DAC tretí na miniturnaji pri otvorení ZTE Arény

Publikované: 25. marec 2017 - 20:35
Náš tím bol dnes účastníkom miniturnaja pri príležitosti slávnostného otvorenia ZTE Arény v maďarskom Zalegerszegu, kde v konkurencii domáceho ZTE a rakúskeho Sturm Graz obsadil tretie miesto.

Maďarský druholigista ZTE FC Zalaegerszeg dnes krstil svoj vynovený štadión. Na slávnostné otvorenie trinásťtisícovej ZTE Arény pozvali domáci okrem nášho tímu aj rakúsky Sturm Graz a tri tímy medzi sebou odohrali miniturnaj s tromi zápasmi po 45 minút.

Tréner László sa musel zaobísť bez pätice reprezentantov, príležitosť dostali takmer všetci hráči kádra.

Na úvod si DAC zmeral sily s momentálne siedmym tímom maďarskej druhej ligy, ktorý najkrajšie roky zažil na začiatku tohto milénia. Majster Maďarska v sezóne 2001/02 zvíťazil gólom Oláha z 36. minúty 1:0.

ZTE FC - FC DAC 1904 1:0

Gól: 36. Oláh

DAC: Tofiloski - Kosorin, Michalík, Kocsis, Németh - Ľupták, Kontár - Černák, Sarr, Brašeň - Mészáros

V ďalšom súboji sme si zmerali sily so Sturmom Graz. Ani proti trojnásobnému rakúskemu majstrovi a aktuálne štvrtému tímu tamojšej Bundesligy sme nedokázali skórovať, napriek niekoľkým sľubným príležitostiam. Naše druhé vystúpenie tak skončilo bezgólovou remízou.

SK Sturm Graz - FC DAC 1904 0:0

DAC: Tofiloski – Živković, Michalík, Kocsis, Németh - Aluku, Ljubičić - Vida, Sarr, Pačinda - Mészáros (26. Štepanovský)

V záverečnom, treťom zápase miniturnaja domáce ZTE remizovalo so Sturmom Graz 1:1 (góly: 1. Bobál - 23. Kienast), čo znamenalo, že víťazom turnaja sa stal domáci tím, na druhom mieste sa umiestnil Sturm, kým DAC skončil tretí.