Nachádzate sa tu

DAC-Slovan: Informácie pre fanúšikov

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, máj 12 - 09:38 | Správy DAC
Všetko, čo potrebujete vedieť pred dnešným ligovým stretnutím proti bratislavskému Slovanu.
DAC-Slovan: Informácie pre fanúšikov

O sprievodných akciách, Fanzóne, súťaži o 20-tisíc eur, o permanentnú vstupenku na sezónu 2018/19 či o zájazd na prípravné stretnutie Rakúsko-Brazília sme písali tu.

PRÍJAZD, PARKOVANIE A VSTUP NA ŠTADIÓN

Upozorňujeme fanúšikov na dopravné obmedzenia v okolí štadióna v čase od 16.15 h. Parkovanie bude možné na tradičných miestach, respektíve na parkovisku pri nákupnom centre Max a Family Center, prípadne v okolí železničnej stanice.

Pre fanúšikov domáceho mužstva budú otvorené tribúny A, B a C, ako aj časť starej hlavnej tribúny. Vyhradené miesta pre vozičkárov sú pod sektorom AB, BC a v Silver VIP.

Samotný vstup na štadión je možný len cez turnikety, ktoré sa nachádzajú:

- v rohu medzi A a B tribúnou ako aj v rohu medzi B a C tribúnou: vstup na AP, B a C tribúny

- v rohu A tribúny od Športovej ulice: samostatný vstup do sektoru AL

- cez recepciu A tribúny: Sky box, VIP

- od Športovej ulice cez bývalý VIP/Press vstup: stará tribúna

Fanúšik pri vstupe priloží zakúpenú vstupenku farebnou stranou k čítačke QR kódov, čím sa aktivuje turniketová brána pre vstup jednej osoby. Turnikety umožňujú vstup len pre daný druh vstupenky a na danú tribúnu (napríklad vstupenka do sektora AL neumožní vstup do ostatných častí štadióna).

Prosíme fanúšikov, aby na zápas prišli v dostatočnom časovom predstihu, pretože prijaté opatrenia pri bezpečnostných prehliadkach zaberú viac času ako obvykle. Brány štadióna sa otvárajú hodinu a pol pred výkopom (o 16.15).

Z dôvodu osobnej kontroly pri vstupe na štadión je pre ženy vyčlenený samostatný koridor pri turniketoch.

PREDAJ VSTUPENIEK A CASHLESS SYSTÉM V BUFETOCH

Ako sme informovali, vstupenky na štandardné sedadlá v sektoroch pre domácich fanúšikov boli vypredané. Voľné zostali ešte miesta do VIP Silver, ktoré si môžete zakúpiť online prostredníctvom portálu predpredaj.sk, v DAC store, alebo v pokladniach. Do predaja pre našich fanúšikov pôjde takisto 500 vstupeniek do sektora pre hostí, nakoľko fanúšikovia Slovana na stretnutie nepricestujú.

Výhradnou možnosťou platby v bufetoch MOL Arény a vo Fanzóne je tzv. Cashless (bezhotovostný) systém, fungujúci na princípe dobíjateľných kariet, ktoré sú náhradou hotovosti pri nákupe.

Predaj Cashless kariet a dobíjanie ich kreditu prebieha v pokladniach štadióna počas nižšie uvedených otváracích hodín, respektíve v dvoch automatoch pri pokladniach. Pre návštevníkov VIP sektorov bude pokladňa na nákup a dobitie Cashless kariet (respektíve na vrátenie kreditu po stretnutí) k dispozícii v sobotu od 16.15 do 20.30 h na recepcii hlavnej tribúny. Navyše, pri recepcii a priamo v St. Nicolaus SILVER LOUNGE reštaurácii sme pre nich pripravili aj automaty na dobitie kreditu.

Otváracie hodiny pokladní MOL Arény:

Piatok 11.5.2018

16.00-21.00: pokladňa MOL Arény č. 2

Sobota 12.5.2018 (deň zápasu DAC-Slovan)

od 14.00 do 22.00: pokladňa MOL Arény č. 2

od 16.15 do ukončenia zápasu: pokladne MOL Arény č. 1 a 3 - len vnútorné okná

V pokladniach je možná platba v hotovosti aj bankovou kartou (pokladňa č. 2, pri úhrade nad 30 eur).

Pre návštevníkov sektora AL bude predaj a dobitie Cashless kariet možný priamo pri vstupe do vlastného sektora.

BEZPEČNOSTNÉ PREDPISY

Zo strany polície bolo podujatie označené za rizikové, pred, počas a po zápase budú zo strany organizátora, ako aj zo strany polície prijaté prísne bezpečnostné opatrenia v zmysle zákona 1/2014 o organizovaní verejných športových podujatí. Pred vstupom na štadión budú vykonané osobné prehliadky.

Na vstupoch na štadión budú využité všetky oprávnenia člena usporiadateľskej služby v zmysle zákona a vyžadované prísne dodržiavanie povinností člena usporiadateľskej služby. Osoby, ktoré budú zjavne pod vplyvom alkoholu, alebo iných návykových látok, nebudú na štadión vpustené; to isté platí o osobách, u ktorých budú takéto látky nájdené v držbe. Kontrolované budú aj všetky transparenty a vlajky, ktoré nesmú byť na pevných žrdiach, a ktoré by mohli byť použité ako zbraň. V prípade, že uvedené predmety budú obsahovať hanlivé, urážlivé slová, resp. budú znázorňovať zobrazenia, znaky alebo svojou povahou budú urážlivé a mohli by spôsobiť narušenie verejného poriadku, budú odňaté a osoby, ktoré sa pokúsia o ich vnesenie na štadión, nebudú na štadión vpustené a budú odovzdané príslušníkom Policajného zboru.

Na štadión je zakázané vnášať štátne symboly cudzích štátov alebo ich predchodcov; ich majitelia nebudú vpustení na štadión a budú odovzdaní príslušníkom PZ.

Vstupenky sú jednovstupové, to znamená, že nebude možné po vstupe zo štadióna odísť a následne sa vrátiť. Každý divák bude musieť mať počas trvania zápasu pri sebe platnú vstupenku a počas celého zápasu sa ňou na výzvu usporiadateľskej služby preukázať.

Upozorňujeme fanúšikov, že vhadzovanie predmetov na hraciu plochu je prísne zakázané. Prípadné porušenie tohto zákazu sa považuje za závažný priestupok a jeho dôsledkom je vyvedenie páchateľa zo štadióna. Štadión, ako i jednotlivé sektory budú monitorované kamerovým systémom. Každý incident zaznamenaný kamerami bude usporiadateľskou službou a Policajným zborom okamžite vyhodnotený a riešený, v prípade výtržností bude nasledovať okamžitý zásah bezpečnostných zložiek.

Zdroj:fcdac.sk