Back to top

Dunajskostredsky.sk má už rok!

Publikované: 23. január 2017 - 13:28
Náš portál začal presne pred rokom, 20. januára 2016, o 11. hodine dopoludnia, svoju činnosť. V súvislosti s prvým rokom pôsobenia sme požiadali dvoch vedúcich predstaviteov akciovej spoločnosti Perfects, Horvátha Zoltána, predsedu spoločnosti a Fónoda Zoltána, riaditeľa, o krátke hodnotenie.

Horváth Zoltán, predseda

„Naším zámerom bolo informovať o Dunajskej Strede aktuálne, nezávisle, s orientáciou výlučne na informáciu, prostredníctvom portála, ktorý sme pred rokom aj rozbehli. Keby sme si nedôverovali, že toto mestské médium bude úspešné, neboli by sme sa na to dali, ale my sme mu verili. Ale to, že za taký krátky čas štatisktické údaje a aj reakcia obyvateľov budú také pozitívne, prekvapilo aj mňa, zároveň ma to samozrejme, veľmi teší. Potvrdilo sa, že po takmto portáli bol dopyt, na druhej strane tím, ktorý denne tvrdo pracuje na tom, aby bol všade prítomný a mohol o všetkom informovať obyvateľov mesta, odviedol skvelú prácu. Neexistuje väčšia radosť, než keď sa predstava pretaví do skutočnosti.

Čo sa akciovej spoločnosti Perfect týka, bude v budúcnosti veľkou výzvou udržanie technickej úrovne mestskej televízie a jej rozvoj.  Myslím tým na techniku vysokého rozlíšenia a prestavbu štúdia, čo bude vyžadovať istú finančnú injekciu, ale nemôžeme zaostať.

Dodám, že mestská televízia bude v tomto roku oslavovať 20. výročie svojho vzniku a Dunajskostredský Hlásnik začal v januári  25. rok svojej činnosti, takže v tomto roku máme dvojnásobné jubileum. Naším cieľom ostáva, tak ako je to v našom slogane, že obyvateľov neustále informujeme o tom, čo sa v našom meste deje, aby mali čo najpestrejší obraz.”

Fónod Zoltán, riaditeľ

Presne pred rokom, 20. januára 2016 začal svoju činnosť portál dunajskostredsky.sk, kedy sa jeho prevádzka slávnostne rozbehla vo Vermesovej vile. V tento deň dostal nový výzor aj Dunajskostredský Hlásnik a zrealizovala sa snaha spoločnosti Perfects, a.s., ktorá spravuje mestské médiá, aby poskytovala taký mediálny obsah, ktorý zodpovedá požiadavkám modernej doby.

Predchádzajúci rok ukázal, že portál dunajskostredsky.sk si našiel svojich adresátov, zo dňa na deň narastá počet jeho návštevníkov. Svedčí o tom takmer 2 milióny zhliadnutí, takmer 200 tisíc užívateľov, 120 krajín odkiaľ sa pristúpilo na stránku, ktorá verná svojmu sloganu, informuje o všetkom, čo sa Dunajskej Stredy týka. Medzičasom sa rozrástlo aj naše facebookové spoločenstvo na viac ako 7 tisíc.

Samozrejme, internetová komunita nám mnohokrát spôsobila prekvapenie, veď nie vždy sme presne vedeli, na čo ste zvedaví vy, naši čitatelia. Veľkému záujmu sa tešili naše články napríklad o histórii, ale aj články o obchodných reťazcoch, ktoré majú v našom meste prevádzku. Prím majú však farebné obrázkové informácie o udalostiach. Snažíme sa preto priniesť vám čo najviac článkov, ktoré vás zaujímajú. Najnavštevovanejšími témami boli v minulom roku Žitnoostrovksý jarmok a DAC Aréna a s ňou spojené články o otváracom zápase a tlačové besedy, ale tiež predstavenie známych Dunajskostredčanov formou rozhovoru s nimi. Na portáli sme rozbehli aj video správy, ktoré  - rovnako ako Chute Kukkonie – vzbudili záujem nielen obyvateľov Dunajskej Stredy. Na portáli môžete zhliadnuť aj aktuálne vysielanie DSTV, tiež však jeho archívy.

Prvé úspechy nám však nedávajú dôvod, aby sme zaspali na vavrínoch, veď vieme, že na poli médií sa treba neustále rozvíjať a len kažodenná tvrdá práca nás môže posunúť dopredu. Preto sa budeme snažiť rozširovať obsah ponúkaný portálom a dôraz budeme klásť na vaše požiadavky na obsah správ a informácií. Preto ak máte nejakú pripomienku či nápad, kľudne nám napíšte na press [at] perfects.sk.

Chcel by som vám aj v mene mojich kolegov poďakovať za doterajšiu dôveru, ktorú sa budeme snažiť ani v budúcnosti nesklamať!

(Snímky vznikli na minuloročnom odštartovaní portálu)

Toto ste už čítali?

Cookies