Back to top

Dunajská Streda má nového študentského primátora

Publikované: 13. november 2021 - 13:45
Po roku nútenej prestávky, pokračujúc v osvedčenej tradícii, sa veľká zasadačka radnice stala opäť miestom voľby študentského primátora.
Dunajská Streda má nového študentského primátora

Do voľby, ktorú iniciovali dve komisie mestského zastupiteľstva Dunajskej Stredy, komisia pre mládež a šport a pre vzdelávanie a kultúru, svojich nominantov nahlásili dve školy.

Úradujúca študentská primátorka Bianka Bokros v krátkosti referovala o svojej činnosti v uplynulom období, nasledovalo predstavenie nominantov v školskom roku 2021/22 a ich programu.

Svoje predstavy práce vo funkcii študentského primátora pred viceprimátormi a predsedami uvedených komisií László A. Szabóom a Attilom Karaffom, splnomocnencami pre mládežnícku politiku Lászlóm Gútaim a Krisztiánom Nagyom, Györgyom Bugárom, Blankou Bokros a študentskými delegáciami jednotlivých mestských škôl prezentovali Nancy Ollé zo Združenej školy na Námestí sv. Štefana a Tamás Fialka zo Súkromnej odbornej školy s vyučovacím jazykom maďarským na Neratovickom námestí.

Plány mladých sú zamerané na budúcnosť, ale uskutočniteľné – uviedli predstavitelia mesta, aj predsedovia komisií, ktorí obom uchádzačom položili doplňujúce otázky. Delegáti škôl, ktorí boli zároveň rozhodcami, zvolili nového študentského primátora v tajnej voľbe.

Tesným rozdielom 6:5 voličov napokon presvedčil program Tamása Fialku, ale aj Nancy Ollé, ktorá zaostala za víťazom iba o jeden bod, dostala od predsedov komisií úlohu: s Tamásom Fialkom bude spolupracovať ako študentská viceprimátorka.

Slávnostný akt uvedenia do funkcie sa uskutoční budúci týždeň vo štvrtok, kedy nového študentského primátora Tamása Fialku ako aj viceprimátorku Nancy Ollé prijme primátor mesta Zoltán Hájos.

Text a foto: -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies