Back to top

DAC zajtra začína letnú prípravu

Publikované: 13. jún 2021 - 19:44
V pondelok sa pre hráčov klubu DAC končí letná dovolenka a začína príprava na nový ročník 2021/22.
DAC zajtra začína letnú prípravu

Prípravu na nový súťažný ročník 2021/22, v ktorom budú žlto-modrí obhajovať striebornú priečku z minulej ligovej sezóny, odštartujú zverenci trénera Antala Németha v pondelok 14. júna. Po troch týždňoch voľna sa teda pre väčšinu nášho kádra zajtra skončí obdobie letnej dovolenky.

Úvodný deň sa ponesie v znamení vstupných meraní. Hráči budú rozdelení do viacerých skupín, prvá má zraz o 12.00 hod. Na spoločnom tréningu sa mužstvo prvýkrát zíde v utorok poobede.

Do piatkového poludnia bude DAC trénovať v domácom prostredí. V piatok poobede zamieri do rakúskeho Fügenu, teda na miesto, kde absolvovalo letné sústredenie aj pred rokom. Zvyšok prípravy bude prebiehať opäť v našej MOL Akadémii.

V pláne je 5 prípravných stretnutí, generálku absolvujeme 15. júla, teda týždeň pred úvodným stretnutím 2. predkola Európskej konferenčnej ligy.

Zatiaľ je potvrdený termín prípravného duelu proti rakúskemu majstrovi Red Bull Salzburg, s ktorým sa stretneme v piatok 25. júna na záver sústredenia, ako aj duely proti maďarským druholigistom Haladás Szombathely (3. júla v Dunajskej Strede) a Vasas Budapešť (10. júla v Komárne). Na zvyšné dva termíny (30. júna a 15. júla) sú súperi v štádiu riešenia, čaká sa už len na posledné detaily a čoskoro o nich budeme informovať.

Súpera pre prvý súťažný zápas sezóny 2021/22 spoznáme v stredu 16. júna poobede počas žrebu 2. predkola EKL. Do Fortuna ligy vstúpime v nedeľu 25. júla v Michalovciach.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: DAC