Back to top

Damir Redzic definitívne žlto-modrý!

Publikované: 4. júl 2024 - 11:08
Vedenie klubu DAC sa dohodlo s Ferencvárosom na prestupe Damira Redzica, ktorý predošlú sezónu strávil v DAC na hosťovaní. Dunajskostredský klub s maďarským krídelníkom podpísal kontrakt do júna 2027.
Damir Redzic definitívne žlto-modrý!

Damir Redzic bude aj naďalej hájiť farby nášho klubu! Vedenie DAC-u sa dohodlo s Ferencvárosom na prestupe maďarského futbalistu a vykúpilo ho spod zmluvy s rekordným maďarským majstrom. S 21-ročným krídelným útočníkom, ktorý u nás hosťoval od vlaňajšieho septembra, sme následne podpísali trojročnú zmluvu platnú do 30. júna 2027.

Rodák z Pécsu, dieťa bosnianskeho otca a maďarskej matky, je odchovancom PMFC Pécs, od leta 2017 bol hráčom Ferencvárosu. V priebehu minulej sezóny 2023/24 nastúpil u nás na 11 stretnutí Niké ligy, v ktorých skóroval dvakrát, k čomu pridal aj dva štarty v Slovnaft Cupe

„V DAC som začal prípravu, pretože som veľmi túžil zostať v klube a som šťastný, že sa to podarilo. Záver jari sa mi vydaril, pravidelne som hrával, strelil som aj nejaké góly a tým som dokázal pomôcť mužstvu. V novej sezóne túžim nastupovať ešte častejšie a vydať zo seba čo najviac, pretože cítim, že som ešte neukázal všetko. Verím, že pomôžem mužstvu v dosahovaní cieľov na domácej aj medzinárodnej scéne,“ povedal po spečatení kontraktu Damir Redzic.

„Damir k nám prišiel vlani v septembri. V priebehu sezóny sme prekonali niekoľko ťažkostí, a to najmä vďaka štábu a samotného hráča. Vytrvalou prácou ho pripravili na to, aby mohol podávať dobré výkony. Prvé plody tejto tvrdej práce sme videli na konci sezóny a sme radi, že sa nám po dlhých a náročných rokovaniach podarilo dosiahnuť dohodu s Ferencvárosom. Tešíme sa, že v nadchádzajúcich sezónach budeme vídať Damira v žlto-modrom,“ vyhlásil Jan Van Daele, výkonný riaditeľ DAC-u.
 

dac1904.sk / Nagy Krisztián

Toto ste už čítali?

Cookies