DAC - Žilina 2:0 (0:0)

Publikované: 5. júl 2020 - 8:30
Krásna domáca rozlúčka so sezónou 2019/20! V MOL Aréne sme jednoznačne zdolali druhú Žilinu, na ktorú strácame už len bod. Počas celého stretnutia sme boli aktívnejší, technickejší, zohratejší aj nebezpečnejší, a tak si tri body pripisujeme úplne zaslúžene. Ďakujeme našim fanúšikom, že ste opäť celú sezónu stáli pri nás, že ste boli opäť dvanástym hráčom, že ste opäť boli najlepší!

Po kvalitnom zápase proti Slovanu nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny, aj to vynútené. Zraneného Bednára nahradil Malý, ktorý tak premiérovo figuroval v súťažnom dueli v úvodnej jedenástke. Miesto vykartovaného Ramireza zase dostal trénerovu dôveru Fábry. Od úvodu stretnutia sme pokračovali v tom, v čom sme skončili so Slovanom, a to v aktívnom ofenzívnom futbale. Divković už v prvých minútach dvakrát tesne minul súperovu bránku. V siedmej minúte ho strelou nad napodobnil Kalmár. Po aktívnej štvrťhodine z našej strany založili útok hostia po ľavom krídle, pri centri zakiksoval Kružliak, pod ktorého nohou prešla lopta k Ďurišovi a ten z dobrej pozície našu bránku minul. V 25. minúte sa Fábry dostal k streleckej príležitosti, ktorá po teči skončila tesne vedľa ľavej žrde. O minútu vystrelil v neutíchajúcej ofenzíve Divković, pri štipľavom pokuse bol Petráš pozorný. Naďalej sme boli aktívnejší my, súpera sme sa snažili obstreľovať z každej možnej príležitosti, no na vyslovenú gólovú príležitosť sme museli čakať. Horúco bolo až v 35. minúte, keď sa do lopty po rohovom kope oprel Kružliak, z dobrej pozície hlavou opäť tesne minul žilinskú bránku. O štyri minúty sa pri rýchlej kontre z prvej pokúsil prekvapiť Gono, no jeho pokus sa medzi tri žrde z hranice pokutového územia nezmestil. V závere prvej polovice stretnutia sa ešte oba celky pokúsili o gól do šatne, no obrany boli úspešnejšie. Po polčase, v ktorom sme mali prevahu a boli sme aj nebezpečnejší, sme zišli do kabín za nespravodlivej remízy.

Druhé dejstvo začalo so striedaním na našej strane, keď Blackmana nahradil Sharani. Kouč tak dal jasný pokyn, že dnes si praje tri body. Aj v druhej polovici stretnutia sme sa do súpera pustili s aktivitou na našej strane. Najprv si Divković vytvoril streleckú príležitosť a následne Fábry našiel z priameho kopu Sharaniho hlavičku, lopta skončila len na brvne! V 58. minúte sa už situácia zmenila, Divković našiel z boku pokutového územia Sharaniho pred Petrášovou bránkou, náš útočník fantastickou otočkou absolútne zmiatol žilinskú obranu, a tak mohol bezpečne zakončiť k pravej žrdi, kde brankár “Šošonov“ nemohol zakročiť – 1:0. O päť minút nás po centri z pravej strany trochu vystrašil Malý, keďže loptu pri odkope netrafil ideálne, našťastie však skončila mimo ihriska. V 65. minúte pomerne čerství hostia prevetrali našu defenzívu, Ďuriš zabehol za obranu, prepasíroval loptu na Bernáta a ten tesne minul. O päť minút sme mohli rozhodnúť, Sharani opäť dostal loptu do pokutového územia, no jeho strela bola zablokovaná v poslednej chvíli podobne ako u Kalmára. V 77. minúte sme sa dočkali penalty potom, ako aktívneho Schäfera poslal v šestnástke k zemi nedovolene Minárik. Loptu si na biely bod postavil kapitán Kalmár, ktorý ju suverénne poslal k ľavej žrdi, kým gólman hostí kryl druhú stranu – 2:0. V 83. minúte boli hostia blízko k čestnému gólu, Bernát sa šikovne dostal za našu obranu, v gólovej pozícii aj dobre vystrelil, no Jedlička predviedol ďalší neskutočný zákrok, ktorým loptu dokázal zachytiť. V závere zápasu Kalmár vysunul Balića do šestnástky, no on z ostrého uhla netrafil čiastočne odkrytú bránu. Do šestnástky sa podarilo preštrikovať aj Schäferovi, pokúsil sa prekvapiť strelou do protismeru, no nebol dostatočne razantný. V nadstavenom čase ešte zažil premiéru v žlto-modrom drese Mendez a potom sme už mohli naplno oslavovať zaslúžený domáci triumf nad druhou Žilinou.

Štrnáste víťazstvo v ročníku pre nás znamená, že v poslednom kole budeme bojovať o obhajobu strieborného stupienka, na ktorý strácame už iba jeden bod. Liga sa len nedávno reštartovala, no už máme na programe jej posledný diel. V rámci 5. kola nadstavbovej skupiny o titul vycestujeme na dolný Liptov, kde sa stretneme s domácim Ružomberkom o týždeň v sobotu 11. júla o 18:00.

Bernd Storck, DAC: „Chcem dať kompliment Žiline, že s nami chcela hrať futbal od prvej minúty. Je jedným z najlepších tímov na Slovensku. Nesnaží sa počas celého stretnutia len nakopávať loptu od brankára, ale chce postupne tvoriť hru. Vedel som, že nás čaká náročný zápas. Musím však pogratulovať svojim hráčom. Po vyčerpávajúcom stretnutí so Slovanom prešli len tri dni, no aj napriek tomu sme hrali aktívny pressing. Spokojný som hlavne s 2. polčasom, v ktorom sme si vytvorili viac príležitostí na gól. Mohli sme ich streliť aj viac ako dva. Výborný záver ročníka sme si pripravili na domácom štadióne. Aj fanúšikovia si zaslúžili, aby s mužstvom mohli osláviť takého víťazstvo. Majú za sebou ťažké obdobie, keď nemohli chodiť na štadión a som rád, že dostali takéto zadosťučinenie.“

Pavol Staňa, Žilina: „Môžem povedať, že Dunajskej Strede sme chceli znepríjemniť zisk troch bodov. Neboli sme však takí dobrí na lopte, ako to býva u nás zvykom. Ľahko sme strácali loptu, no dokázali sme si vytvoriť akcie, po ktorých sme mohli zdramatizovať zápas. Bol by som zvedavý, že ako by súper zareagoval na náš prípadný gól. Proti nám stál kvalitný DAC, kým naši hráči sa ešte veľa musia učiť. Myslím si, že zápas bol zaujímavý z diváckeho aj kvalitatívneho hľadiska.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Žilina kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MŠK ŽILINA 2:0 (0:0)