Back to top

Do Turecka bez Černáka a Simona

Publikované: 4. február 2016 - 13:10
Od 5. do 14. februára absolvuje DAC herné sústredenie v Turecku, na ktoré tréner Tomislav Marić nominoval 23 hráčov.

Po utorňajšom prípravnom stretnutí v Nitre (1:1) tréner Marić na včera aj na dnes naordinoval po jednom tréningu. Zajtra doobeda mužstvo nasadne do autobusu a vydá sa cestu do Turecka. Odlet z viedenského letiska je o 14.25 hod, po medzipristátí v Istanbule by mala výprava pristáť v Antalyi o 20.00 hod miestneho času (u nás je o hodinu menej). Po príchode do Turecka čaká ešte mužstvo presun na staré známe miesto do neďalekej Lary. Tamojší hotel Miracle Resort, ktorý prichýlil hráčov a realizačný tím aj pred rokom, sa na desať dní stane opäť ich prechodným domovom.

V rámci sústredenia odohráme aj tri prípravné stretnutia: v utorok 9. februára nastúpime proti macedónskemu FK Shkëndija Tetovo, vo štvrtok 11. februára nás čaká bosniansky FK Željezničar Sarajevo a v sobotu 13. februára ukrajinská FC Oleksandriya.

Spolu s realizačným tímom a lekárskym a technickým personálom odcestuje do Turecka týchto 23 hráčov: Tujvel, Milošovič, Slávik (brankári) - Asanović, Michalík, Kwin, Ljubičić, Straka, Pačinda, Ľupták, Horváth, Živković, Sarr, Brašeň, Štepanovský, Stephens, Mészáros, Szarka, Kollár, Pagáč, Polievka, Davis, Egri (hráči v poli).

Simon Pambou nútene absentuje pre vírusové ochorenie, kým Roland Černák odchádza v pondelok 8. februára s reprezentačnou devätnástkou na medzinárodný turnaj do španielskej La Mangy. Nemec Kerem Bülbül v utorok po stretnutí Nitra-DAC mužstvo opustil.

„Najviac sa tešíme na kvalitné ihriská, umelého trávnika sme si užili už dosť. Ideme do známeho prostredia, vieme čo nás tam čaká. Vlani sme sa v Turecku cítili dobre. Veríme, že terajšie sústredenie bude prebiehať v minimálne takej dobrej nálade,“ povedal za celú kabínu jeden z najskúsenejších hráčov Ľubomír Michalík.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: DAC
Cookies