Back to top

Dni sv. Juraja sa začínajú v piatok svätou omšou a dvoma večernými koncertami

Publikované: 16. apríl 2022 - 9:03
Na budúci týždeň, od piatka do nedele budú v rámci trojdňových osláv Dní sv. Juraja prebiehať rôzne podujatia. Pozrime sa, čo nás čaká v piatok, 22. apríla.
Dni sv. Juraja sa začínajú v piatok svätou omšou a dvoma večernými koncertami

Séria podujatí sa začína už v dopoludňajších hodinách, kedy v rámci programu Za zelenšie mesto budú deti z materských škôl sadiť kvety, resp. sa budú vysádzať stromy v areáloch mestských základných škôl.

Popoludní o 17.00 hodine v kostole sv. Juraja bude svätá omša, potom o 18.00 hodine príde rad na odovzdávanie cien sv. Juraja v budove Galérie súčasných maďarských umelcov, vo vile Vermes.

Milovníkov rock‘n‘rollu potešia dva večerné koncerty. Prvý koncert, o 19.00 hodine, vystúpi kapela The Bits Beatles, potom o 20.30 hodine bude obecenstvo zabávať The Rockin‘Balls.

Radi by ste spoznali tieto dve kapely? Máte možnosť ešte pred piatkovým vystúpením!

Kapela The Bits Beatles

Kto by nepoznal Beatles? Kapela sa v 60. rokoch zapísala do histórie, dokonca do historických kníh, a od základov zmenila populárnu hudbu. Kto by nepoznal večne živé šlágre She loves you, Yesterday, Let it be či Hey Jude?

Kapela The Bits (Hungarian Beatles Supergroup) – spomienková kapela Beatles vznikla preto, aby naživo priniesla na pódium, v koncertnej podobe tieto skladby v pôvodnom jazyku, pridŕžajúc sa originálneho hudobného základu.

Prečo Supergroup? Štyria členovia kapely sú dobre známi ako frontmeni budapeštianskych bluesových a anglosasky orientovaných kapiel. Mnohokrát vystupovali na západoeurópskych pódiách, ale aj za oceánom. Ich láska k Beatles, skúsenosti a pokora voči hudbe sú garantmi profesionality a z nej vyplývajúcej dobrej nálady mladého aj večne mladého poslucháčstva.

Členovia: Derecskei Zsolt, Bakó Balázs, Iliás Ádám, Szabó Gargely

Krátka ukážka od spomienkovej kapely The Bits Beatles TU.

The Rockin‘ Balls

Kapelu The Rockin‘Balls stvorila láska k tradičnému rock‘n‘rollu. Členovia kapely majú v obľube The Beatles, Rolling Stones, ďalších interpretov rock‘n‘rollu, na čele s kráľom Elvisom Presleym. Kapela hrajúca energickú hudbu je presvedčená, že zaujme divákov, poslucháčov, keďže na pódium vystúpia s úspešnými Rockabilly skladbami, šlágrami. Nie je vylúčené ani to, že pri počutí ich hudby sa publikum pustí do tanca!

Ich motto: Hudba je to, čo máme radi, sme tu preto, aby sme vás zabávali!

Členovia: Mišo Jarábek, Peťo Jarábek, Ľubo Šimkovič, Dano Randus

TAKTO nás budú budúci týždeň zabávať:

Návšteva programov v rámci Dní sv. Juraja je bezplatná.

-rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies