DAC - Trenčín 0:3 (0:2)

Publikované: 28. apríl 2018 - 20:52
Po množstve premárnených šancí Trenčín zdolal DAC výrazne lepšou efektivitou. Zároveň si naše mužstvo musí počkať na definitívne potvrdenie postupu do Európskej ligy po 25 rokoch.

Po ďalšom nezabudnuteľnom zápase proti Žiline nastala v našej zostave len jediná kozmetická úprava v základnej jedenástke. Po kartovom treste sa do nej vrátil Kalmár, ktorý zároveň posadil na lavičku Herca. Už v šiestej minúte sme mohli vyhrávať, keď Kalmár našiel prízemným pasom osamoteného  Baya pred bránou a aj napriek obrovskému priestoru však loptu napálil len do brankárovej nohy. O dve minúty Bayo s Kalmárom opäť zdvihli fanúšikov zo sedadiel, keď bol prvý menovaný vysunutý do samostatného nájazdu, pri ktorom však rozhodca nesprávne odpískal ofsajd. V štvrtnástej minúte musel byť pozorný aj náš Macej, keď kryl Gongov štipľavý pokus z pokutového územia. V dvadsiatej minúte sa Paur ocitol v dobrej palebnej pozícii na hranici šestnástky, odkiaľ však poslal prislabý pokus. V 28. minúte Paur zarmútil naše obecenstvo, keď ho El Mahdioui našiel úplne osamoteného pred Macejom, po umiestnení lopty hlavou nedal nášmu gólmanovi šancu na zákrok - 0:1. O päť minút prišla druhá trenčianska rana, keď nám neklapla ofsajdová pasca. El Mahdioui kolmicou vysunul Manceho, ktorý ušiel našej obrane a chladnokrvne druhýkrát v stretnutí rozvlnil našu sieť - 0:2. Záver polčasu priniesol obrovskú drámu, najprv sa nám nevydarila kontra na trase Kalmár, Bayo a Vida, aby neskôr Kalmár z priameho kopu takmer prelomil brvno a v samotnom závere Šemrinec vychytal Ljubičićovu hlavičku. Polčas sa pre nás teda skončil nešťastnou dvojgólovou stratou na Trenčín.

Do druhého polčasu sme sa pustili ofenzívnejšie, keď Záhumenského nahradil Herc. Vyvinuli sme obrovský tlak na hostí, z ktorého sa rodili aj šance. V 51. minúte Ljubučić získal pre naše mužstvo štandardku z nádejnej pozície, ktorú však Davis zahral dvakrát len do múru. O tri minúty Vida zahral rohový kop na Ljubičića, Marinovu strelu pod brvno však Šemrinec zázračne vytlačil. Nasledovali štandardky na oboch stranách, kde sa ale ani jedno mužstvo nedokázalo presadiť. Pri našom ofenzívnom snažení sa hosťom otváral priestor na rýchle kontry. V 59. minúte po centri z ľavého krídla hlavičkoval Azango z gólovej pozície, lopta sa ale medzi tri žrde nezmestila. V druhom polčase sa hral poriadne nervózny futbal, kde sa fanúšikom nepáčili niektoré prejavy hosti ohľadom plynulosti hry . V 86. minúte si vyskúšal svoju pravačku Čataković, pálil slepými. V druhom polčase sa podarilo skórovať Beridzemu aj Bayovi, avšak pri prvom prípade rozhodca odmával ofsajd a pri druhom faul na brankára. Minútu pred koncom riadneho hracieho času sa Bayo predviedol nožničkami, no loptu netrafil ideálne. V nadstavenom čase sa po našom vabanku ocitol pred Macejom osamotený Čataković, ktorý prízemnou strelou stanovil končený výsledok na pre nás krutých 0:3. Napriek prehre diváci odprevadili mužstvo skandovaným potleskom.

Piata prehra v ročníku a druhá v nadstavbovej časti o titul. Aj napriek nej aj naďalej zostávame na druhej priečke a samozrejme aj v hre o Európsku ligu. Dnes to teda aj kvôli našej slabej efektivite nevyšlo, no naša výborná fortunaligová sezóna pokračuje a dostáva sa do absolútneho finále, v ktorom tri kolá pred koncom zavítame na pôdu lídra z Trnavy. Krajské derby je na programe o týždeň v sobotu 5. mája o 17:00.

Marco Rossi, DAC: „Je ťažké komentovať zápas po domácej prehre 0:3. Z výsledku sme smutní a sklamaní. Druhýkrát v sezóne nás Trenčín dokázal zdolať. Vedeli sme, že k nám cestuje kvalitný tím, ktorí má veľa rýchlych a technických hráčov. Aj napriek tomu sme mali v úvodných 15 minútach hneď dve čisté gólové šance a hlavne zahodená príležitosť od Baya je neuveriteľná. Odohrali sme zápas, kde by sme neskórovali ani keby sme hrali celý deň. Súperov gólman navyše zachytal veľmi dobre. Trenčín nás na druhej strane za naše chyby potrestal. Aj napriek prehre sa na náš pohár nemôže pozerať, že je poloprázdny, ale že je do polovice naplnený.“

Vladimír Cifranič, Trenčín: „Opäť sa mi vonku lepšie hodnotí zápas, keďže sme ho vyhrali. Dnes sme sa od začiatku snažili domácich držať na dištanc od vytvárania tlaku. Vedeli sme, že cestujeme do búrlivého prostredia, ktoré je navyše pred domácich hráčov dvanástym hráčom. Prvý polčas bol vyrovnanejší, kým my sme naše šance zúročili, tak domácich sme sa snažili púšťať do vyložených šancí čo najmenej. Prvá polovica stretnutia sa teda skončila v náš prospech. V druhom dejstve sme čakali, že domáci budú mať enormný nástup a tlak. Ustáli sme však hlavne štandardky, z ktorých bol súper nebezpečný. Okrem toho nás dnes výrazne podržal Šemrinec. Hráči sa obetovali jeden za druhého a presne takto si z našej strany predstavuje každý jeden zápas. Domáci v druhom polčase búšili, kým nám sa otváral priestor na kontry. Aj s dávkou šťastia sme neinkasovali a gólom na 3:0 sme zápas definitívne uzavreli.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - AS TRENČÍN 0:3 (0:2)