Back to top

Dunajská Streda má ďalšieho viceprimátora

Publikované: 5. apríl 2023 - 12:00
Primátor JUDr. Zoltán Hájos na zasadnutí mestského zastupiteľstva 4. apríla vymenoval 49-ročného lekára MUDr. Juraja Puhu (politická strana SZÖVETSÉG – Magyarok. Nemzetiségek. Régiók. ALIANCIA – Maďari. Národnosti. Regióny.) za svojho druhého zástupcu - nie na plný úväzok – popri viceprimátorovi Attilovi Karaffovi. Aktívne sa angažujúci poslanec za mestskú časť Malé Blahovo je v súčasnosti predsedom Komisie MsZ Dunajská Streda pre sociálnu starostlivosť a zdravotníctvo.
Dunajská Streda má ďalšieho viceprimátora

Juraj Puha na slávnostnej inaugurácii poslancov mestského zastupiteľstva v roku 2022 (foto: Attila Nagy)

Juraj Puha sa narodil 7. augusta 1973 v Dunajskej Strede, kde dodnes žije so svojou rodinou. Svoje štúdiá začal na tunajšej Základnej škole Gyulu Szabóa s VJM, zmaturoval na dunajskostredskom gymnáziu s VJM a následne diplomoval na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Od roku 1997 pracuje ako pôrodník-gynekológ v Dunajskej Strede.

„Rád by som zúročil svoje skúsenosti získané počas môjho pôsobenia v zdravotníctve a sociálnej sfére. Z mojich cieľov by som spomenul podporu zdravotníctva, športu, mladých talentov a kultúry. Považujem za dôležité podať pomocnú ruku znevýhodneným rodinám, rozšíriť starostlivosť o seniorov a zlepšiť sociálnu situáciu ľudí v našom meste.“

- uviedol vo svojom predchádzajúcom volebnom programe nový zástupca primátora mesta Dunajská Streda.

(nagy)

Toto ste už čítali?

Cookies