Back to top

Dnes o 17.00 h pohárové stretnutie Beluša-DAC

Publikované: 16. august 2016 - 9:46
Súbojom na ihrisku treťoligového TJ KOVO Beluša vstupuje do novej pohárovej sezóny aj naše mužstvo. Stretnutie 2. kola Slovnaft Cup-u Beluša-DAC začína v utorok o 17.00 hod.

Od sezóny 2014/15 sú do bojov o Slovnaft Cup zapojené aj mužstvá z regionálnych súťaží, pričom tímy z dvoch najvyšších súťaží začínajú v druhom kole. DAC bol pri žrebe aktuálneho ročníka zaradený do skupiny západ, na úvod si v 2. kole zmeria sily s treťoligovým nováčikom TJ KOVO Beluša.

Do druhého kola bol nasadený aj náš zajtrajší súper, ktorý je po troch kolách III. ligy, skupina Západ s bilanciou 1-2-0 a skóre 2:1 piaty, jeden bod a jednu priečku za naším béčkom.

Beluša sa nachádza v púchovskom okrese, s rozlohou vyše päťtisíc metrov štvorcových a šesťtisíc obyvateľmi je treťou najväčšou obcou na Slovensku. Futbal v Beluši oslávil v tomto roku 65. výročie založenia i najväčší úspech v klubovej histórii, ktorým bol postup do tretej najvyššej súťaže. TJ KOVO má vo svojom strede viacero hráčov s prvoligovými skúsenosťami, medzi nimi aj Lukáša Zápotoku, ktorý v sezóne 2008/09 obliekal dres DAC-u.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa 2. kolo hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje penaltový rozstrel. Víťaz zajtrajšieho súboja narazí v 3. kole na druholigový ŠK Svätý Jur, ktorý minulý týždeň vyhral 3:1 v Šúrovciach nad FC Horses.

Stretnutie 2. kola Slovnaft Cupu TJ KOVO Beluša  - FC DAC 1904 začína zajtra o 17.00 hod, rozhodujú Ježík - Barenčík, Vitko.

Domáci klub informuje fanúšikov, že brány štadióna budú otvorené hodinu pre zápasom od 16.00 hod. Pre autobusy a automobily hráčov a fanúšikov DAC bude vyhradené parkovisko na trávnatej ploche za betónovým parkoviskom. Sektor pre fanúšikov DAC bude vytvorený na kraji tribúny. Ďalšie informácie nájdete na webstránke domáceho mužstva.

Zdroj: fcdac.sk

 

Toto ste už čítali?

Cookies