Back to top

Dunajská Streda by sa nemala dostať do čiernej fázy

Publikované: 18. august 2021 - 12:01
Slovensko sa od pondelka 16. augusta riadi už štvrtou verziou Covid automatu. Využíva sa päť farieb, resp. okresy patria do piatich fáz. Doteraz ich bolo až sedem. Nový Covid automat zohľadňuje počet obyvateľov okresu nad 50 rokov, ktorí sú zaočkovaní.
Dunajská Streda by sa nemala dostať do čiernej fázy

Zelené budú okresy, v ktorých je najlepšia epidemiologická situácia. Ak sa bude týždenná incidencia, teda výskyt novoinfikovaných, pohybovať od 10 do 50, začne v okrese svietiť oranžová. Prvý stupeň ohrozenia má stále červenú farbu. Vyhlási sa v okresoch, kde za sedem dní pribudne 50 až 150 novoinfiko­vaných. Bordová farba bude v okresoch, kde týždenne pribudne 150 až 250 novoinfiko­vaných. No ak ich bude viac ako 250, platí čierna alebo III. stupeň ohrozenia.

Ak bude v niektorom okrese epidémia naberať na sile, nové opatrenia sa budú prijímať rýchlejšie. Ak by prudko klesal počet pacientov, aj opatrenia sa budú uvoľňovať rýchlejšie

Napríklad ak bude mať okres zaočkovaných 65 percent ľudí nad 50 rokov, upraví sa jeho úroveň o jeden stupeň nadol, teda prísnosť opatrení klesne o jeden stupeň. Ak má okres zaočkovaných 75 percent ľudí nad 50 rokov, pôjde nadol o dva stupne. To znamená, že aj keby mal mať región červenú farbu, vďaka zaočkovanosti by mohol byť aj naďalej zelený.

Dunajská Streda by sa už vďaka zaočkovanosti nemala dostať do najprísnejšej čiernej fázy.

Do hodnotenia však ešte môže vstúpiť regionálny epidemiológ a ten môže aj takýto okres zaradiť medzi najhoršie.

na základe ma7.sk

Toto ste už čítali?

Cookies