Back to top

Delegácia nového partnerského mesta Jindřichův Hradec bola v Dunajskej Strede

Publikované: 14. júl 2016 - 10:07
V pondelok predpoludním zavítala do nášho mesta česká delegácia Jindřichův Hradec, s ktorou v utorok podpísalo vedenie mesta Dunajskej Stredy zmluvu o partnerských vzťahoch.

V prítomnosti veľvyslankyne Českej republiky v SR, Lívii Klausovej, podpísali zmluvu o partnerských vzťahoch oboch miest, v zmysle ktorej sa Dunajská Streda obohatila  o ďalšieho „priateľa“, o český Jindřichův Hradec.

V pondelok sa delegácia zoznamovala s Dunajskou Stredou – najprv ju na radnici privítal primátor mesta Zoltán Hájos, zástupcovia primátora Zoltán Horváth a László A. Szabó, prednostka Mestského úradu Júlia BubniakováSoňa Szabadosová - potom sa zúčastnila prehliadky mesta, kde si najprv pozreli Kostol sv. Juraja, Žitnoostrovské múzeum nachádzajúce sa v Žltom kaštieli, potom výstavu Galérie súčasných maďarských umelcov vo Vermesovej vile.

V popoludňajších hodinách si pozreli krásnu prírodu na brehu Malého Dunaja v Jahodnej, mlyn v Dunajskom Klátove a nakoniec zavítali do Thermalparku.

Dunajská Streda má okrem českého mesta Jindřichův Hradec ešte osem ďalších partnerských miest: v Maďarsku GödöllőGyőr, v Rumunsku (Sedmohradsko)  SzékelyudvarhelyJimbolia, v Srbsku (Vojvodina) Subotica a Zenta, na Ukrajine (Podkarpatská Rus) Beregovo a v Turecku Dalaman.

 

Toto ste už čítali?

Cookies