Back to top

Dunajskostredská nemocnica zriadila pre pacientov s podozrením na koronavírus samostatné pracovisko

Publikované: 17. marec 2020 - 16:41
V dunajskostredskej nemocnici boli zatvorené všetky vstupy do budovy, s výnimkou hlavného vchodu, ktorý sa nachádza v budove polikliniky v bloku B (pri lekárni).
Dunajskostredská nemocnica zriadila pre pacientov s podozrením na koronavírus samostatné pracovisko

Vchod môže verejnosť využiť v regulovanom čase od 5.30 do 18.30 h. Po 18.30 h je vstup do nemocnice možný iba cez urgentný príjem (dvere sú uzamknuté, je potrebné použiť zvonček).

Pri vstupe do nemocnice pacientov zdravotnícky personál upozorňuje na potrebu dezinfekcie rúk a do budovy smie verejnosť vstúpiť len s rúškom či šatkou, ktorá zakrýva nos a ústa. Zdravotníci zároveň u pacientov zisťujú, či majú príznaky typické pre ochorenie COVID-19 a bezkontaktne im merajú teplotu.

Pre pacientov s podozrením na koronavírus dunajskostredská nemocnica zriadila samostatný vyhradený priestor s osobitným vstupom. Ten sa nachádza na prízemí v blízkosti urgentného príjmu, v priestoroch detskej pohotovosti. Detská pohotovosť bola presťahovaná v rámci polikliniky do bloku A na prízemie (bývalá Juvenália, vchod zvonku).

Nové samostatné pracovisko je určené pre každého pacienta, ktorý vykazuje symptómy ochorenia vyvolaného koronavírusom. Je vizuálne odlíšené a pacienti sú na jeho umiestnenie upozorňovaní navigáciou v celom areáli nemocnice.

Od dnešného dňa boli tiež v nemocnici zatvorené viaceré prevádzky.

ProCare a Svet zdravia

 

Toto ste už čítali?

Cookies