DAC-Slovan 0:2 (0:1)

Publikované: 4. apríl 2016 - 8:55
Po dvoch prísne nariadených penaltách prehra o dva góly. V nervóznom derby plnom emócii a pred vypredaným hľadiskom sme po siedmych zápasoch stratili domácu neporaziteľnosť. Fanúšikovia vytvorili fantastickú atmosféru, ale ani tá nestačili na zisk bodov.

Stretnutie, v ktorom mal náš odchovanec Egri premiéru ako hrom, sme pred plným domom začali aktívnejšie. Pre kartový trest chýbali Kwin a Ljubičić, Straka je stále zranený. Najaktívnejším hráčom bol stozápasový Szarka, Muchu však priamou strelou neohrozil. Z našej strany duel pokračoval s obrovskou bojovnosťou, avšak šance sa nám spočianku nedarilo vytvárať. V 24. minúte sme boli výrazne oslabení, náš najlepší strelec Szarka sa opäť zranil a nahradil ho Stephens. Po pol hodine hry začalo byť poriadne nervózne na tribúnach, slovanistickí „tiežfanúšikovia“ odpálili niekoľko svetlíc a zasahovať musela aj poriadkovú služba s kukláčmi. Atmosféra hustla aj na ihrisku. V 36. minute sa Sarr dostal k lopte za šestnástkou, tvrdo vypálil a loptu musel spod brvna vytlačiť Mucha. O štyri minúty v súboji Huk - Savićevič padol v šestnástke druhý menovaný a rozhodca na všeobecné prekvapenie nariadil penaltu. Savićevič poslal loptu po zemi k pravej žrdi, kým Tujvel kryl druhú stranu - 0:1. V 43. minúte mal Pačinda priamy kop z ostrého uhla, avšak tesne pred šestnástkou sme nebezpečný center nedokázali zakončiť a tak sme do kabín odchádzali za nepriaznivého stavu.

Aj v úvode druhého polčasu sme boli aktívnejší. Už v 48. minúte Pačinda vystrelil pred šestnástkou nad Muchovu bránu. V 55. minúte opäť Pačinda zatočil loptu z rohu tesne pod brvno, Mucha ju vytlačil len na roh. O tri minúty bol vysunutý do šestnástky Zreľák, dobre však vybehol Tujvel, ktorý loptu poslal do bezpečia. Hra pokračovala bez výraznejších príležitostí na gól, buď sa hralo medzi šestnástkami, alebo sme boli svedkami viacerých nepresných pokusov. V 69. minúte sa k strele z uhla dostal Kubík, pálil nad. V 73. minúte bol Kubík vysunutý do samostatného nájazdu, tvrdú strelu Tujvel vytlačil na brvno. O minútu sa po rohovom kope v šestnástke dokázal uvoľniť Zreľák, ale našťastie tesne nedočiahol na loptu. O ďalšiu minútu Davis zabojoval v šestnástke, získal loptu a Milinkovič ho priľahol, lenže píšťalka rozhodcu zostala nemá. Naopak v 82. minúte hostia po Egriho ruke dostali príležitosť zahrať druhú jedenástku a Milinkovič ju umiestnil k ľavej žrdi - 0:2.

Aj po deviatej prehre v ročníku zostávame na šiestej priečke. Na domácej pôde sme prehrali po siedmych zápasoch. Ďakujeme skvelým fanúšikom, že opäť boli našim dvanástym hráčom a hnali nás dopredu aj za nepriaznivého stavu. Najbližšie nás opäť čaká poriadne náročné stretnutie. V piatok 8. apríla o 18:00 zavítame na horúcu žilinskú pôdu.