Back to top

Domov prišli s mimoriadnou cenou

Publikované: 5. október 2017 - 15:29
Csicsay Csaba reprezentoval minulú nedeľu Dunajskú Stredu a Mestskú políciu ako jediný účastník zo Slovenska na súťaži služobných psov v maďarskom Dévaványi.

V piatok pred cestou však nastali nečakané starosti, lebo psovi  menom Devil Sony Black sa zlomil pazúr, čo ohrozilo účasť na súťaži. Toto zranenie je u podobne rýchlych psov ako sú policajné, dosť časté. Pomocou odborného ošetrenia u zverolekára sa podarilo psovi zmierniť bolesti, a tak sa súťaže v juhovýchodnom mestečku v Maďarsku napokon zúčastnil.

Devil síce trochu kríval, ale výkon mal dobrý, v poslušnosti získal  z možných 100 bodov 88, jedine v súťažnej časti s prenasledovaným páchateľom, nepustil ho po streľbe podľa pokynu, ale napriek tomu dosiahol 9. pozíciu, a to ako jediný zo zahraničia. Csaba a Devil získali mimoriadnu cenu, podľa rozhodcov bola totiž spomedzi profesionálnych súťažiacich práve ich spolupráca psovoda a psa - najlepšia.  Navyše, mestskému policajtovi jeden z rozhodcov, ktorý je zároveň skúšajúcim na výcvikovej stanici psov v Dunakeszi, uviedol, že keby si mal vybrať, zvolil by si belgického ovčiaka, lebo jemu by kľudne zveril svoj život.  

Pes sa už má lepšie, pazúr mu odpadol, čoskoro začne s tréningami, kde budú nacvičovať slabšiu časť – pustiť páchateľa – aby nabudúce dosiahli lepší výsledok. Mimochodom, koncom októbra organizuje  Csicsay Csaba v Dunajskej Strede tréningový tábor, na ktorý sú pozvaní policajní psovodi zo Slovenska a Maďarska.

Toto ste už čítali?

Cookies