Debutant Matej Slávik: Čakal som viac roboty

Publikované: 26. október 2016 - 9:51
Dvadsaťdvaročný brankár Matej Slávik zažil v nedeľňajšom derby Trnava-DAC (1:0) debut v najvyššej súťaži. Stal sa 322. hráčom v prvoligovej histórii nášho klubu, medzi brankármi mu patrí poradové číslo dvadsaťsedem.

„To, že nastúpim v základnej zostave, som sa od trénera dozvedel v deň zápasu. Trošku ma to prekvapilo, ale samozrejme aj potešilo. Pocity boli vynikajúce, vždy som túžil nastúpiť v prvej lige. Som rád, že mi to bolo umožnené práve v tomto zápase. Priznám sa, nečakal som, že príde v takom mladom veku, ale o to viac ma táto prvá príležitosť teší. Dúfam, že tých štartov bude aj viac. Škoda inkasovaného gólu v prvom polčase. Myslím si, že keby sa nám do prestávky podarilo udržať bezgólový stav, mali by sme šancu aj na víťazstvo. Pri rozhodujúcom momente stretnutia sme sa nedohodli v obrane, lopta prepadla k útočníkovi, ktorý už bol sám predo mnou a prestrelil ma.

Čakal som, že budem mať viac roboty, ale obrana, až na to nedorozumenie, pracovala výborne. Myslím si, že to bolo super. V prvej lige je úplne iný futbal, ako v tretej: rýchlejší, náročnejší. Po zápase mi tréner povedal, že to nebolo zle, vyjasnili sme si pár menších chybičiek. Bolo síce menej fanúšikov, ako predtým, ale počuli sme ich, hlavne keď sa nám v druhom polčase podarilo zatlačiť domácich. Bolo to výborné z ich strany a ďakujeme im za podporu. Teraz, keď som dostal dôveru od trénera, sa budem snažiť ukázať mu na každom tréningu, že patrím do brány a chcem sa posúvať ďalej,” vyznal sa zo svojich pocitov 22-ročný odchovanec dubnického futbalu Matej Slávik, ktorý u nás pôsobí druhú sezónu.