Back to top

DAC-Žilina: Informácie pre fanúšikov

Publikované: 19. august 2017 - 18:57
Všetko, čo potrebujete vedieť pred nedeľňajším ligovým stretnutím proti Žiline.

MISS, BURČIAK, FANSHOP, SPRAVODAJ A OHŇOSTROJ

Pred a počas nedeľňajšieho zápasu bude priamo v MOL Aréne prebiehať registrácia do súťaže Miss Fortuna ligy. Čakáme všetky krásne dievčatá, ktoré majú pozitívny vzťah k futbalu a k žlto-modrým farbám nášho klubu. Záujemkyne sa môžu prihlásiť v stane Miss pri vstupe do MOL Arény.

Novinkou v našich bufetoch bude čerstvý burčiak z panenského hrozna, produkt vinárstva v Chľabe. Cena tejto výnimočnej pochúťky je 1,99 eur / 3 decilitre.

Využite možnosť nákupu a navštívte náš oficiálny FANSHOP, ktorý otvorí aj pred stretnutím so Žilinou! Nájdete nás pod tribúnou C, priamo pri vstupe do MOL Arény.

Pri turniketoch čakajú na fanúšikov aj stojany s farebným bulletinom (Spravodaj). V aktuálnom vydaní nájdete okrem tradičných rubrík aj oficiálny plagát mužstva a fotoalbum s kartičkami ďalších dvoch hráčov do vašej zbierky.

Po stretnutí sa uskutoční ohňostroj, ktorým vyvrcholia mestské svätoštefanské oslavy. Ohňostroj bude odpálený z priestorov bývalého amfiteátra na trhovisku, približne o 20.30 h.

VSTUPY A BEZPEČNOSŤ

Na podujatí budú vykonané opatrenia v zmysle zákona 1/2014 o organizovaní verejných športových podujatí. Napriek tomu, že z našej strany podujatie nebolo označené ako rizikové, pred, počas a po zápase budú prijaté prísne bezpečnostné opatrenia zo strany organizátora, ako aj zo strany polície.

Pre fanúšikov domáceho mužstva budú otvorené sektory C1 až C5 (severná tribúna) a B1 až B4 (východná tribúna), vyhradené miesta pre vozičkárov sú pod sektorom BC.

Na podujatí bude vyčlenený samostatný sektor pre fanúšikov hosťujúceho mužstva, ktorý sa bude nachádzať v ľavej časti starej hlavnej tribúny a bude oddelený od sektorov vyčlenených pre divákov podporujúcich domáce mužstvo. Vstup pre divákov hostí bude oddelene od vstupu pre domácich, a to cez vstupný koridor za sektorom divákov hostí z ul. Športovej. Policajný zbor v rámci svojich opatrení zabezpečuje príchod fanúšikov hostí.

Úsek Športovej ulice smerom na sídlisko Sever 2 od odbočky na Poľnú po kruhový objazd v križovatke s ul. Gyurcsóa bude od cca. 17.30 (v závislosti od príchodu hosťujúcich fanúšikov) do začiatku stretnutia uzavretý pre motorové vozidlá aj chodcov. Vjazd na Trhovisko bude možný len do zaplnenia priľahlých parkovísk, následne bude pre motorové vozidlá uzavretý.

Našim fanúšikom odporúčame, aby pre príchod na štadión použili prístup od Trhoviska a nám. Sv. Štefana.

Pred vstupom na štadión budú vykonané osobné prehliadky. Samotný vstup na štadión je možný len cez turnikety, ktoré sa nachádzajú v rohu medzi B a C tribúnou. Fanúšik pri vstupe priloží zakúpenú vstupenku farebnou stranou k čítačke QR kódov, čím sa aktivuje turniketová brána pre vstup jednej osoby.

Pre držiteľov permanentiek ponúkame možnosť využiť zrýchlený vstup na štadión cez bránu pri sektore C1.

Z dôvodu osobnej kontroly pri vstupe na štadión je pre ženy vyčlenený samostatný koridor pri turniketoch.

Prosíme fanúšikov, aby na zápas prišli v dostatočnom predstihu, pretože prijaté opatrenia pri bezpečnostných prehliadkach zaberú viac času ako obvykle. Brány štadióna sa otvárajú hodinu a pol pred výkopom (o 17.00). Pre domácich fanúšikov budú od 13.00 hod otvorené pokladne DAC Arény č. 2  a č. 3 (pri turniketoch).

Prečítajte si informácie o predpredaji vstupeniekonline predaji!

Upozorňujeme fanúšikov na dopravné obmedzenia spôsobené rekonštrukciou okružnej križovatky medzi Hlavnou ulicou a Galantskou cestou.

Na vstupoch na štadión budú využité všetky oprávnenia člena usporiadateľskej služby v zmysle zákona a vyžadované prísne dodržiavanie povinností člena usporiadateľskej služby. Osoby, ktoré budú zjavne pod vplyvom alkoholu, alebo iných návykových látok, nebudú na štadión vpustené; to isté platí o osobách, u ktorých budú takéto látky nájdené v držbe. Kontrolované budú aj všetky transparenty a vlajky, ktoré nesmú byť na pevných žrdiach, a ktoré by mohli byť použité ako zbraň. V prípade, že uvedené predmety budú obsahovať hanlivé, urážlivé slová, resp. budú znázorňovať zobrazenia, znaky alebo svojou povahou budú urážlivé a mohli by spôsobiť narušenie verejného poriadku, budú odňaté a osoby, ktoré sa pokúsia o ich vnesenie na štadión, nebudú na štadión vpustené. Jednotlivé sektory na štadióne budú nepriechodné, rozdelené zábranami, pod dohľadom usporiadateľskej služby. Vstupenky sú jednovstupové, to znamená, že nebude možné po vstupe zo štadióna odísť a následne sa vrátiť. Každý divák bude musieť mať počas trvania zápasu pri sebe platnú vstupenku a počas celého zápasu sa ňou na výzvu usporiadateľskej služby preukázať.

Upozorňujeme fanúšikov, že vhadzovanie predmetov na hraciu plochu je prísne zakázané. Prípadné porušenie tohto zákazu sa považuje za závažný priestupok a jeho dôsledkom je vyvedenie páchateľa zo štadióna. Štadión, ako i jednotlivé sektory budú monitorované kamerovým systémom. Každý incident zaznamenaný kamerami bude usporiadateľskou službou a Policajným zborom okamžite vyhodnotený a riešený, v prípade výtržností bude nasledovať okamžitý zásah bezpečnostných zložiek.

CASHLESS SYSTÉM V BUFETOCH

Výhradnou možnosťou platby v bufetoch MOL Arény je tzv. Cashless (bezhotovostný) systém, ktorý funguje na princípe dobíjateľných kariet, ktoré sú náhradou hotovosti pri nákupe. Predaj Cashless kariet a dobíjanie ich kreditu prebieha súbežne s predajom vstupeniek.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: DAC
Cookies