DAC - Žilina 1:0 (1:0)

Publikované: 30. september 2019 - 11:36
Do Dunajskej Stredy zavítala Žilina, doposiaľ aktuálny líder a neporazené mužstvo. Hráči DAC-u však po pár zbabraných zápasoch ukázali, že ako sa potí krv pre žlto-modré farby! Výsledkom sú zaslúžené a sladké tri body, ktoré ich udržali na tretej priečke.

Oproti predošlému ligovému duelu proti Ružomberku nastala v našej základnej jedenástke jediná zmena. Po doliečení zranenia sa do nej vrátil Ronan, ktorý zároveň vytlačil na lavičku Blackmana. Počítať sme naďalej nemohli so zranenými Kalmárom a Bednárom. Už v piatej minúte zahral Fábry rohový kop, loptou našiel nekrytého Oravca na vzdialenejšej žrdi, ktorý však z dvoch metrov minul bránu! V desiatej minúte pri kolmici na Boženíka trochu zaspal náš Beskorovainyi, aby sa žilinský útočník dostal k nebezpečnému zakončeniu, bránu však nenašiel. O minútu na to si ďalekonosnú strelu vyskúšal Ronan, síce sa trafil dobre, no aj tak mal Holec dosť času na zákrok. V 22. minúte tribúny v MOL Aréne jasali na plné obrátky, Davis výborne napádal Demiriho, ktorý v obrane zaváhal, a tak získal náš obranca výbornú streleckú príležitosť, ktorú prenádhernou strelou do pravého rohu aj využil, Holec nemal šancu - 1:0. V 34. minúte sme mohli viesť už o dva góly, K. Vida bol totiž absolútne zabudnutý obranou hostí, a tak sa dostavil pas od Fábryho, K. Vida s množstvom času prestrelil žilinského brankára, aby následne až Kiwior vykopával v hodine dvanástej z bránkovej čiary! O dve minúty na to sa K. Vida zase dostal k technickej strele z hranice pokutového územia, ktorou pavučiny teda nevymietol. V zaujímavom prvom polčase, ktorý musel baviť, sme si vedenie už postrážili a do kabín sme šli za zaslúženého tesného vedenia s lídrom ligy.

Druhý polčas začal zmenou na strane hostí, predsa len s jednogólovou stratou spokojnosť u „Šošonov“ nevládla. V 48. minúte sa nový muž na ihrisku Balaj trafil menej dôraznou strelou k pravému dolnému rohu, kde Jedlička skrotil loptu až na dvakrát. O minútu Balaj v šestnástke prsiami výborne pripravil loptu Boženíkovi, aby on v nebezpečnej pozície z vnútra šestnástky pálil tesne nad. V 66. minúte našiel Fábry z rohového kopu Kružliaka, ten bol síce dobre postavený, no hlavička mu nevyšla. O tri minúty si Oravec našiel palebnú pozíciu, z ktorej loptu umiestnil k pravej žrdi, Holec bol pozorný. V 71. minúte sa prepisovala história MOL Arény, prvýkrát z nej totiž bola vykopnutá lopta - Koštrna pri odkope poslal loptu na strechu! O päť minút strela M. Vidu prepadla, a tak sa k nej pred gólmanom dostal K. Vida, ktorý z bezprostrednej blízkosti zakončil, Holec svoje mužstvo podržal. V druhom polčase sme síce nevideli tak masívne množstvo gólových príležitostí, no aj napriek tomu sa hral veľmi kvalitný a atraktívny futbal. Navyše, keďže sme vyhrávali, tak nám táto situácia vyhovovala. V 84. minúte sme sa predviedli zaujímavým rohovým kopom, kedy naši hráči najprv odchádzali zo šestnástky, aby sa do nej nakoniec vrátili, nevyťažili sme však z toho ani strelu. Minútu pred koncom riadneho hracieho času doletela lopta zo štandardky na Kružliakove kopačky, jeho zakončenie bolo znemožnené až v poslednej chvíli. V absolútnom závere, keď Sharani zažil premiéru v žlto-modrom drese, tak Káčer zahral rohový kop na Králikovu hlavu, ten nás vydesil až k smrti, keďže opečiatkoval brvno. Gól nepadol, a tak sa po zápase mohli rozbehnúť mohutné oslavy veľkolepého triumfu.

Šieste víťazstvo v ročníku pre nás znamená jedno z najcennejších triumfov v tejto sezóne, po ktorom sme zosadili lídra z prvej priečky, kým my sme sa udržali na bronzovom stupienku. Stretnutie s lídrom však už strieda boj v krajskom derby! Po náročnom súboji s doteraz prvou Žilinou nás čaká druhý najväčší derby zápas, ktorý odohráme v sobotu 5. októbra o 16:30 v Trnave proti domácemu Spartaku.

Hodnotenie trénerov

Peter Hyballa, DAC: „Prvú šancu síce mal Boženík, no prvú vážnu šancu mal Oravec po našej štandardke. Pri ofenzívnych štandardkách sme mali tri-štyri šance na skórovanie a navyše Beskorovainyi bol faulovaný v šestnástke a mala sa kopať penalta. Dnes sme si dokázali vytvárať šance a tvoriť absolútne dominantný futbal. Žilina je veľmi kvalitný súper, no dnes sme predviedli presne taký dokonalý „gegenpressing“, aký si predstavujem. Som veľmi hrdý na svojich hráčov. Pri góle sme mali aj trochu šťastia, no Davis sa krásne trafil vonkajškom. Potom mohol aj K. Vida zvýšiť na 2:0. My sme dnes videli presne taký futbal, akých chceme hrať. Fitness futbal, napádanie, kreativita...! Po minulotýždňovom zápase sme boli sklamaní a ani dnes sme neboli dostatočne efektívni. Dnes sme si však absolútne zaslúžene vybojovali tri body. Veľmi sa tešíme.

Chcel by som ešte spomenúť konflikt Čmelíka s fanúšikmi. Môžeme sa baviť, že jeho status s prehrou Maďarska nebol inteligentný, no kvôli tomu sa nesmie nadávať na jeho mamičku, to nie. Vieme, že spravil chybu, no sme jedna veľká rodina, a tak prosím fanúšikov, aby ukončili kričanie na neho. Aj ja robím denne 955 chýb. Poďme teda spolu mužstvo, vedenie, fanúšikovia, hráči a spravme si túto sezónu pamätnou.“

Jaroslav Kentoš, Žilina: „Z nášho pohľadu bol veľmi dobrý vstup do zápasu. Mali sme 100% šancu na skórovanie, kde však Boženík nepremenil nájazd. Postupom času sme začali strácať lopty. Dunajská Streda mala prevahu a strelila aj nádherný gól. Ten naštartoval DAC k lepšiemu výkonu, kým my sme trochu stratili zo sebavedomia. Druhý polčas sme oživili hru ďalším útočníkom Balajom. Mali sme aj šance na vyrovnanie, celkovo sme hrali lepšie a v závere sme sa snažili tlačiť na súpera. Králik mal dve dobré situácie, škoda, že sme ich nepremenili. Zápas mal vysoké nasadenie, tempo, no súper bol lepší o gól.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Žilina kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MŠK ŽILINA 1:0 (1:0)