DAC - Trnava 3:2 (1:1)

Publikované: 24. september 2018 - 11:43
DAC odohral ďalší výborný zápas a porazil majstra! MOL Aréna zažila ďalší famózny zápas s infarktovým koncom a rozprávkovým ziskom troch bodov.

Do krajského derby sme oproti predošlému duelu nastúpili s dvomi zmenami v základnej jedenástke. Po červenej karte stál Bayo, kým Pačinda začal na lavičke. Na ich miesta prišli Divković a Tretyakov. Do súpera sme sa pustili s obrovskou vervou hneď od úvodného hvizdu píšťalky. Prvé útoky nám síce nevyšli, no už v siedmej minúte sme sa radovali z gólu. Divković sa po Davisovom pase do pokutového územia rýchlo zorientoval a nekompromisne zakončil k ľavej žrdi, Rusov sa naťahoval zbytočne - 1:0. Po góle sme pokračovali vo výbornej hre a tlaku na súpera. Prvú vážnejšiu príležitosť si Trnava vypracovala v osemnástej minúte, kedy Grendel poslal strelu z dvadsiatich metrov tesne vedľa ľavej žrde. V 23. minúte sa Divković po pase promptne otočil v šestnástke a ešte rýchlejšie zakončil, lopta tiež tesne skončila mimo troch žrdí. O šesť minút sa hostia prvýkrát na dlhšiu dobu zmocnili lopty a hneď z toho bol gól, dlhý nákop do šestnástky sklepol Jirka a Ghorbani zoči-voči Jedličkovi uspel - 1:1. V ďalších minútach sa dostali k strelám M. Vida a K. Vida, kým prvý menovaný bol v poslednej chvíli zablokovaný, tak druhý pálil z dobrej pozície vedľa. V závere polčasu sme zapli naše motory naplno a boli z toho obrovské príležitosti na skórovanie. V 42. minúte dostal Herc fantastický pas, no žiaľ do ofsajdu, ale o minútu neskôr sa Tretyakov uvoľnil na ľavom krídle, nacentroval loptu ako na podnose K. Vidovi, ktorého hlavičku asi z metra domáci Rusov vybránil. V 44. minúte po ďalšom centri K. Vida loptu minul pri „nožničkách“, kým Herc pálil nad. Nekončiaci tlak priniesol ďalšiu gólovú príležitosť, kde Kalmár tesne pred Rusovom loptu poslal len do neho. Prvý polčas sme tak len remizovali aj napriek lepšiemu výkonu.

Druhú polovicu hry začala Trnava trochu prekvapivou strelou Grendela, ktorú však Jedlička vyrazil na roh. V 54. minúte sme zahodili ďalšiu nádejnú príležitosť, Tretyakov si fantasticky nabehol na Koštrnov pas, predbehol aj brániaceho hráča, vystrelil, no Rusov strelu pokryl. Po tejto šanci sme sa mali poriadne nevydarenú sedemminutovku, na konci ktorej sme inkasovali druhýkrát. V 62. minúte poslal Grendel center na Ghorbaniho, ktorý osamotený bez problémov prekonal nášho gólmana hlavou - 1:2. Nevzdali sme sa, otriasli sme sa a už v 68. minúte K. Vida pálil pod brvno, Rusov loptu len tak-tak vytesnil. V 76. minúte sme po našej neúprosnej snahe dočkali zaslúženého vyrovnania. Po Tretyakovej vyrazenej strele sa najlepšie zorientoval Divković, ktorý sa za dôveru a nasadenie do základu odplatil druhým gólom - 2:2. Po inkasovanom góle sme opäť takmer prehrávali, v 78. minúte Oravec napriahol tesne pred pokutovým územím a jeho výborne umiestnená strela k ľavej spojnici bola zneškodnená až famóznym zákrokom nášho Jedličku. Po rohovom kope sme nepostrážili Hladíka, ktorý našťastie hlavičkoval nad. O tri minúty sme zakončovali hneď dvakrát, K. Vida a ani Kalmár však neboli presní, aj keď druhý menovaný len o vlások. Po základnom hracom čase Davis padol v pokutovom území súpera a dožadoval sa aj penalty, neúspešne. V nadstavenom čase sme však započali ďalší infarktový záver, najprv K. Vida nevyužil svoju obrovskú príležitosť na skórovanie, kým Pačinda dorážal aj dorazil do prázdnej brány - 3:2. Rozprávkový záver sme si už nenechali pokaziť a stretnutie sme na radosť celého Žitného ostrova doviedli do víťazného konca.

Po piatom víťazstve v ročníku  sme naďalej druhí! Krajské derby ovládol DAC, ktorý zavŕšil výborný výkon úspešným a spravodlivým víťazným koncom. Po dvoch veľkých derby zápasoch však už prelaďujeme na pohár. V rámci 3. kola Slovnaft cupu zavítame v stredu 26. septembra na pôdu treťoligovej Beluše. Ligové pokračovanie je zase na programe o týždeň v sobotu, kedy hráme v Senici.

Peter Hyballa, DAC: „Vieme, že Trnava je veľmi dobré defenzívne organizované mužstvo. Našim plánom bolo hrať s falošnou „devinkou“ v podobe K. Vidu alebo Divkovića. Pre Davisa a Koštrnu som zase dal pokyny, aby necentrovali, keďže nemohol hrať vysoký Bayo. Chceli sme a hrali sme prevažne po zemi. Od úvodu sme začali s vysokým pressingom a z toho aj padol úvodný gól. Potom Divković nepremenil svoju príležitosť za čo sme boli potrestaní. Opäť sme v situácii traja na dvoch neuspeli a inkasovali veľmi jednoduchý gól. Pre podporenie ofenzívy som Kalmárovi dal do druhého polčasu pozíciu „desinky“. Celkovo sa v druhom dejstve hral otvorený futbal, kde boli obe mužstvá nebezpečné. V závere sme si vytvárali šancu za šancou. Poslal som do hry Pačindu aj Bilenkyiho a znovu, ako viackrát v sezóne, sme víťazstvo strhli až v samotnom závere. Naše mladé mužstvo ukázalo fantastický futbal. Trom bodom sme naozaj radi.“

Radoslav Látal, Trnava: „Do zápasu sme vstúpili veľmi zle. Nedostupovali sme a hlavne sme prežili veľa príležitostí od Dunajskej Stredy. Nám sa z jedinej príležitosti podarilo skórovať. Prvý polčas sme zvládli, aj keď sme hrali zle. Do druhého polčasu sme zmenili obraz hry, taktiku, čím sa nám podarilo zlepšiť. Dopredu sme boli lepší a dostali sme sa aj do vedenia. V sedemdesiatej minúte sme ešte viedli 2:1, no potom sme mali dve naše finálky riešiť inak. Nevyužili sme ich a súper nás potrestal gólom na 2:2. V závere sme spravili ďalšiu chybu, čím sme si zápas niekoľkýkrát prehrali v závere. Z našej strany to bolo zlé najme v prvom polčase.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC SPARTAK TRNAVA 3:2 (1:1)

Fortuna liga, 9. kolo, 23.09.2018, 15.00 h

Góly: 7. Divković 1:0, 29. Ghorbani 1:1, 62. Ghorbani 1:2, 76. Divković 2:2, 90+1 Pačinda 3:2

Rozhodovali: Očenáš - Somoláni, Pozor, 9358 divákov

ŽK: 55. Herc, 77. Kalmár, 90. Davis - 15. Janso, 20. Kulhánek, 71. Grendel, 86. Miesenböck

DAC: Jedlička - Koštrna, Šatka, Huk, Davis - M. Vida (73. Bednár), Kalmár, Herc (66. Pačinda) - Divković, K. Vida, Tretyakov (90. Bilenkyi)

Trnava: Rusov - Lupták (46. Tchanturishvili), Hladík, Tóth, Janso - Jirka (69. Miesenböck), Oravec, Kulhánek, Malecki (82. Godál) - Grendel - Ghorbani

Držanie lopty: 60% - 40%

Strely: na bránu 11:4, mimo 7:2