DAC - Trnava 0:1 (0:1)

Publikované: 8. marec 2020 - 9:25
Vybičované krajské derby so smutným výsledkom. Ani na štvrtý pokus sa naše mužstvo nedočkalo prvého ligového víťazstva v roku 2020. Úvodný polčas vyhrali zaslúžene hostia, no v druhom dejstve naši boli nebezpečnejším celkom. Trestuhodne nevyužité tutovky ich však stáli bodový zisk. Nepomohla ani polhodinová presilovka.

Pohárový zápas s Popradom priniesol postup do semifinále. Po ňom nastali v našej jedenástke tri zmeny, aj to nútené. Zranili sa Šimić s Kalmárom, kým Davis si musel odpykať kartový trest. Namiesto nich dostali dôveru Kružliak, Lalatović a Schäfer. Úvodná desaťminútovka aj polčas bol lepší zo strany súpera, ktorý dnes veľmi potreboval vyhrať. Prevahu na ihrisku využila Trnava aj ku gólu, Turňa potiahol loptu po pravom krídle, nacentroval ju priamo na Yaovu hlavu, ktorý nahral dopredu na úplne voľného Sobczyka a jeho podľa opakovaného záznamu zachránil z metrového ofsajdu zabudnutý Lalatović - 0:1! O šesť minút pristavil Sobczyk po rohovom kope loptu Gambošovi, ktorý z prvej zakončil tesne nad. Po polovici polčasu sme sa postupne začali dostávať do zápasu, začali sme byť aktívnejší. Na lepšiu koncovku sme si však ešte museli počkať. Až v 36. minúte sme si vybojovali priamy kop z vyše dvadsiatich metrov, Fábry sa rovno pokúsil ohroziť súperovu bránu, loptu skvele trafil k ľavej žrdi, no strele chýbala podstatná razancia. O minútu sa po našom zaváhaní dostal do úniku po pravej strane ihriska Sobczyk, pri strele z uhla nás Száraz podržal. Keďže sme už smerom dopredu nič nevymysleli, tak sme do kabín išli za tesnej, no zaslúženej straty 0:1.

Aj druhú polovicu stretnutia začala lepšie Trnava. V 49. minúte sme po našom zbytočnom stiahnutí sa stratili loptu, do rýchlej kontry sa pustil Dos Santos a jeho nájazd musel hasiť až Száraz. Po hodine hry nám náš bývalý hráč Turňa doslova daroval presilovku, dosť zbytočne fauloval na druhú žltú kartu v strede ihriska! V 64. minúte sme sa dožadovali penalty a oprávnene, podľa opakovaného záznamu hráč Trnavy pri sklze zahral rukou. O štyri minúty Schäfer z pravej strany šestnástky našiel Ramireza na druhej strane bránky, náš útočník mohol loptu doraziť do opustenej svätyne, no maximálne trestuhodne sa do nej netrafil. V 76. minúte poslal Fábry ľahučký center na Némethovu hlavu, lopta sa tesne nezmestila medzi tri žrde. O šesť minút Rusov podržal svoj tím neskutočným zákrokom, Kalmár z pravej strany šestnástky nacentroval loptu priamo na Ramirezovu hlavu, ten zakončil takmer do vinkla, kde gólman hostí neskutočným načiahnutím sa loptu vyrazil. V 89. minúte poslal Divković prudký nákop pred šestnástku, loptu tesne pred bránkou sklepol Kružliak, no Rusov loptu neuveriteľne zastavil výbehom, dostal ju však do hlavy, a tak potreboval ošetriť. Nadstavený čas priniesol obrovské vášne na ihrisku, ošetrovanie bezvedomého Orlandića, no nesmierne chcenie vyrovnanie neprinieslo. Za výkon v druhom polčase sme si minimálne remízu zaslúžili.

Aj po šiestej prehre v ročníku končíme základnú časť sezóny na treťom mieste s tým, že sa k nám približujú mužstvá od štvrtého miesta. Základná časť Fortuna ligy je definitívne minulosťou a rovno sa aj prehupneme do nadstavbovej fázy, v ktorej o týždeň privítame na našom štadióne štvrtý celok Fortuna ligy - Michalovce.

Hélder Cristovao, DAC: „Chcem pripomenúť kolegovi, že futbal sa nehrá 45 minút ani 70 minút, ale 90 minút. Trnava bola lepšia v prvom polčase. U nás sa prejavilo, že sme hrali tretí zápas za týždeň, čo je momentálne veľa. V prvom polčase sme sa snažili strážiť si kondíciu, no dostali sme gól. V druhom polčase sme dobre zareagovali, mali sme prevahu na ihrisku. Narazili sme však na kompaktnú obranu Trnavy. Vytvorili sme si však šance a Rusova si budú pamätať len vďaka našim príležitostiam. Hrali sme do plnej ofenzívy, kým hostia sa spoliehali na kontry, čo sme aj čakali. Nie sme šťastní, že sme prehrali, no uvidíme, ako sa bude vyvíjať nadstavba.“
Ricardo Chéu, Trnava: „Dnes som sa tu cítil ako doma, keďže domácich tiež trénuje Portugalčan. Sedemdesiat minút bol Spartak lepším mužstvom, kým hral v plnej sile. Vyhrávali sme 1:0 a v prvom polčase sme mohli pridať aj ďalšie góly. Mali sme ďalšie tri šance a mohli sme mať komfortný náskok. Do druhého polčasu sme išli s rovnakou stratégiou aj keď súper zmenil štýl hry. Po červenej karte už mal jednoznačnú prevahu DAC a hlavne vo vypätom závere sme sa veľmi ťažko bránili. V mysli fanúšikov určite zostane hrdina Rusov, ktorý neinkasoval, no ako hovorím, my sme už dávno mali pridať druhý gól. Všetkým hráčom patrí pochvala, že sa dokázali takto obetovať a bojovať zo všetkých síl. Odkedy som prišiel do Trnavy, tak sa snažím hráčom vštiepiť, aby si svojim nasadením vybojovali rešpekt na ihrisku, aby išli do každého stretnutia s tým, že majú šancu vyhrať. Dnešným výsledkom sme sa dostali do hornej šestky, kde sa posnažíme o čo najlepšie výsledky.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trnava kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC SPARTAK TRNAVA 0:1 (0:1)