Back to top

Dôchodcovia, pozor! Ďalší podvodníci na obzore

Publikované: 4. júl 2022 - 9:24
Podvodníci stále vymýšľajú nové metódy na oklamanie svojich obetí. Žiaľ, jednou najoohrozenejšou skupinou sú seniori.
Dôchodcovia, pozor! Ďalší podvodníci na obzore

Nižšie uvedený prípad opísal Oblastný policajný zbor v Nitre. Došlo k nemu v Komárne, ale odhliadnuc od miesta činu je dobré vedieť, aké potuteľné metódy sú páchatelia schopní použiť.

78 ročnej panej zavolal údajný zamestnanec pošty, vypýtal si jej presnú adresu, aby jej mohol doručiť poštovú zásielku. Vzápätí jej zavolal iný muž, s tým, že svoju adresu, žiaľ, poskytla podvodníkovi, ale on ju hneď prepojí na políciu, ak hovor nezruší, a udá mu číslo svojho mobilu.

Volajúci "policajt" (podľa polície sa predstavil menom Malík, alebo Malý) ju upokojil, vraj sa nemá báť, oni už istý čas týchto podvodníkov sledujú, a nech pani urobí iba jedno: nech ostane v byte, nikomu nevolá, kým nepríde polícia.

Neskôr jej dotyčný opäť zavolal, aby do času, kým príde polícia, ostala vo svojej izbe, spustila rolety, a nezľakla sa, ak prípadne započuje výstrely, keďže podvodníci, ktorých polícia sleduje, sú ozbrojení. Vypýtal si aj číslo vchodu do obytnej budovy, aby presne lokalizoval miesto, kde sa v tom momente pani nachádza, a vyzval ju, aby dávala pozor na svoje peniaze a šperky.

Asi o hodinu "policajt" panej opäť zavolal, a odvolajúc sa na predchodzí telefonát, ju požiadal, aby svoje peniaze a šperky vložila do tašky a tašku vyhodila cez okno, kde čaká polícia a tašku uschová. Pani pripravila svoje osobné doklady, hotovosť, šperky - všetko v hodnote 5500 eur, a v zmysle "pokynov polície" vyyhodila tašku z okna.

Neďaleká kamera zaznamenala, ako neznáma žena vzala tašku a z miesta odišla. Polícia hľadá ženu z kamerového záznamu, a zároveň vyzýva obyvateľov - v prvom rade seniorov -, aby k volaniam od neznámej osoby pristupovali s maximálnou prezrieravosťou.

Poučme sa z tohto činu, a v podobných prípadoch - v rámci možností - volajme svojim rodinným príslušníkom, ak dostaneme nezvyčajný telefonát.

Dávajme pozor na svoje cennosti, dávajme na seba pozor!

Facebook / KRPZ, -rovin-

 

 

 

Toto ste už čítali?

Cookies