Back to top

Dobrá hudba na nádvorí radnice

Publikované: 24. júl 2018 - 10:17
Hoppáré z Győru zavítalo do Dunajskej Stredy, aby aj tu urobilo dojem – vítala hostí Takács Tímea, organizátorka Hudby na nádvorí.

Koncert, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok večer, je plodom nedávno založenej  Kulturálnej akčnej skupiny. Pri príležitosti prvého spoločného programu v rámci projektu  CULTACROSS k nám prišli aj predstavitelia mesta Győr, konkrétne zástupca riaditeľa Németh Tamás  a projektový manažér Herke Zoltán. Herke Zoltán vyjadril svoju radosť, že v oblasti kultúry sa uskutočnil takýto pokrok a tohotýždňový a budúcotýždňový  koncert je výsledkom spoločnej práce. Vďaka tejto spolupráci sa podobné výmeny uskutočnia aj v budúcnosti, aj Dunajskostredčania dostanú príležitosť vystúpiť v Győri.
(článok pokračuje pod fotkami)

Po príhovoroch prišiel na rad hlavný účinkujúci,  Hoppáré. Obecenstvo mohlo počuť známe skladby maďarských i zahraničných interpretov. Pripomenuli Karády Katalin, Cserháti Zsuzsa, muzikál, tango, či husľové sólo  Pacsirta (škovránok). Hoppáré tvorili tentokrát piati muzikanti: vedúci gitarový virtuóz Burai Zsolt, basgitarista Horváth Mihály, bicie - Tarjányi Dávid, husľový virtuóz Járóka Sándor, Szalai Zsófi zas spev.

Hráme viac štýlov a chceme hrať dovtedy, kým budeme mať obecenstvo, ktoré má rado našu hudbu, ako ju máme radi my – rozlúčil sa s Dunajskou Stredou Burai Zsolt.

Toto ste už čítali?

Cookies