DAC - Slovan 2:1 (0:1)

Publikované: 4. november 2017 - 9:20
Góly Pačindu a Kalmára rozhodli o trojbodovom zápise, o posune na strieborný stupienok a o gejzíre osláv v Dunajskej Strede. „Táto noc nikdy nemôže skončiť“!

Na prestížne 52. derby poslal náš kouč mierne pozmenenú zostavu. Na lavičku náhradníkov sa dostali Aluku s Vidom a na ich miesta prišli Simon so Čmelíkom. Pred úvodným výkopom sme si mohli pozrieť monumentálnu choreografiu, ktorú vytvorili naši skvelí fanúšikovia. Už v 5. minúte bolo poriadne horúco pred našou bránou, keď Hološko vysunul kolmicou Čavrića a osamotený hráč v gólovej pozícii minul našu bránu. V dvanástej minúte sme pohrozili aj my, Ljubičić vyslal tvrdý ďalekonosný pokus, ktorý len tesne minul pravú žrď. Na pozore sme sa museli mať aj v štrnástej minúte, kedy Holmanov center preletel celým našim pokutovým územím, no našťastie žiadny spoluhráč na túto loptu nedokázal zareagovať. V 24. minúte hlavičkoval Divković po rohovom kope z mimoriadne náročnej pozície, no aj napriek tomu loptu šikovne umiestnil a musel ju lapať až Greif. O dve minúty neskôr poslal poriadne štipľavý pokus Kalmár, gólman hostí loptu skrotil až na dvakrát. V 31. minúte sme si po Holmanovom priamom kope nepostrážili Hološka v pokutovom území, osamotený hlavou šikovne poslal loptu za chrbát nášho Maceja - 0:1. Už o dve minúty sme sa snažili vyrovnať, Pačinda však pálil nad. V 39. minúte sa činili zase hostia, Hološko z pravej strany nahral Holmanovi, ten sa šikovne otočil v pokutovom území, no po získanej palebnej pozícii zakončil tesne vedľa. O dve minúty musel hasiť prečíslenie troch na jedného Davis, fantastickým sklzom sa mu to aj v poslednej chvíli podarilo. V závere sme už súpera nedokázali pritlačiť, a tak sme sa do kabín pobrali za nepríjemného stavu 0:1.

Druhý polčas začal bez zmien na oboch stranách. Hneď v úvode sme sa pustili za jednoznačným cieľom - zvrátiť stretnutie. Na začiatku sa Čmelík dostal hneď v dvoch prípadoch k zakončeniu, v oboch boli jeho pokusy zablokované. V 53. minúte bolo o poznanie nebezpečnejšie pred Greifom, po centri sa dostal k strele Ljubičić, loptu však nevedel nasmerovať medzi tri žrde. O dve minúty sme zahodili nemožné, Živković našiel fantasticky postaveného Čmelíka na vzdialenejšej žrdi, jeho umiestnenú hlavičku Greif zázračne vyrazil. V 65. minúte sme sa po druhopolčasovej snahe dočkali zaslúženého gólu, na Davisov center najvyššie vyskočil Pačinda, poriadne sa oprel do lopty a umiestnil ju k ľavej žrdi, kde gólman Slovana nemal šancu - 1:1. V 70. minúte Mervó po centri z ľavej časti ihriska padol v pokutovom území, za čo sa nielen tréner Rossi dožadoval penalty, rozhodca mal rozdielny názor. Po vyrovnávajúcom góle sa hra dostala prevažne medzi pokutové územia. Až prišla 83. minúta, šikovná sťahovačka a následná strela Kalmára, ktorá skončila až v bráne - 2:1. Po gólovom zásahu sa v MOL Aréne strhla doslova pekelná atmosféra. V nadstavenom čase nás hostia predsa len dostali do úzkych. Po centroch z pravej, či ľavej strany hlavičkovali Vittek, Oršula a aj Rabiu, no Macej nás podržal fantastickými zákrokmi, a tak sme sa po záverečnom hvizde mohli radovať z famózneho triumfu.

Ôsme víťazstvo v ročníku pre nás znamená posun na výbornú druhú priečku neúplnej fortunaligovej tabuľky. Zisk troch bodov v našom 52. zápase so Slovanom sa prizeralo rekordných 10 226 fanúšikov! Ďakujeme! Azda jediným negatívom je piata žltá karta pre Kalmára a Pačindu, ktorí nebudú môcť nastúpiť v ďalšom stretnutí. Nastúpime naň po reprezentačnej prestávke v Žiline 18. novembra o 15:00.

Marco Rossi, DAC: „Videli sme dobrý zápas, gól sme inkasovali v tej perióde, keď sme mali asi najlepšie momenty. V prvom polčase mal Slovan ešte jednu možnosť na nebezpečný protiútok, kde Čavrić šiel sám a Davis dobre zasiahol. V druhom dejstve sme išli viac napádať spoluhráčov pri držaní lopty. Spoliehali sme sa na štandardky a rovnako sme aj dali prvý gól po štandardke ako náš súper. Kalmárov gól bol vyústením našej snahy, nechali sme na ihrisku všetky sily, za čo mojim hráčom ďakujem. Stále je však čo zlepšovať. Súperovi sme nechali v nadstavenom čase priestor, čím sa dostali do viacerých šancí. Pre nás je víťazstvo dobrý výsledok, a tak isto je aj pre ľudí, čo boli dnes na štadióne.“

Martin Ševela, Slovan: „Z našej strany bol prvý polčas celkom solídny. Podaril sa nám streliť gól a mali sme aj niekoľko pološancí. Škoda však, že sme v 44. minúte nepridali aj druhý gól pri Čavrićovej príležitosti. Na druhej strane však skórovať mohli aj Čmelík s Ljubičićom. Okrem toho prebiehalo prvé dejstvo medzi šestnástkami. Druhý polčas sme aktívnejšie začali my, no od šesťdesiatej minúty bolo na ihrisku už len jedno mužstvo. Mojich hráčov totiž dobehla minulosť, čo sa týka kondičky. Snažili sme sa prestriedať, dostali sme však dva góly. V samotnom závere ešte mohol vyrovnať Rabiu, no mužstvo urazilo šťastenu. V budúcnosti budeme musieť rozvinúť potenciál, čo má naše mužstvo. Treba nabrať fyzickosť. Do štyroch zápasov, čo nás ešte čakajú, treba dať maximum a potom príde tvrdá zimná príprava. Ak chceme dominantný futbal na deväťdesiat minút, tak v Európe by nás dnešný výkon „vyfackal“. Dnes by sme si možno zaslúžili remízu, no mentalita, tých tridsať minút, rozhodlo.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 2:1 (0:1)