Dobehli prvého v tabuľke

Publikované: 13. november 2017 - 15:37
Tentokrát výnimočne v sobotu večer sa konalo ôsme kolo prvoligového zápasu dunajskostredského ženského družstva v hádzanej.

Dominovala maďarčina, veď súperkami žlto-modrých boli Nesvadčanky. Zápas začali domáce hráčky, ktoré čakala plná hala,  fanúšikov tentokrát poslinili aj fanúšikovia DAC, podobne ako na futbale, aj tu spoločne zaspievali maďarskú hymnu a  Bíró Tomi komentoval zápas, ktorého stav bol rýchlo 3:0, čomu sa mestská športová hala veľmi tešila.

Potom akoby sa Dunajskostredčaniek rozhostila nervozita pri dokončovaní, aj Nesvadčanky začali strieľať góly, hlavne zo strán boli úspešné, takto sa stva zápasu vyrovnal, darmo sme víťazili aj  7:4, v dvadsiatej minúte viedlo družstvo hostí, nakoniec sa prvý polčas zápasu skončil nerozhodne (13-13). V druhej časti bol zápas znova tesný, a hoci v týchto 30 minútach strelili prvý gól Nesvadčanky, ale potom sa už nedostali do vedenia, a napokon po veľkom snažení zvíťazili Dunajskostredčanky 27:25, keď pár sekúnd pred záverom hostia netrafili do brány zo sedmičky.

Na zápase hráčka hostí s číslom 50, Zachar Karin,  dala 8 gólov, z domácich zas  Straka Mária a Nagy Orsolya dali po 7, Bugár a Lelkes po 5. Dunajskostredčanky majú po tomto zápase štvrtý zápas po sebe za 2 body, kým súperky tretí bez bodu.

Po tomto víťazstve sú Dunajskostredčanky s 12 bodmi v tabuľke, čo znamená, že Partizánske a Zlatná na Ostrove majú rovnaký počet bodov, ale vďaka rozdielu v počte gólov sú na treťom mieste. Budúci týždeň bude znova žitnoostrovské derby o prvé miesto v Zlatnej, ak by naše dievčatá vyhrali, mohli by sa dostať aj na 1. miesto I. ligy, o čom by sme pred začiatkom sezóny ani nesnívali.

Toľko je však isté, budúci týždeň sa mnohí chystajú  Dunajskostredčankám fandiť.

Dunajská Streda - Nesvady 27-25 (13-13)