Dievčatá oslavovali víťazstvom

Publikované: 21. máj 2019 - 11:21
V poslednom kole I. liga hádzanárok víťazky HC DAC zožali ďalšie víťazstvo.

Zverenkyne Prikler Szilvie hrali s vlaňajšími víťazkami, s Inter Bratislava, pre ktoré bolo toto posledným stretnutím, keďže oddiel nebude pokračovať. Na začiatku zápasu slávnostný hod vykonala legenda Žitného ostrova, Polacsekné Angyal Piroska. V hľadisku boli predseda a podpredseda slovenského zväzu, predstavitelia maďarského zväzu, viceprimátor  A.Szabó László, poslanec mesta Nagy Krisztián, Végh Tibor ako predseda futbalového klubu DAC a mnohí ďalší.

Na začiatku to vyzerali, že žlto modré ľahko zvíťazia, a napriek stavu 9-3 Inter napriek zraneniu jednej hráčky zabral, a v 29. minúte prebral vedenie, napokon v prvom polčase víťazil DAC o jeden gól.

Na konci však už Dunajskostredčanky nepustili vedenie zo svojich rúk a napokon zvíťazili o 3 góly. Strelkyne: Juhos Kata 10, Bugár Cintia 9, Lelkes Lilla 7 gólov.

HC DAC Dunajská Streda - Inter Bratislava 30-27 (15-14)

Po zápase Jaroslav Holeša, predseda zväzu, odovzdal pohár Straka Márii, kapitánke. Predseda klubu, Horváth Zoltán sa každej hráčke poďakoval ružou.

Dunajská Streda sa stala majstrom I. ligy, z 22 zápasov 18 vyhrala, 4 prehrala. V sezóne strelila 723 gólov, dostala 573. Juhos Kata sa svojimi 193 gólmi stala druhou najlepšou strelkyňou.