DAC-Zlaté Moravce 3:1 (2:1)

Publikované: 7. október 2018 - 8:42
Padli aj Zlaté Moravce! Výborne hrajúci DAC zvládol aj piaty zápas v priebehu štrnástich dní. Po množstve gólových príležitostí a pohľadnej hre sme opäť vyhrali. Na prvé miesto strácame po zaváhaní Slovana len tri body!

Oproti poslednému ligovému kolu nastala jediná zmena v našej základnej jedenástke. Zraneného Koštrnu zastúpil na jeho poste M. Vida a novicom na ihrisku sa zase na poste juniorského maďarského reprezentanta v strede zálohy stal Bednár. Súpera sme začali dusiť od prvých sekúnd stretnutia. Do desiatej minúty sme mali na konte štyri rohové kopy. Najviac horelo pri druhom, kedy Kalmár našiel na vzdialenejšej žrdi voľného Šatku, ktorý v tutovke loptu trestuhodne minul. Pressing, vysoké napádanie a hra s maximálnym nasadením bola predzvesťou gólových hodov. V osemnástej minúte poslal Kalmár luxusný pas Hercovi, ktorý však v čistej pozícii nebol dostatočne dôrazný. O minútu ušiel našej obrane Švec, no Jedlička sa prezentoval parádnym výbehom a zneškodnením prvej hosťujúcej šance. V 25. minúte už zaplesala MOL Aréna, Šatka napriahol asi z 25 metrov a trafil sa naozaj excelentne, nechytateľný pokus pod brvno rozjasal každé futbalové oko - 1:0. O dve minúty sme boli blízko druhého gólu, po rohovom kope sa lopta dostala až ku K. Vidovi, no jeho strelu k pravej žrdi Krnáč zneškodnil. V 36. minúte sa Kalmár preštrikoval cez obranu súpera, no zoči-voči gólmanovi ViOnu bol famózne vychytaný ľavou nohou. O štyri minúty vyťažili hostia z minima maximum, kedy z druhej streleckej príležitosti vyťažili vyrovnávajúci gól, Richtánech sa po pase z ľavého krídla ľahúčko dostal cez Bednára, aby ešte šikovnejšie preloboval nášho Jedličku - 1:1. Dlho sme na odpoveď nenechali čakať, v závere polčasu poslal Kalmár jeden z množstva exportných pasov na Herca, ktorý si už osamotený poradil s  Krnáčom - 2:1. Gólom do šatne sme sa postarali o spravodlivý polčasové vedenie.

Druhé dejstvo sme začali opäť zostra, kedy sa už v 46. minúte dostala lopta po rohovom kope ku K. Vidovi, jeho tvrdý pokus Krnáč vyrazil na roh. V 51. minúte mohlo byť opäť vyrovnané, po Čögleyovom pase trafil úplne voľný Casado len do ľavej žrde. Po hodine hry sa k strele z rýchlej kontry dostal Chren, nebol presný. O dve minúty bolo nebezpečenstvo na oboch stranách, najprv si Kalmár nedokázal spracovať prudký pas od Herca a následne z kontry Brašeň netrafil loptu v gólovej pozícii. V ďalšej minúte Bayo vysunul do samostatného nájazdu K. Vidu, jeho technickú strelu k žrdi Krnáč zázračne vyrazil. V 66. minúte mal Bayo gól na hlave, no tentokrát loptu nedokázal umiesniť, skončila mimo troch žrdí. V 72. minúte sa po našom pätnástom rohovom kope dostala lopta na Bayovu hlavu, ktorý sa tentokrát už zakončením do protipohybu nemýlil - 3:1. O päť minút sme opäť pálili my, Tretiakovov tvrdý pokus skončil asi meter nad. V 78. minúte sme si vytvorili parádnu akciu, ktorá šla na trase K. Vida, Bayo, Herc k zakončujúcemu Tretiakovovi, Krnáč bol pozorný. O tri minúty bol po kolmici pre zmenu vychytaný Bayo. V 85. minúte zahodil Bayo do slova a do písmena nemožné, Herc po aktívnom pressingu dokázal Baya vysunúť kolmicou do samostatného nájazdu, náš rýchly útočník z Pobrežia Slonoviny si vytvoril azda päťmetrový náskok, ktorý pri príprave strely stratil, loptu zablokoval Ľupták. Stretnutie, v ktorom sme dominovali, sme si už v závere nenechali ujsť a doviedli sme ho do trojbodového zápisu.

Siedme víťazstvo v ročníku a remízový rezultát Slovana pre nás znamená, že na líderskú pozíciu strácame už len tri body. Zápas proti Zlatým Moravciam si prišlo pozrieť famóznych vyše sedemtisíc divákov, čo môžeme ohodnotiť len slovkom ĎAKUJEME! Po uzávierke prvej polovice základnej časti Fortuna ligy nasleduje reprezentačná prestávka. Druhú polovicu začíname doma. V 12. kole privítame na našej pôde Podbrezovú 20. októbra o 17:00.

Peter Hyballa, DAC: „Najprv by som chcel pochváliť mužstvo Zlatých Moraviec a trénera za to, že nám zápas poriadne sťažili. Bolo náročné hrať proti defenzívne ladenému mužstvu s rozostavením 4-4-2. Pri takom súperovi je potrebné, aby sme rýchlo kombinovali a mali rýchle nábehy, lepšie driblovali. My sme však neboli vždy dostatočne rýchli. Naša kvalita sa však nakoniec ukázala. Po akciách sme gól dať nevedeli, a tak si Šatka vyskúšal strelu zdiaľky, čím sme sa dostali do vedenia. Cez prestávku sme si povedali, že zrýchlime hru a viac budeme aj driblovať. Do príležitostí sa dostali K. Vida, Divković, Herc aj Bayo a to je dobré. Za stavu 2:1 to bolo ešte vyrovnané, no potom po rohovom kope Bayo využil svoju silnú stránku a dal gól hlavou. Po ňom sme si vytvorili ďalších štyri-päť gólových príležitostí, no treba povedať, že aj Zlaté Moravce predtým nastrelili žrď. Sme veľmi šťastní, že máme tri body a zvládli sme zápas po dlhej ceste z Vranova. Ďakujem fanúšikom, že boli opäť skvelí, zaplnili tribúny aj v tomto dueli. Zároveň som hrdý aj na svoje mužstvo.“

Juraj Jarábek, Zlaté Moravce: „Gratulujem domácim k zaslúženému víťazstvu. Myslím si, že sme vedeli, ako hrať proti Dunajskej Strede, čo na ňu platí a aj sa to potvrdilo. Z našej strany to bola dobrá defenzíva, eliminácia hráčov, kým brejky sme mali dostatočne rýchle. Pri šanci Šveca a stave 0:0 sme sa mali ujať vedenia, no po krásnej akcii sme zahodili svoju príležitosť. Dnes naša streľba nebola v pohode. Po jasnom prečíslení sa Šatka trafil naozaj krásne. Pri tomto góle slabo bránil Švec. My sme vyrovnali po individuálnej akcii, no potom nemôžeme opäť inkasovať. Cez leto sme zložili skúsené mužstvo, ktoré však nemôže inkasovať také góly v závere polčasu. Druhý polčas sme si povedali, že niečo spravíme ešte so zápasom. Mali sme dobrú dvadsaťminútovku, kde svoju šancu zahodil Casado. Potom už bolo 3:1, DAC sa dostal do pohody a hral výborne. Hráči si zápas užívali. Ďalšie šance ešte mali Brašen a Chren, no boli sme slabí v zakončení. Chlapcov musím pochváliť za dobrý výkon, no keď nebudeme premieňať svoje príležitosti, tak sa budeme naozaj trápiť.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC VION ZLATĚ MORAVCE 3:1 (2:1)