Back to top

Dunajská Streda ukončila Národný galop s vynikajúcim výsledkom

Publikované: 21. október 2019 - 16:02
12. Národný galop prebiehal v sobotu a v nedeľu v Budapešti na Námestí hrdinov (Hősök tere), o konečné víťazstvo zabojovali jazdci zo 72 miest a obcí, medzi nimi aj tohtoročný víťaz z Dunajskej Stredy.
Dunajská Streda ukončila Národný galop s vynikajúcim výsledkom

V sobotu bolo na rade 12 predkôl, po nich išlo predkolo záprahov, potom predkolo galopu malých husárov a okrem tohto mohli návštevníci vidieť mnoho rôznych vystúpení. Prvýkrát dostali možnosť na vystúpenie aj psy: zorganizovali sprievod komondorov a kuvasov. Popri súťažení jazdcov na Galopovom korze usporiadali aj predstavenie regiónov, nechýbal ani stan Dunajskej Stredy a južnoslovenského regiónu, návštevníci oň prejavovali veľký záujem. 

Dunajskostredský jazdec Zoltán Osztényi so svojím koňom Tenkes sa dostal do piateho predkola, ktorý podľa odborníkov mal najsilnejšiu zostavu. Jazda splnila očakávania, za prepokladaným celkovým víťazom Temerinom prebiehal veľký boj o druhé miesto, ktoré sa napokon ušlo Kaposváru, iba desatinu sekundy pred Dunajskou Stredou. Keďže priamy postup patril iba prvým dvom súťažiacim, zdalo sa, že pre nás sa Národný galop skončil, napokon to však bolo inak.

Tretí najrýchlejší z 12 predkôl sa totiž dostal do počtu 25 semifinálových súťažiacich, a Tenkes zabehol najlepší čas z troch, celkovo dosiahol štvrtý najlepší čas, a tak sa mohol po sobote postaviť na štart aj v nedeľu. 

Z ostatných družstiev od nás sa do nedeľného semifinále kvalifikovalo družstvo Dolného Štálu, kde napokon získalo štvrté miesto. Dunajskú Stredu prezentujúci Zoltán Osztényi a jeho kôň bežali v piatom semifinále a po štarte sa dostával čoraz viac dopredu, a v predposlenom okruhu už jazdil na prvom postupovom mieste, ale tesne pred cieľom ho predbehli Zirc a Érd, takže napokon naše družstvo  skončilo na treťom mieste.

Aj tak dosiahli bravúrne víťazstvo, veď dobre obstáli medzi najlepšími, napokon z piatich finalistov boli traja takí, ktorí sa dostali ďalej tým, že predbehli nášho jazdca. Celému družstvu blahoželáme.

Toto ste už čítali?

Cookies