Davis opäť rozhodol

Publikované: 25. september 2017 - 11:29
Z ďalekého východu brali tri body. Víťazná premiéra nových dresov a tretí úspech v rade DAC posunuli na tretiu priečku.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu nastúpila na východe republiky pozmenená zostava. Na lavičke zostali sedieť Ashiru s Malecom, kým tréner Rossi dal pre zmenu dôveru Čmelíkovi s Vidom. Úvod stretnutia patril nám, získali sme štandardky, kombinovali a tlačili sa smerom dopredu, no bez úspešnej finálnej fázy. Prvú vážnejšiu akciu si tak pripravili domáci v desiatej minúte, po rohovom kope zostali v päťke na Šatku dvaja hráči, ktorých sa mu nepodarilo ústrážiť, Sulley asi z troch metrov bez problémov prekonal Maceja - 1:0. Domáci zostali aktívni aj po úvodnom zásahu, v 18. minúte poslal Sulley poriadne štipľavý pokus z hranice pokutového územia, ktorý krotil až náš gólman. O štyri minúty sme založili mimoriadne nebezpečnú akciu, na konci ktorej sa Čmelík pustil do samostatného nájazdu na Kiru, neuspel ani na dvakrát. V 35. minúte sme premárnili ďalšiu tutovku, Čmelík sa po dlhom nákope rýchlosťou zbavil Kavku, prihral nabiehajúcemu Pačindovi, ktorý prízemnou strelou domáceho gólmana neprekonal. V 44. minúte sa Carrillo dopustil obrovskej chyby v obrane, nahral priamo Pačindovi a náš najlepší strelec sa pustil na bezmocného osamoteného Kiru, ktorému nedal najmenšiu šancu k zákroku - 1:1. Gólom do šatne sme rozhodli o remíze po úvodnom polčase, v ktorom mali z hry viacej domáci, no nebezpečnejšie bolo naše mužstvo.

Do druhého dejstva sme Simona nahradili Ľuptákom. Hneď v 48. minúte vznikla trma-vrma v našej šestnástke, nebezpečne vyzerajúca akcia skončila odzbrojením Sulleya v poslednej chvíli. V 55. minúte sa Čmelík dostal k lopte po zmätku v domácej obrane, v dobrej pozícii ešte prudko nahral Pačindovi, no Erik už tvrdý pas nevedel zúročiť. Po tejto akcii sa hra presunula medzi pokutové územia, kde prebiehali tvrdé boje a snaha vybojovať z dnešného stretnutia čo najviac. V 71. minúte sa však Davis dostal po množstve súbojov k lopte, z prvej aj vyskúšal Kirovu pozornosť a spravil skvele, nevinne vyzerajúci pokus rotoval, až skončil pri ľavej žrdi v bráne - 1:2. O dve minúty Sulleyov tvrdý pokus Macej pokryl kvalitným zákrokom. V ďalších minútach sme kontrolovali priebeh stretnutia, snažili sme sa útočiť, no hlavne Zemplínčanom sme nedávali veľa priestoru. Dostali sa len k jednoduchším strelám, ktoré Macej nemal problém pokryť, a tak sme sa po záverečnom hvizde mohli radovať z trojbodového zisku. Tomu vďačíme aj našim stotridsiatim fanúšikom, ktorý si merali ďalekú cestu na východ aj na nedeľný večerný zápas.

Michalovce porazené, tretie víťazstvo v rade a šiesty trojbodový zápis v ročníku nás posunul vpred na fantastickú tretiu priečku. V septembri nabitom množstvom stretnutí pokračujeme už v stredu, kedy v rámci 4. kola Slovnaft Cupu zavítame 27.9. o 15:30 na pôdu štvrtoligových Hrušovian. Liga nám zase ďalšie sústo ponúkne najbližšiu sobotu, kedy zavítame na horúcu pôdu lídra Spartaka Trnava.

Hodnotenie trénerov

Marco Rossi, DAC: „Videli sme zaujímavý a rýchly zápas na oboch stranách, kde sa obe mužstvá snažili hrať futbal. V prvom polčase sme mali problémy, a to hlavne pri kombináciach Žofčáka a Turíka. Pred druhým dejstvom som musel striedať Simona, ktorý strážil práve tých dvoch hráčov a mal už aj žltú kartu. Bolo to aj taktické striedanie. V druhej polovici stretnutia sme aj preskupili rady. Kalmára som posunul vyššie, no po druhom góle sme zmenili rozostavenie na 4-2-3-1. Obidva góly, čo sme strelili, boli zaujímavé. Prvý bol darček od domáceho mužstva, kým v druhom predviedol Davis svoju genialitu. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať. Podľa mňa je tento výsledok v poriadku. Určite nie je škandálom, že si berieme tri body, no pravda je, že sa mohla zrodiť aj remíza.“

Anton Šoltis, Michalovce: „Futbal nám dnes ukázal druhú tvár. Po celý zápas sme boli lepší. Vedeli sme, že súper je silný v rýchlych protiútokoch, no a keď ponúknete šance súperovi ako je Dunajská Streda, tak ich využije. Mojim hráčom nemám čo vyčítať, išli dnes na sto percent, do zápasu dali srdce. Po ľahkých chybách však súper využil svoje príležitosti. Aj po Davisovom góle sme sa snažili niečo urobiť so zápasom, tlačili sme sa do šestnástky. Sulley mal strelu, ktorý keby dal bližšie k žrdi, tak vyrovnáme. Dnes by zápasu svedčala remíza, no futbal sa hrá na góly, a tých dal viac DAC.“

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (1:1)