spartakom nastúpili len s dvomi a aj to vynútenými zmenami v základnej zostave. Huka a Kalmára, ktorí videli v predošlom stretnutí sporné červené karty, dnes nahradili Živković a Simon. Pred úvodným výkopom nás fanúšikovia potešili krásnou žlto-modrou choreografiou zloženou z dymovníc. Od úvodu šli do „plných“ oba celky. Už v šiestej minúte zahral Davis priamy kop takmer od rohovej zástavy, na loptu si nabehol Bayo, no v gólovej pozícii netrafil ideálne. V ďalších minútach zase búšili do našich obranných radov hostia, uspeli sme bez Macejovho ohrozenia. V dvadsiatej minúte sme boli opäť blízko ku gólu, Bajrić nepostrážil Baya, ktorého v samostatnom nájazde Šulla vychytal! V 34. minúte sme získali nádejný priamo kop po faule na Baya, asi z dvadsiatich metrov však Ljubičić loptu napálil len do Živkovića. O tri minúty Vida výborne vysunul Baya, jeho rýchlu strelu z ostrého uhla znovu zneškodnil gólman hostí dobrým zákrokom. V závere polčasu sme získali dve štandardky, z ktorých sme nič nevyťažili, a naopak gólom do šatne udreli hostia. Holmanov rohový kop v nadstavenom čase na vzdialenejšiu žrď hlavičkou umiestnil nepostrážený Božikov, a tak sme do kabín schádzali za nepriaznivého a nespravodlivého stavu 0:1.

Aj v druhom polčase sme pokračovali s prevahou na lopte my. V 55. minúte Bayo nevyužil hneď dve ďalšie tutovky. Najprv si ho postrážil Božikov, aby mu následne znepríjemnil život aj Čikoš. O dve minúty Šporar obišiel Maceja, no zakončil prineskoro, náš gólman sa dokázal vrátiť na svoju pozíciu a vychytať tak Šporarov pokus. Po hodine hry novic na ihrisku Divković nahral do ostrého uhla Ljubčićovi, ktorý v šestnástke nedokázal ohroziť Šullu. V 63. minúte zase Ljubičić vysunul Davisa do gólovej príležitostí, po strele z prvej gólman hostí znovu lapal. O tri minúty fanúšikovia oslavovali návrat Pačindu na hraciu plochu po dlhodobom zranení mohutným potleskom, práve do neho sa vkladali obrovské nádeje. Tlačili sme sa dopredu aj v ďalších minútach, no gól sme aj napriek mohutnému tlaku vypredanej arény nevedeli vsietiť. V 81. minúte dostal Ljubičić dlhý center do pokutového územia, z otočky vystrelil, no jeho pokus nebol dostatočne razantný. O tri minúty naše mužstvo opäť získalo priamy kop asi z dvadsiatich metrov a opäť skončila lopta od Pačindu v múre. V záverečných minútach sme sa dlho nevedeli dostať pred bránu Slovana a práve naopak hasiť v obrane museli Koštrna a aj Ljubičić. Najväčšia šanca nášho mužstva na vytúžený gól prišla až v nadstavenom čase, keď konštrukciu brány nastrelil Divković a vzápätí Šatka. Kalich horkosti sme si vypili až dna, a tak sme museli s obrovským žiaľom po záverečnom hvizde prijať prehru a oddialenie Európskej ligy.

Siedma prehra v ročníku pre nás znamená zosun na tretiu priečku a zároveň vzdialenie pohárovej Európy. Fortuna liga a naša fantastická sezóna sa dostáva do absolútneho finále! V poslednom kole zavítame na pôdu Ružomberka, s ktorým si zmeriame sily o týždeň v sobotu 19. mája o 17:00. Tento zápas zároveň bude bojom o definitívne vybojovanie miestenky do Európskej ligy. Pod Čebraťom vás tak srdečne očakávame.

Marco Rossi, DAC: „Najprv musím povedať, že prečo som odbehol. Slovan prišiel bojovať, robiť všetko pre víťazstvo, aj zdržiavať, a to je normálne. Nakoniec aj vyhral, no verím, že podobne zabojuje aj o týždeň proti Žiline. My sme mali šance, dvakrát sme trafili konštrukciu, snažili sme sa, no zrazili nás chyby v prvom a druhom polčase. Slovan strelil gól z jedinej šance v prvom polčase, čo mal. Ak si ľudia myslia, že môžeme súperiť s mužstvom, ktoré ma diametrálne rozličný káder, hráčsku kvalitu a finančné možnosti, tak sa mýlia. Aj napriek tomu sme sa snažili, kým Slovan prišiel hrať na protiútoky. Bojovali sme, no nevyšlo to. Ak po si sezóne nevybojujeme postup do Európskej ligy, tak ja, káder a celý realizačný tím aj s vedením klubu musí skočiť do Dunaja a spáchať samovraždu.“

Martin Ševela, Slovan: „Z našej strany nebol dobrý vstup do zápasu. Dunajská Streda držala loptu na kopačkách, stredoví hráči boli aktívni a celkovo ukázali lepšiu kvalitu. Vypracovali si aj viac šancí. Bayovi výborne zmenšil strelecký uhol Michal (Šulla), čím sa mu ho podarilo vychytať. Strelil sme gól na konci polčasu po štandardke a na začiatku druhého mohol Šporar zvýšiť, čím by sme potom hrali ľahšie. Súper žil a Dunajská Streda predviedla veľmi dobrý výkon. Remíza by možno bola spravodlivejšia, no my sme sa dokázali presadiť a stála pri nás aj šťastena. Konštrukcia brány zvonila z jednej strany aj z druhej, no my sme boli šťastnejší. Čo sme si povedali v kabíne, to vyšlo, a tak si vezieme tri body. Preskočili sme Dunajskú Stredu, máme druhé miesto a potvrdiť to chceme v ďalšom súboji so Žilinou. Tri body sú naše a my sa tomu tešíme.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:1 (0:1)