Nachádzate sa tu

Dnes večer: Hodina Zeme s DAC-om

Toto ste už čítali?

Publikované: 2020, marec 28 - 16:08 | Správy DAC
Aj DAC sa zapojí do Hodiny Zeme, ktorá začína dnes o 20.30 hod.
Dnes večer: Hodina Zeme s DAC-om

Hodina Zeme je posolstvom nádeje a činu. Jedná sa o najväčšiu celosvetovú akciu so zapojením verejnosti, ktorá zhasnutím svetiel každoročne prepája viac ako miliardu ľudí!

História Hodiny Zeme sa datuje k 31. marcu 2007 keď viac ako 2,2 milióna domácností a 2000 firiem v austrálskom Sydney vyplo na hodinu svoje osvetlenie. O rok neskôr sa do Hodiny Zeme zapojilo už okolo 50 miliónov ľudí v 370 mestách a obciach vo vyše 35 zemiach v 18 časových pásmach. Kampaň sa zmenila z udalosti v Sydney na celosvetové hnutie za trvalo udržateľný život. Hodina Zeme každým rokom hlásila, že je rekordná a zapísala sa do histórie ako najrozsiahlejšia dobrovoľná akcia vôbec, predstavovala celosvetové vyjadrenie názoru. Ikonické stavby od Pacifiku a Ázie, cez Európu a Afriku až do Ameriky boli vypnuté. Ľudia z celého sveta vypli svoje svetlá, aby oslávili a chránili to, čo máme spoločné - našu planétu.

Hodina Zeme je najväčšou celosvetovou kampaňou zameranou na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien. Zhasnutím svetla na 60 minút vytvára symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás.

Zapojiť sa môžete aj Vy: v sobotu, 28. 3. 2020 o 20.30 miestneho času na hodinu, Hodinu Zeme, zhasnite svetlá vo svojej domácnosti!

dac1904.sk