DAC - Zlaté Moravce 1:0

Publikované: 11. december 2016 - 8:20
Víťazná rozlúčka s jesennou časťou ročníka 2016/17 pred takmer štvortisícovou diváckou kulisou! Aj po štvrtý raz sa nám podarilo vyhrať v našom novom chráme, ktorý začína pripomínať nedobytnú pevnosť. V stretnutí, v ktorom sme si vypracovali niekoľko gólových príležitostí, sme boli futbalovejší a nebezpečnejší. O víťazný gól sa postaral Vida už v 25. minúte a to znamená, že sme poskočili na ôsmu priečku.

Pred posledným stretnutím DAC-u v roku 2016 spravil Csaba László dve zmeny v zostave. Uzdravený Szarka nahradil Sarra a namiesto vykartovaného Michalíka sa včera v základnej jedenástke objavil Szépe. Už v šiestej minúte sme prvýkrát ohrozili súperovu bránu, Huk napriahol spoza šestnástky, avšak Kováčovi problémy pri chytaní nenarobil. O štyri minúty bol Szarka vysunutý do útoku po pravom krídle, lenže nezvládol pas z dobrej pozície pred zlatomoraveckú svätyňu. V 18. minúte Vida zahrával rohový kop, ktorý doplachtil až na vzdialenejšiu žrď k osamotenému Ljubičićovi, ten si loptu najprv spracoval a následne ju v gólovej pozícii poslal priamo na Kováča. Gólman hostí mal prácu aj o dve minúty neskôr, keď po centri z ľavého krídla hlavičkoval Vida. V 25. minúte práve po ukončení tlaku na hostí prišiel náš vytúžený gól, Živković poslal dlhý pas z pravého krídla, ktorý síce ešte Szarka zakončiť nedokázal, avšak na vzdialenejšej žrdi stál pripravený Vida a ten nedal Kováčovi žiadnu šancu - 1:0. Po necelej pol hodine hry nastala vynútená zmena na strane hostí, keď zraneného Válovčana nahradil Guilavogui. V 34. minúte pohrozili aj hostia, najprv v obrane zaváhal Szépe, čo Gešnábel využil na pas Obročníkovi, tomu Slávik šikovne zmenšil uhol strely a tak ho v gólovej pozícii šikovne vychytal. V závere polčasu žiaril veľkou aktivitou Vida, ale ďalší gól sa mu už nepodarilo pripraviť a tak sme do kabín odchádzali za zaslúženého vedenia 1:0.

Druhé dejstvo pokračovalo v nastolenom trende z prvého a teda s aktivitou na našej strane. V 54. minúte letela lopta z rohového kopu priamo na Ljubičićovu hlavu, ktorý sa do lopty poriadne oprel, ale Kováč ju kvalitným zákrokom dokázal skrotiť. O dve minúty center z rohu letel od Orávika na bližšiu žrď, kde Karlík zakončil hlavou mimo troch žrdí. V 58. minúte si Orávik šikovným zaseknutím lopty našiel palebnú pozíciu, nebezpečne zakončil, ale strela na hrane pokutového územia skončila len tesne vedľa ľavej žrde. V ďalších minútach si hostia vybojovali viacero štandardiek, ale náš pozorný obranný val si s nimi poradil. V 66. minúte vznikla trma-vrma pred Kováčovou bránou, z ktorej sme vyťažili strelu Huka a aj Vidu - obidva pokusy však neboli úspešné. V ďalších minútach získali prevahu na lopte hráči Zlatých Moraviec, ktorí sa snažili o vyrovnanie, lenže do šance sme ich nepustili. V 86. minúte sme založili peknú kombinačnú akciu až z nášho obranného pásma, na konci ktorej bol Sarr, Senegalčan sa najprv zbavil obrancu, následne aj brankára, ale aj napriek tomu jeho strelu z ostrého uhla ešte vyrazil z bránkovej čiary Pintér. O minútu neskôr si loptu vymenili Sarr so Simonom, ale ďalšiu gólovú strelu zachytil De Oliveira. V závere stretnutia sme súpera už k tlaku nepustili a tak sme po jeho konci mohli začať mohutné oslavy trojbodového zisku sprevádzaného aj pútavou pyroshow.

Na domácom a novučičkom štadióne sme definitívne v roku 2016 neporazení. Vo všetkých štyroch dueloch sa zrodilo naše víťazstvo a navyše ťaháme v majstrovských zápasoch už päťdielnu sériu bez prehry, ktorá nás momentálne vystrelila na ôsmu priečku fortunaligovej tabuľky. Jesenná časť sezóny 2016/2017 sa teda definitívne skončila. Najbližšie sa vidíme až v novom roku, kedy po vyše dvojmesačnej pauze zavítame 18.2.2017 na pôdu Podbrezovej.

Hodnotenie trénerov

Csaba László, DAC: „Najprv by som chcel trénerovi hostí poďakovať za jeho slová a zároveň pogratulovať, pretože prebral mužstvo v ťažkej situácii podobne ako aj ja a dal ho do poriadku. Včera sme videli výsledok jeho práce. Naše víťazstvo sa nezrodilo len kvôli šťastiu, ale vďaka tvrdej práci. Chceme hrať agresívne, kombinačne a to sa nám aj darí. Niekedy potrebujete k predstaveniu aj dobrých hráčov. Dnes sme videli, že po góle sme sa stiahli, hrali defenzívne a spoliehali sa na protiútoky. K tomu však potrebujeme zabijácky inštinkt, ktorý nám chýba. Samozrejme niekedy očakávame viac od mužstva, ale teraz bolo už ku koncu roka mentálne unavené, čo pevne verím, že sa v roku 2017 zmení a budeme svedkami aj spomínaného zabijáckeho inštinktu. Dnes boli pre nás najdôležitejšie tri body po remíze v Senici, navyše sme hrali doma a hrali sme proti tabuľkovému susedovi. O to je víťazstvo dôležitejšie. Chcel by som ešte poďakovať fanúšikom, lebo pri rešpekte ku všetkým slovenským klubom ich máme najlepších na Slovensku. Naši fanúšikovia sem nechodia proti súperovi, ale na oslavu futbalu a myslím si, že aj ostatných divákov na Slovensku môžu toho veľa naučiť. Myslím si, že z takejto atmosféry majú zážitok aj súperi a to je dobré. Na záver by som všetkým chcel zapriať šťastné a veselé Vianoce a všetko dobré do nového roku.“

Juraj Jarábek, ViOn: „Na úvod gratulujem trénerovi Lászlovi k trom bodom, ktoré si myslím, že si domáci zaslúžili. Gratulujem aj Dunajskej Strede k naozaj peknému štadiónu, ktorý rastie a aj fanúšikom, ktorí naň patria. Aj vďaka nim sme sa včera na stretnutie tešili, lebo konečne sa hrá futbal na Slovensku vo futbalovom prostredí. Na včerajšieho súpera sme sa pripravovali, lebo sme vedeli, že po ťažkom vstupe do sezóny, po veľa zápasoch vonku a pred domácim publikom bude chcieť predviesť maximum. Do stretnutia sme vstúpili nervózni, vedeli sme, že vstup do stretnutia bude tvrdý hneď od začiatku. Po našich chybičkách si súper aj vypracoval niekoľko pološancí. Po góle sme sa ukľudnili, ale mali sme len náznaky príležitostí. V druhom polčase sme si povedali veci a verili sme v zisk aspoň jedného bodu. Po štandardkách a hlavne na konci zápasu sme mali aj šancu na vyrovnanie. Sme smutní, ale musíme priznať, že sme prehrali proti kvalitnému súperovi.“

Zdroj: fcdac.sk