Ďalší úspech klubu Športujsnami na medzinárodnej súťaži v Prahe

Publikované: 9. jún 2024 - 18:48
V sobotu 8. júna 2024 tanečníci klubu akrobatického rokenrolu sa za účasti 4 krajín (Česko, Slovensko, Poľsko, Maďarsko) zúčastnili veľkej medzinárodnej súťaže BLACK CUP. Tanečníci z Dunajskej Stredy aj tentokrát dokázali, že patria medzi svetovú špičku.

Zo 4 obsadených kategórií si priviezli 2 zlaté a 1 striebornú medailu. V kategórii DUO CHILDREN svoju neporaziteľnosť potvrdili Barbora Plačková a Natália Pastírová. V kategórii Malé dievčenské formácie junior (MDFJ) potvrdili skvelú formu formácia Maneskin. Vybojovali už tohtoročné 4. zlato na českých medzinárodných súťažiach, aj keď v oklieštenej zostave pre zranenie jednej z tanečníčok. V kategórii Malé dievčenské formácie deti (MDFD) vybojovala formácia Paw Patrol 3. medailu z troch štartov na medzinárodných súťažiach. Tentokrát 2. striebornú. Pre formáciu Maneskin to bola generálka pred vrcholom polovice sezóny, Svetovým pohárom v poľskej Zielonej Gore, ktorý sa uskutoční v dňoch medzi 21. - 23. júnom 2024, kde sa predstaví aj kompletná párová žiacka reprezentácia v zložení Majerčík Plačková a Kerek-Pastírová.

Poďakovanie za podporu patrí mestu Dunajská Streda a gratulácia všetkým tanečníkom a trénerom.

VÝSLEDKY TANEČNÍKOV Z DUNAJSKEJ STREDY:

MDFJ:

Maneskin

• 1. miesto (R.Horváth, M.Németh, V.Rakovická, L.Boberová, E.Džerengová, K.Ružičková, B.Bondoa-zranená)

MDFD:

Paw Patrol

• 2. miesto (J.Korčeková, J.Nagy, A.Kromková, L.Pastírová, S Taksonyiová, K.Szöcs, L.Kereková)