Nachádzate sa tu

Denis Baumgartner zo Sampdorie do DAC-u

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, august 7 - 11:01 | Správy DAC
Dvadsaťročný mládežnícky reprezentant sa vracia na Slovensko po štyroch rokoch, hosťovať u nás bude do konca sezóny 2018/19.
Denis Baumgartner zo Sampdorie do DAC-u

Slovenský mládežnícky reprezentant Denis Baumgartner sa narodil 2. februára 1998 v Skalici, je odchovancom FK Senica. Už ako 9-ročný sa zúčastnil tréningového kempu AC Milána, v dorasteneckom veku trénoval aj v Juventuse Turín. V žiackej kategórii strávil rok a pol na hosťovaní v Nitre. Po návrate do Senice odohral dva roky v mládežníckych tímoch Záhorákov a pravidelne nastupoval aj za mládežnícke reprezentácie.

V decembri 2013 zahviezdil na turnaji Karol Wojtyla Cup v Ríme a jeho meno sa skloňovalo v súvislosti s Bolognou aj Juventusom Turín. Do povedomia širokej verejnosti sa dostal aj v januári 2014 vďaka gólu, ktorý obletel internet. V drese slovenskej reprezentácie do 16 rokov skóroval do siete Číňanov takmer z polovice ihriska parádnym lobom naslepo. V lete 2014 napokon zakotvil v Sampdorii Janov.

Pôvodne hrával vo farbách janovského klubu mládežnícku súťaž Primavera a postupne začal trénovať s A-tímom a objavovať sa na jeho lavičke. Výborne technicky vybavený ofenzívny stredopoliar vlani predĺžil so Sampdoriou zmluvu do konca júna 2019 s následnou dvojročnou opciou. Vzápätí ho klub z Ligúrie posunul na hosťovanie do Livorna. V tíme čerstvého víťaza Serie C nastúpil v piatich dueloch, zväčša hrával za juniorský tím.

„DAC je jeden z najlepších klubov na Slovensku a som veľmi rád, že tu môžem byť. Klub pomohol mne a budem sa snažiť túto pomoc opätovať. Najviac sa teším na samotné zápasy, viem totiž, že sú tu plné tribúny a vládne na nich výborná atmosféra,“ vyhlásil novic v našom tíme.

180 centimetrov vysoký hráč s výbornou rozohrávkou, prehľadom v hre a silnou ľavou nohou pôsobil vo všetkých mládežníckych reprezentáciách od U16. Momentálne patrí k lídrom výberu do 20 rokov.

„Pri príchode Baumgartnera sme sa inšpirovali vzorcom, ktorý sa nám osvedčil v prípade Šatku a Herca. Aj oni v mladom veku odišli do zahraničia, videli a spoznali veľký futbal zblízka a vrátili sa domov, aby nazbierali skúsenosti s dospelým futbalom. Podobným talentom disponuje aj Denis, ktorý svoje prednosti ukázal v mládežníckych reprezentáciách, jeho ľavačka patrí medzi najcennejšie vývozné artikle slovenského futbalu. Od jeho pôsobenia u nás si sľubujeme posilnenie stredovej formácie najmä z pohľadu kreativity,“ predstavil novú posilu športový riaditeľ Jan Van Daele.

Zdroj: fcdac.sk