Nachádzate sa tu

Domonkos a Špiriak na jar v Komárne

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, február 14 - 09:39 | Správy DAC
Dvojica mladých hráčov si bude v jarnej časti aktuálnej sezóny brúsiť ostrohy v druhej lige.
Domonkos a Špiriak na jar v Komárne

Komárňanský KFC vstupuje do svojho 118. roku existencie ako nováčik druhej ligy. Fialoví prezimovali na predposlednom, 15. mieste tabuľky a na jar ich čaká náročný boj o zachovanie si druholigovej miestenky aj do budúcej sezóny. Pomôcť im v tom majú i posily z nášho klubu.

Už v priebehu jesene sa k tímu z brehu Dunaja pripojili Filip Moďoroši a Timotej Janček z juniorky DAC-u. V zimnej prestávke po Petrovi Zelenskom prevzal trénerské žezlo Jozef Olejník, doterajší kouč našej devätnástky. Na uvoľnené miesto po Olejníkovi zasadla trénerská dvojica Ladislav Szijjártó - Árpád Gőgh, ale o tom niekedy inokedy.

Novému komárňanskému lodivodovi už v úvode prípravy do hráčskeho kádra pribudli András Mészáros a Péter Nagy z DAC B a najnovšie za nimi putovali aj Kristóf Domonkos a Dominik Špiriak. Všetci budú v KFC hosťovať do konca jari.

Domonkos aj Špiriak patrili v tejto sezóne do kádra dunajskostredského áčka, v jeho drese si však súťažné minúty pripisovali len v pohárových súbojoch, inak hrávali za treťoligovú juniorku. Navyše, kapitán reprezentačnej devätnástky Špiriak časť jesene vynechal kvôli zraneniu. Obaja začali zimnú prípravu pod vedením trénera Rossiho, zúčastnili sa aj herného sústredenia v Turecku, ale počas jari budú zbierať skúsenosti v tvrdých bojoch o záchranu v druhej najvyššej súťaži. Držíme im palce!

Zdroj: fcdac.sk

Tagy: DAC