Nachádzate sa tu

Dvojciferný Bayo tretím do partie

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, december 4 - 12:42 | Správy DAC
Africký útočník strelil už svoj desiaty gól v aktuálnom ligovom ročníku.
Dvojciferný Bayo tretím do partie

Vakoun Issouf Bayo a domáci kapitán Michal Škvarka boli v sobotu kľúčovými postavami skvelého ligového stretnutia Žilina-DAC (2:2). Aspoň čo sa týka produktivity - obaja si totiž pripísali gól aj asistenciu. Bayovi to vynieslo honor najlepšieho hráča zápasu podľa InStat indexu (284).

Legionár z Pobrežia Slonoviny dosiahol svoj desiaty presný zásah v 16. štarte počas tohto ročníka Fortuna ligy. Ak berieme do úvahy aj súboje Európskej ligy a Slovnaft cupu, v prebiehajúcej sezóne má bilanciu 23 stretnutí a 18 gólov!

Bayo je len tretím hráčom v prvoligovej histórii nášho klubu, ktorý už počas jesene dosiahol dvojciferný nástrel. Pred sa to podarilo len dvojici Pavol Diňa a Leo Kweuke:

Pavol Diňa (jeseň 1992) - 15 zápasov / 11 gólov

Pavol Diňa (jeseň 1993) - 16 zápasov / 10 gólov

Leonard Kweuke (jeseň 2008) - 16 zápasov / 11 gólov

„Pozreli sme si záznam domáceho súboja proti Žiline a tréneri s nami celý týždeň drilovali podobné akcie,“ vracia sa k situácii zo 40. minúty, kedy po Divkovićovom pase poslal mužstvo do vedenia 1:0. „Som veľmi šťastný, že sa mi nacvičené podarilo preniesť do zápasu. Ďakujem spoluhráčom, bez nich by som tých desať gólov nedokázal streliť. Poteší každý gól, ale najviac by potešilo víťazstvo. Proti Žiline sme odohrali ďalší veľmi náročný zápas. Mali sme nakročené k zisku troch bodov, žiaľ, zostali sme sklamaní. Taký je futbal. Musíme zdvihnúť hlavy a ísť stopercentne sústredení do posledného stretnutia pred zimnou prestávkou. Naším jednoznačným cieľom v ňom bude víťazstvo.“

Bayo mohol v sobotu pridať aj ďalší zásah, najbližšie k nemu mal v 52. minúte. Po centri Kristophera Vidu hlavičkoval zvnútra malého vápna len do rukavíc brankára Holeca. „Možno tá situácia na prvý pohľad vyzerala jednoducho, ale bol som už takmer v bránke. Obaja brankári predviedli v zápase viaceré výborné zákroky, za góly nemohol ani jeden. My sme mali bližšie k tretiemu gólu, navyše sme inkasovali v úplnom závere, takže môžeme skonštatovať, že sme prišli o dva body.“

V Žiline vládli zimné podmienky a oveľa lepšie to nebude ani v sobotu v Nitre, kde od 14.00 h nastúpime proti Seredi. „Pre nás Afričanov to bolo náročné, ale čo už s tým môžeme spraviť? Neostáva nám nič iné, len sa prispôsobiť počasiu. Prvých pätnásť minút nebolo vôbec jednoduchých, domáci obranca mi najskôr stúpil na nohu, potom ma udrel do hlavy. Naozaj to bolelo a na chvíľu som aj zauvažoval, že sa vypýtam dole.“ Našťastie, zaťal zuby a vydržal na ihrisku do 77. minúty. A pokračovanie už poznáte. „Pred nami je úloha zostať maximálne koncentrovaní na posledný zápas roka a vyhrať v ňom,“ dodáva 21-ročný strelec.

Zdroj: fcdac.sk