Back to top

Dominik Kružliak: Verím, že sme si kvótu prehier už vyčerpali

Publikované: 8. december 2020 - 21:41
Včerajšie stretnutie proti Zlatým Moravciam zhodnotil stredný obranca DAC-u, ktorý sa vrátil do zostavy po jednozápasovom treste za žlté karty.
Dominik Kružliak: Verím, že sme si kvótu prehier už vyčerpali

Prehrávať v 20. minúte 0:2, to otrasie sebavedomím každého hráča. Škoda za lacné góly po ľahkých stratách lôpt... Po jednej zlej prihrávke sa súperi ocitli zoči-voči nášmu brankárovi. To bolo kľúčové pre výsledok. Zlaté Moravce hrajú úplne iným štýlom ako Sereď. Od začiatku sa nás snažili napádať pri rozohrávke, my sme hrali na nakopávané lopty. Je pravda, že sme si z odrazených lôpt vypracovali nejaké šance, ale plán hrať náš štýl s rozohrávkou odzadu sa nám nedarilo naplniť. Súper má rýchlych hráčov, ktorí nás dobre napádali. Čakali na protiútoky, ktoré potom dokázali dotiahnuť do úspešného konca. Sme z toho smutní. Verím ale tomu, že prehraté zápasy sme si už vyčerpali. Posledné dva zápasy jesene chceme vyhrať. Sezóna je ešte dlhá a stále verím, že dokážeme potrápiť Slovan,“ povedal po včerajšom stretnutí 16. kola Fortuna ligy DAC-Zlaté Moravce (1:3) Dominik Kružliak.

Na prvú domácu prehru v sezóne môže dať mužstvo zabudnúť v sobotu na pôde Ružomberka. Teda mužstva, ktoré 24-ročného stopéra vychovalo pre veľký futbal. „Každý zápas je iný, uvidíme, čo nás bude čakať v Ružomberku. Je pravda, že sa nám tam hrá ťažko, ale verím tomu, že včerajšia facka pomôže. Musíme počas týždňa dobre potrénovať, kvalitne sa pripraviť na súpera a ísť na ihrisko s vierou v úspech.“

zdroj: dac1904.sk

Toto ste už čítali?