DAC-Trenčín 1:0 (0:0)

Publikované: 17. apríl 2016 - 15:51
Majster padol! Trenčín prehral prvýkrát na súperovej pôde od novembra 2014, kým my sme ukončili sériu štyroch prehier. Vďaka nám je boj o titul opäť dramatickejší. Pačindovým pekným gólom a celozápasovým heroickým výkonom sme poslali majstra a lídra do kolien. Pozápasová oslava víťazstva v tento magický večer hovorí sám za seba.

Tréner Marić po Žilinskom výprasku spravil v zostave niekoľko zmien. V základne sa objavili Živković, Simon a Egri, po zranení sa vrátil Szarka, kým Pačinda putoval na pravé krídlo. Na striedačke zostali stálice Michalík, Kwin, Sarr a nominovaný nebol zranený Davis. Úvod prvého polčasu nám ponúkol síce svižný futbal, no bez gólovej príležitosti. Prvé vážnejšie zakončenie prišlo až po pol hodine hry. Ľupták napriahol pred pokutovým územím a jeho prudké zakončenie skončilo tesne vedľa. V 37. minúte Šemrinocovi prekvapivo vypadla lopta z ruky a expresne rýchlo sa ju hneď snažil doraziť do brány Pačinda, nebol však úspešný. Pred koncom polčasu Ľupták poslal center z pravej strany priamo na Pambouovu hlavu, prudké zakončenie však letelo priamo do rukavíc hosťujúceho brankára a tak hráči odišli do kabín za bezgólovej remízy.

Aj v druhom polčase prevládal tvrdý boj o každý meter ihriska, videli sme len dve nepresné hlavičky. Najprv po Pačindovom centri mieril Polievka mimo, na opačnej strane ho napodobnil Maierhofer. V 58. minúte Pačinda získal loptu a založil rýchly útok, šikovným pasom našiel nabiehajúceho Polievku, ktorého v gólovej príležitosti zablokoval Lawrence. Po hodine hry to však prišlo: aktívny Pačinda si opäť našiel palebnú pozíciu, spred šestnástky poslal šikovnou ľavačkou loptu k pravej žrdi, kde Šemrinec nemal nárok - 1:0. Pre našu osmičku to bol deviaty gól v sezóne, čím sa dotiahol na Szarku. V 73. minúte Kalu získal loptu, pred pokutovým územím si ju trochu posunul a následne poslal umiestnený pokus tesne vedľa. V 80. minúte sa Polievka znova prebil do šestnástky, zasekol si loptu, no jeho strelu brankár vyrazil a odrazenú loptu poslal Pačinda nad. O dve minúty po centri z ľavej strany Maierhofer z pár krokov netrafil odkrytú bránu. Minútu pred koncom riadneho hracieho času pri nás stáli všetci svätí: Bero sa ocitol zoči-voči Tujvelovi, ten vytiahol skvelý zákrok a dorážku Holúbka zastavila žrď. Po záverečnom hvizde tak mohla vypuknúť obrovská radosť skvelých dunajskostredských fanúšikov.

Aj napriek jedenástemu víťazstvu v ročníku a prerušeniu štvorzápasovej série bez bodu zostávame na siedmej priečke. Opäť ďakujeme našim skvelým fanúšikom, aj dnes boli dvanástym hráčom. Budúci týždeň nás čakajú dve kolá: v utorok (19. apríla o 19:00) v rámci 28. kola vycestujeme na druhú stranu republiky, kde nás privítajú Michalovce a v sobotu (23. apríla o 19:00) sa v súboji s Podbrezovou rozlúčime s našim staručkým štadiónom.

Hodnotenie trénerov:

Tomislav Marić, DAC: „Z našej strany bol zápas veľmi dobre takticky zvládnutý. Vedeli sme, že Trenčín má dobrých a rýchlych hráčov, ktorí umne nabiehajú do voľných priestorov. Myslím si, že sme tieto priestory dobre uzatvárali. Takéto bránenie je náročné na psychiku, stále sa presúvať a byť ostražitý. Hovorili sme cez polčas, že musíme zostať kľudní, že príde situácia z kontry, ktorú musíme vyriešiť s chladnou hlavou a tak sa aj stalo. Samozrejme s takým mužstvo, ako je Trenčín treba aj šťastie a som rád, že sme ho mali. Chlapcom gratulujem k víťazstvu.“

Martin Ševela, Trenčín: „Odohrali sme nešťastný zápas čo sa týka prvého polčasu, s čim som bol absolútne nespokojný. S túžbou, čo sme prišli vyprchala, chýbala nám väčšia túžba bojovať o výsledok. Chýbalo nám odhodlanie. Po striedaní sme trochu pomenili parametre, zlepšili sme sa. Bolo vidno, že tento zápas nebol o fyzičke, v závere sme súpera zatlačili, no v prvom polčase sme urazili šťastenu, čo sa nám v druhom vypomstilo. Nie som spokojný s niektorými hráčmi, napríklad van Kesselom, ktorý je najrýchlejší bežec v lige a on nešprintoval. Dnes sme nedodržali viaceré pokyny. Prehrali sme, čo nemáme radi, no myslím si, že sme is nezaslúžili zvíťaziť.“

Zdroj: fcdac.sk/ Milan Vrábeľ