DAC - Slovan 1:1 (1:1)

Publikované: 25. október 2020 - 21:20
Radujeme sa, aj po prvej polovici základnej časti sme prví, no predsa len nás jemne mrzí len bodový zisk proti Slovanu, keďže sme v náročnom súboji mali aj na tri. V našom najväčšom derby sme v určitých momentoch dokázali predčiť nášho súpera, no na víťazný gól to nestačilo. Máme však za sebou jedno z najdivnejších derby vôbec, v ktorom nám neskutočne chýbal náš dvanásty hráč.

Oproti poslednému zápasu v Michalovciach nastali v našej základnej jedenástke tri zmeny. Po zranení sa vrátili Davis, Kružliak aj Schäfer, kdežto na lavičke skončil Malý s Beskorovainyim a mimo nominácie sa ocitol zranený Friede. Čestný výkop dnes ako darček k päťdesiatym narodeninám dostal Tibor Poór, okrem iného autor knihy venovanej DAC-u, Retro – dunajskostredský futbal rokov osemdesiatych. Všetko najlepšie! Hostia, ktorí avizovali štrnásť nakazených, no evidentne sa to A-čka nedotklo, začali aktívnejšie. K našej šestnástke sme ich však nepustili. Dokonca prvý strelecký pokus sme si v pätnástej minúte pripísali my, Njie napriahol z vyše dvadsiatich metrov, no rovno na Greifa. Počiatočnú územnú prevahu hostí sme statočne dorovnali, preto aj ďalšia zaujímavejšia akcia bola naša. Schäfer sa tiesnený preštrikoval do šestnástky, v nádejnej streleckej pozícii mu však lopta nesadla ideálne na ľavú nohu. Veľmi nešťastný moment nastal v 26. minúte, kedy sme po dlhšej dobe nezastavili útok na ľavom krídle, Weiss sa dostal k tvrdému prízemnému centru, ktorý si smutne a veľmi prudko vrazil do vlastnej bránky Kružliak - 0:1. Dlho sme nesmútili. V 34. minúte po faule na Kalmára sme získali ideálny priamy kop asi z dvadsiatich metrov. Na prekvapenie ho zahral Balić a to bol výborný ťah, ktorý prekvapil, loptu poslal krásne do pravej žrde, od ktorej sa odrazila do bránky - 1:1. O šesť minút nás aj hostia postrašili pri priamom kope, loptu zahral Nono z veľkej diaľky, no aj napriek tomu našu bránku minula len o kúsok. Vyrovnaný polčas, s lepším začiatkom pre Slovan a koncom pre nás, sa skončil spravodlivou remízou.

Druhé dejstvo začalo bez zmien na oboch stranách. Prvý pohrozil Slovan, keď prízemný pas preletel celou našou šestnástkou až skončil na Čavrićovej nohe, loptu však trafil dosť zle. V 53. minúte o sebe dal vedieť Divković, našiel si parádne miesto v šestnástke, kam dostal aj pas, po otočke vystrelil, no Greif jeho úmysel prečítal. O štyri minúty sa aktívny Divković dostal k priamemu kopu z ostrého uhla, loptu aj napriek tomu zahral výborne k pravej žrdi, kde si hosťujúci brankár zastal miesto. V 68. minúte Slovan šikovne zakombinoval, až sa De Marco dostal k strele pri brániacom Kružliakovi na hranici pokutového územia, Jedlička lapal na dvakrát. O tri minúty sme zahrali takpovediac skrátený roh, Divkovićov pas po zemi Blackman nacentroval do šestnástky, až hlavička Müllera letela k pravej žrdi, odkiaľ ju výborne vytesnil Greif. V 72. minúte si, žiaľ, v pokračujúcom útoku a v strele Balića hlavný rozhodca nevšimol súperovu ruku v šestnástke, boli sme tak ukrátení o penaltu. Iniciatíva v stretnutí bola na našej strane, aj preto o štyri minúty po odrazených loptách zakončoval Balić, bránku nenašiel. O zaujímavú štandardku sme sa postarali zase v 81. minúte, kedy Davis z ľavého krídla poslal loptu pred bránku, Ramirez v náročnej pozícii ju pri poloodkrytej bránke poslal nad. Záver patril nám, no vytúženého gólu sme sa nedočkali. V 90. minúte mal ešte Kalmár priamy kop presne z jeho TOP pozície, loptu aj zahral šikovne pod brvno, lenže dlhý Greif ju za chrbát nepustil. Tlačili sme aj v jedinej nadstavenej minúte, kedy sa ešte k dorážke dostal Njie, gólmana síce prekvapil, ale na bránkovej čiare ho zastúpil obranca hostí. Museli sme si tak vystačiť s bodovým ziskom, aj keď body mohli byť tri.

Dali sme dva góly a predsa sme remizovali... Až na jedenásty pokus mažeme poslednú nulu v tabuľke Fortuna ligy, a to v počte remíz. V náročnom zápase so Slovanom sa totiž body delili, ale ako už bolo spomenuté, tak naďalej zostávame prví! Smutné derby bez divákov sa skončilo. Tešme sa však aspoň z toho, že naša liga môže pokračovať ďalej a tešiť nás v týchto ťažkých “koronačasoch” týždeň čo týždeň. Najbližšie takto pokračujeme o týždeň v nedeľu 1. novembra o 16:00, kedy vycestujeme na pôdu Serede do Zlatých Moraviec.

Bernd Storck, DAC: „Predtým, ako dám komentár k športovým udalostiam, by som sa chcel vyjadriť k tomu, čo sa dialo pred zápasom. Keď sme videli zostavu súpera, tak sme boli prekvapení, mali sme totiž informácie, že im chýba veľa hráčov. Nakoniec sme oproti minulému zápasu videli len jednu zmenu. Aj lavička súpera bola v plnej sile. K situácii by som povedal, že musíme rešpektovať nariadenia a prispôsobovať sa im. Futbal musíme nechať žiť. Akceptujem, že súper tu bol bez trénera, vieme aj to, čo sa stalo napríklad koučovi Slovenska a Islandu. Videli sme na mnohých zápasoch, že kvôli chorobe chýbali viacerí, no musíme hrať ďalej. Máme zodpovednosť voči všetkým, čo pracujú vo futbale. Proste musíme pokračovať. Môže sa to stať aj mne alebo kolegom.
Videli sme dobrý zápas, nakoniec aj Slovan mal na trávniku veľmi dobrý tím. Potvrdilo sa, že si sily zmerali dve najsilnejšie mužstvá na Slovensku. Z taktickej stránky sme podali veľmi dobrý výkon. Bolo vidno, že moji hráči oproti prvému vzájomnému zápasu spravili veľký pokrok. Keby sme mali trochu šťastia, tak sme mohli vyhrať, hlavne v druhom polčase sme dominovali. Mali sme možnosť vyhrať tento duel. S bodom sme však spokojní. Proti výbornému súperovi hráči podali dobrý výkon, napríklad 19-ročný Njie na poste defenzívneho záložníka sa veľmi dobre prezentoval.“

Stanislav Moravec, Slovan: „Myslím si, že sme videli na naše pomery dobrý zápas s množstvom šancí. Súper vyrovnal po trestnom kope. Nechytateľná krásna strela. Obidve mužstvá chceli vyhrať zápas, ale skončilo to remízou. Z našej strane a aj zo strany trénera, ktorý je v karanténe, je to dobrý výsledok. Mali sme veľmi ťažký týždeň. Viacero hráčov bolo mimo nielen v dôsledku testovania, ale aj viacerých zranení a šrámov. Nemohli sa tak poriadne zaradiť do tréningového procesu. V druhom polčase tak bolo vidieť, že im v mnohých miestach chýba viac kondície. My sme spokojní s bodom. V Dunajskej Strede je ťažké hrať. Sme radi za bod a je jasné, že naďalej budeme bojovať o prvé miesto.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Slovan kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:1 (1:1)